Като не ти харесва, защо не се върнеш!?

  • 3 528
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
мислят, че съм на яхтата си някъде около Карибите.


Що, не си ли там? Mr. Green

# 16
  • Мнения: 464
Цитат
И мен никой не ме пита нито някога ме е питал това..но и аз никога не съм казвала, че не ми харесва.  Wink
Но затова пък редовно като си отида ми обясняват колко е гадно в Америка и нали знам колко са тъпи ( това обикиновено върви с дебели, разбира се  Laughing ) американците.  Rolling Eyes
Мда, любимото ми!
По темата, не ми задват този въпрос, но аз го задавам на хора, които се оплакват от държавата,в която са и от поданиците и...Съвсем нормален въпрос ..

# 17
  • Мнения: 1 910
Интересно ми е наистина защо хора, които се оплакват колко е гаден живота в чужбина продължават да живеят тук. Аз си мисля, че явно алтернативата им в България е жовот, който още повече няма да им харесва затова и не се връщат. Жал ми е за такива хора
Ако има някакви недостатъци защо пък да не се коментират? Особено с други, като теб. Трябва ли абсолютно всичко да се харесва? Живеем там където сме, до когато плюсовете са повече от минусите. После търсиш място с повече плюсове от минусите.
Между другото тези, на които живота на новото място им се вижда една безкрайна приказка също са една особена категория. Също за  жалене. А за тези, задаващи споменатия въпрос...ми горките. Толкова ли не могат да погледнат живота под различен ъгъл та задават толкова тъп въпрос.

Последна редакция: нд, 27 авг 2006, 23:29 от 7of9

# 18
  • Мнения: 464
Цитат
задаващи споменатия въпрос...ми горките. Толкова ли не могат да погледнат живота под различен ъгъл та задават толкова тъп въпрос.

МИ ей ма на, горката и задавам тъп въпрос.
"Не се задоволявай с това, което имаш, а с това, което ИСКАШ". Това е доста УМЕН израз.....

# 19
  • Мнения: 3 423
Не са ме питали това, ама то е, защото не се оплаквам.
Е, не се възбуждам от новото правителство, ама и то
не се напъва да ме подмокри. Плащам си данъците,
разделям боклука, усмихвам се в магазините и говоря
в конюнктив цвай, и всички са доволни. Що да се връщам.
Ами ако не ми хареса?...

# 20
  • Мнения: 7 914
Просто ми е интересно. Не е първата тема, която целенасочено редактираш, сещам се и за една зъбна преди време... 
whatever  Mr. Green
да, whatever.
не е редактирана целенасочено, Кейси.

Лени намесвам се където не ми е работа...ама си е дразнещо, когато четеш някаква тема и после изведъж видиш постинг от рода на

И защо изтри половината от поста си?

И почваш да се чудиш  newsm78 за какво става на въпрос... може би е добре да си обмисляш темите преди да ги пускаш...  newsm78
надявам се, че не ми се сърдиш за изказването  Hug

Потемата: Mr. Green
Срещала съм въпроса тук....отправен недиректно към мен...и реакцията ми е била:
Да се разведа ли за да си тръгна? Mr. Green
И не е въпрос дали ти харесва или не, а че си плащаш цената на Щастието...нищо на този свят не е Идеално! Peace

# 21
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз го задавам този въпрос, за мен си е валиден въпрос (ще изключа тези, които са женени за чужденци). Какво толкова има, ако като удариш чертата повечето неща не ти харесват, събирай си багажа.

Също така обяснявам на майка ми понякога като почне тя много да ме "оплаква", че ако беше толкова лошо, нямаше да стоя тук толкова време. И си е така.

