Какво прясно мляко давате?

  • 2 278
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 298
Основно детското Млечко на Мегле, когато не можем да си купим от него (не винаги и навсякъде го има) - Верея или Данон.
Но още не съм давала само мляко - засега в кремчета, крем-супи, зеленчукови пюрета и сосове, и винаги го варя.

# 16
  • Мнения: 1 446
За сега в чист вид не е пил пр. млеко. В разни варианти на кремове грисове или с ориз , но не е голям фен. Купувам на Мегле , Верея 3,2% или ако намеря Млечко. Много повече обича кисело млеко натурално или плодово.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 271
Купувам от млеката, които са в пликовете (тези, като от едно време). Сварявам и давам Hug. Млеката, които са в кутии имат много дълъг срок на годност - следователно имат консерванти  Thinking

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
... Млеката, които са в кутии имат много дълъг срок на годност - следователно имат консерванти  Thinking

Пак ще предъвкваме едно и също- нямат консерванти, а са обработвани по специална технология... Малко по- напред в темата е обсъждано точно това  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 3 271
... Млеката, които са в кутии имат много дълъг срок на годност - следователно имат консерванти  Thinking

Пак ще предъвкваме едно и също- нямат консерванти, а са обработвани по специална технология... Малко по- напред в темата е обсъждано точно това  Peace

Няма да споря с никой от форума - по професия съм ветеринарен лекар и мога да твърдя , че съм малко по- наясно с качеството на млякото и месото, които се предлагат на пазара.

Не искам спорове и караници - споделих личното си мнение  Hug

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Давам Верея пълномаслено пресно - 3.2%.
Предпочитам го пред Меглето - на Меглето срокът на годност е много дълъг, няколко месеца, което със сигурност означава, че има консерванти в него.
не е вярно, Меглето е стерилизирано по UHT технология, както и други марки Mr. Green.
Просто го предпочитам, з-то заводът работи предимно за износ за Германия и както казах- знам какво е качеството.
Точно Верията в кутия тетрапак е с удължена трайност, което е много по-съмнително. Щом ти харесва това мляко, вземай по-добре някое от тези - и те са на ОМК


Моето мнение е, че това мляко е отвратително........купувала съм само веднъж- на морето......първо, че има вкус на сухо мляко; второ, че опаковката съдържа алуминий ( на кутията на Верея само го пише, но не съдържа ) и  трето, че не вкисва, а като се развали мирише на мърша........никога не бих давала на детето си такова мляко..........Млякото на Елби има вкус и мирис на ванилия.......и него не бих давала.........дрън- дрън- японци - дрън- дрън
И Пършевица имат умопомрачително дълъг срок на годност

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 13:54 от secretgarden

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Моят избор е Верея.........за сега

# 22
  • Мнения: 7 640

кое- Меглето или Фибела Laughing.
Не знам как пише нещо, което не съдържа, това е прецедент в БГ- за алуминия в опаковката. А фолиото вътре от какво е тогава?

Относно млякото в плик- за мен е направо промито, кото че ли са изплакнали гюма. Grinning

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

кое- Меглето или Фибела Laughing.
Не знам как пише нещо, което не съдържа, това е прецедент в БГ- за алуминия в опаковката. А фолиото вътре от какво е тогава?

Относно млякото в плик- за мен е направо промито, кото че ли са изплакнали гюма. Grinning

Фибела не съм давала........предполагам е същото .....щом е UHT........Аз за Меглето писах........Фолиото на Верея е  най- вероятно  полиетилен......опаковката си е със същия състав, без AL

# 24
  • Мнения: 7 640
да ти кажа, според мен алуминият е по-малко притеснителен от полиетилена, з-то реално съществува само под формата на оксид, който си е инертен и ареактивен.
А Мегле обясних защо давам, не ми е миришело на нищо, а че вкисва- вкисва и се пресича даже.

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Има избор за всеки........а за полиетилена и алуминия не съм съгласна, но всеки сам си решава  Peace

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
А Мегле обясних защо давам, не ми е миришело на нищо, а че вкисва- вкисва и се пресича даже.

О, пресича се и още как   yes  Sick

# 27
  • София
  • Мнения: 3 787
Млечко на Мегле.Правя кремовете с него,в чист вид рядко пие Peace

# 28
  • Мнения: 7 640
Има избор за всеки........а за полиетилена и алуминия не съм съгласна, но всеки сам си решава  Peace
да, така е Peace
Но на найлон ми се е случвало да мирише храна, а на алуминий- никога Laughing, в кръга на шегата.

# 29
  • Мнения: 6 315
Аз използвам Верея за готвене. Все още не пие в чист вид.

Общи условия

Активация на акаунт