Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 6

  • 70 541
  • 766
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 157
Някой има ли тенджери на bergner от серията goutmet? И какво мислите за тях:)

# 106
  • Мнения: 3
Привет. На много места в момента има намаления и искам да се оборудваме с нов комплект тенджери. Бюджета ни е около 150 лева като има вариант и да се закупят от Германия. Котлоните ни са стъклокерамични с размер 15.5см и 19см.

# 107
  • Мнения: 157
Привет. На много места в момента има намаления и искам да се оборудваме с нов комплект тенджери. Бюджета ни е около 150 лева като има вариант и да се закупят от Германия. Котлоните ни са стъклокерамични с размер 15.5см и 19см.

Аз поръчах на bergner серията gourmet, в момента комплекта с четири тенджери е намален на 146 лв. По-горе питах някой дали има впечатления от тях

# 108
  • Мнения: 34
Здравейте, някой знае ли откъде в България мога да си купя тенджери от тази марка https://www.market.metalac.com/serpe Те са сръбски, но нямат доставка до България, а аз нямам възможност да отида до там.

# 109
  • Мнения: 44
Здравейте! В търсене съм на тиган с незалепващо и безвредно покритие, подходящ за керамичен котлон (главно за палачинки ще се използва).
Изчетох внимателно темите, има доста питания за такъв, но почти никакъв отговор по въпроса като изключим стоманените и чугунените. Мисля,че с такъв не бих се справила и се замислям за керамичен.
Зачитайки началото на темана виждам,че като алтернатива на тефлоновите са посочени керамичните на Elo. Изчетох коментари в amazon, но са разностранни относно устойчивостта на покритието...
И тъй като и в темите не намирам коментар питането ми е имате ли пряко наблюдение над такъв вид тиган- устойчиво ли е покритието и 100% безвредно ли е?

Ровейки се из amazon и четейки мнения попаднах на този тиган
https://www.amazon.com/Ozeri-Textured-Ceramic-Non-Stick-Coating/ … p;sr=8-1&th=1

Със сигурност сте по- запознати от мен, какво мислите?
В един от коментарите беше написано:

COATING
Weilburger produces several Greblon coatings for houseware products, and those for cookware are identified by an initial letter C. At the time of writing, most of them contain PTFE (CR, C2, C3 and their variants) and only two are PTFE-free (CK1, CK2). Instead of using the C-identifiers, whose properties are given in the Weilburger website, Ozeri uses names like Stonehenge for C3, and CERAM (or later CERAMIC) for CK2. Neither this page nor the Ozeri website currently specify this skillet's coating. It is CK2 (second figure).

The difference between CK1 and CK2 is the number of spray coats. Both receive a primer coat with 30 to 40 μm of dry-film thickness, but CK2 has an extra coat of 5 to 10 µm thickness. In Weilburger's testing, using the British Standard 7069 abrasive pad test, the extra coat confers CK2 a better resistance to abrasion than that of CK1. The resistance of CK2 is better than that of plain C3, and as good as that of C3 reinforced with ceramic (C3+), so it is reasonable to expect this pan's coating compares well with (Greblon) PTFE-coated pans in terms of abrasion. On the other hand, CK1 and CK2 have a lower non-stick effect in the Weilburger's estimation than that of C3

Имам и още едно питане: препоръчайте ми моля хубави купи с капак, в които да съхранявам храна и после директно да топля в тях на котлон.

Благодаря предварително за насоките! Доста неща научих от темата тук. Огромно благодаря!
Надявам се и аз скоро да мога да се включа със съвети.

# 110
  • Мнения: 30
Аз смятам, че неръждаемата стомана е сравнително безвреден и дълготраен материал при съдеовете за готвене.

Някой може ли да даде отзиви за марка тиган от този материал след по-дълъг период на ползване?

# 111
  • София
  • Мнения: 8 280
Аз смятам, че неръждаемата стомана е сравнително безвреден и дълготраен материал при съдеовете за готвене.

Някой може ли да даде отзиви за марка тиган от този материал след по-дълъг период на ползване?

Имам, но цената му трудно се преглъща - Цептер. Нищо им няма и най-старите (на към 30 г. са всеки ми подари част от комплекта си) и на новото (2-3 г. е от Амазон това е възможно най-евтините което може да се намери от марката).

От скоро имам чугунен тиган емайлиран, за палачинки. Палачинки не съм правила но пърленките залепнаха, та няма да рискуваме с палачинки... Още един съм поръчала да видя дали ще има разлика.

# 112
  • Мнения: 499
Здравейте, може ли препоръка за кошничка за пържене?

# 113
  • София
  • Мнения: 1 312
Имам емайлиран тиган на лава и в него правя всичко и пържоли и палачинки. Преди него закупих и суров чугун,доволна съм и от него-само дето не с  мие в миялна,но не е и това проблем. Всички тефлонови изхвърлих отдавна.
  Искам за подаря уок тиган от въглеродна стомана, дали знаете  някой да ми препоръчате? Намирам на Китчън ,но цената е 30 лв и не знам качествен ли е?

# 114
  • София
  • Мнения: 8 280
Точно Лавата ще е следващото, другият също е емайлиран , но не е може да се мие в миялна. Е ще се ползва, на вилата където няма миялна. Моя грешка, реших , че може и той да се мие в миялна само защото описанието му е като на Lava.

# 115
  • Мнения: 18
Здравейте, трябва ми тиган за палачинки, яйца на очи, кюфтенца и др. Държа да е незалепващ и се бях насочила към Tefal, но попивайки информацията тук взех да се отказвам. Спрях се на този модел https://www.vip-giftshop.com/sadove-za-gotvene/tigani/tigan-plitak-4sm-f-28.html , но се притеснявам за това покрите Lotan, че и то е вредно. Може ли да ми препоръчате по - бюджетна марка с незалепващо и безвредно покритие?

# 116
  • София
  • Мнения: 8 280
Имам такъв (друг модел за амер. палачинки) изключително рядко го ползвам - лят алуминий с незалепващо покритие (тежи )
Не съм сигурна до колко е безвредно.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Спешно трябва да се сдобия с поне две качествени тави. Разгледах доста из интернет, но видях в магазин само две.
Тази изглежда масивна и качествена
https://www.pazaruvai-lesno.bg/pravo-g-lna-tava-za-pechene-kaise … inal-goljama.html

Погледнах и така рекламираната
https://www.delimano.bg/otstapki/kragla-tava-stone-legend-5-zvezdi

И последния вариант, който обаче не "открих" на живо - тавите на Хром Силистра.

Някой с опит? Може и извън посочените от мен.
Струва ми се, че най-добра е инвестицията в българските - добър материал и цена. Другите два варианта малко ме притесняват като покрития. Дали отделят нещо, дали се надраскват.

# 118
  • Мнения: 499
Спешно трябва да се сдобия с поне две качествени тави. Разгледах доста из интернет, но видях в магазин само две.
Тази изглежда масивна и качествена
https://www.pazaruvai-lesno.bg/pravo-g-lna-tava-za-pechene-kaise … inal-goljama.html

Погледнах и така рекламираната
https://www.delimano.bg/otstapki/kragla-tava-stone-legend-5-zvezdi

И последния вариант, който обаче не "открих" на живо - тавите на Хром Силистра.

Някой с опит? Може и извън посочените от мен.
Струва ми се, че най-добра е инвестицията в българските - добър материал и цена. Другите два варианта малко ме притесняват като покрития. Дали отделят нещо, дали се надраскват.

Имаме тава на Хром Силистра (голяма)- доволни сме. Скъпи са, но според мен си заслужават- мие се лесно, не ми остава на петна,здрава е, масивна.
Поръчвахме я online.

# 119
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Тези на Кайзер, ако са като формите им за кекс много лесно се надират Sad. Аз също бих заложила на Хром - Силистра.

Общи условия

Активация на акаунт