Сега ще ходя и в другата тема да обясня защо констатациите на нещата от живота не са всъщност оплакване.
В Сатурнова дупка съм май.  Wink

# 22
  • Мнения: 3 932
Не съм имала честта досега да ми зададат подобен въпрос, сигурно и повод не съм дала...

Но според мен въпросът е по-скоро реторичен и не предполага някакъв сериозен отговор, по-скоро бих го приела като вмешателство в личния ми живот и като израз на едно по-осбено възпитание...

# 23
  • Мнения: 1 363
Никога не са ми го задавали този въпрос, но аз и по принцип не влизам в категорията на вечно недоволните и оплакващи се хора.
Всячески се опитвам да избягвам този род индивиди. Имам една приятелка, която 7 години не спря да оплюва Англия и да възхвалява Б-я и комунистическите времена. Е, опита се да се върне да живее там, но не успя. Прекалено много са се променили нещата, както и тя самата. Сега вече спря да неодоволства. Добре, че не живеем близо една до друга

Австралийците имат една кампания -If you dont like it, F**K Off!!!
 Grinning Жалко, че англичаните нямат и те такава.  Като не му харесва на човек, да се омита. Никой не го държи на сила. Дори тези от смесените бракове.  Като вижда съпруга, съпругата, колко е нещастен партньора му, ами да се преместят и опитат щастието в Б-я.
Знам, че нещатата не са толкова прости, но всяка ситуация има решение

# 24
  • Мнения: 6 167
Всъщност, идеята на темата ми не беше да отива в посока Кой се оплаква и кой не.
Това е друга тема- там може да се разсъждава повече  Wink

Аз  мисля, че едва ли някой, който е направил свободен избор и е  емигрирал си позволява често да мрънка. Но пък веднага се забелязва, дори тълкува, като оплакване. Трудности има навсякъде, и не те определят избора.
Човек не винаги стои там, където е по-лесно, напротив!
За човек който знае накъде е тръгнал и какво цели, и е наясно с трудностите по пътя и ги приема.
Аз не казвам на никой, който непрекъснато ми се оплаква и мрънка колко е зле в БГ и каква била държавата,  да я напусне, като не му изнася.

А колкото пъти тук някой си позволи да постне разказ за живота си ( майчинстовот си например) все се намира някой, който да извади коза с връщането. Което е безумно.



# 25
  • Мнения: 1 363
Lennie, това е нормален прогрес на темата - задава се въпрос, който предполага отговор.
Как реагирате на дадения въпрос. За да ти  бъде зададен въпроса ( от местен  предполагам) се предполага  човека да се е пооплакал малко от мястото, на което живее в момента, традиции, навици, привички...

Никой не си избира родината, но емигриралите са направили свободен избор.
Каква е идеята на темата?

# 26
  • Мнения: 6 167
'Как реагирате' е идеята, какво казвате, когато някой ви каже тази реплика.
Въпросът е отправен към тези, които са я чували, а не към тези, които не са!!!
Вместо това 2 страници чета отговори на въпрос , който не съм задала.
И честно май губя интерес от темата си, защото явно не мога да си обясня въпроса, за което се извинявам. Или просто всички искат да отговорят, че не са я чували ( което аз Не питам).

# 27
  • Мнения: 907
Ами това е типично за женски форум Wink Аз ще отговоря: Швейцария ли, че аз съм си виртуално в БГ! Или пък - оттук работя по-добре за БГ.

# 28
  • Мнения: 1 363
Или просто всички искат да отговорят, че не са я чували ( което аз Не питам).



Извинявай, че се намесих в темата ти Grinning
Моля следващия път, подчертай кой да отговаря и кой не. Да не си губим времето, пък и твоето.

ПС От друга страна,  когато се започне нова тема тя винаги се отклонява от главната идея било в реалния или виртуалния свят. Неизбежно е.

# 29
  • Мнения: 6 167
мира, въпросът беше напълно конкретен, аз добре разбирам, че се отклоняват темите, но чак пък един конкретен отг. да няма .. или аз не съм задала правилно в-са , или няма хора, които да огговорят конкретно))))

карай!  Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт