Как става планираното секцио в Шейново?

  • 1 725
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 901
lo, как така ВИП стаята, присъствието на бащата и избор на екип са за сметка на осигурителния фонд? Това са екстри, не може здравната каса да ги е поела.

Упойките трябва да са включени в едно секцио - това е операция все пак и ако си здравно осигурена, не би трябвало да те таксуват за секциото (естествено и за всичско свързано със самата операция). Не знам секцио да има шанс да се прави без упойка.

Платила си за ангажимента на лекаря... Платила си за избор на лекар или си му платила като при "уговорка"... Първото е екстра също, плаща се на касата при изписването на майката и бебето и по мое време беше 100 лева.

# 16
  • Мнения: 700
Не ги поема касата, а фонда, в който съм допълнително осигурена. В случая беше Закрила. Нали затова всеки месец им плащам, освен че си плащам на НОИ.
Аз си платих при изписването на доктора по уговорка. 100-те лева ги плаща Закрила.
Но с уговорката, че дори да сте допълнително осигурени трябва преди да тръгнете да раждате да се обадите във фонда си и да говорите с координатора на фонда в болницата.
После болницата и фонда си оправят сметките. Учудих се, че никой от фонда не ми се е обадил да пита колко и какви точно екстри съм ползвала. Болницата може да си е надписала, но на мен ми е все едно.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 901
Не ги поема касата, а фонда, в който съм допълнително осигурена. В случая беше Закрила. Нали затова всеки месец им плащам, освен че си плащам на НОИ.

Абе, що не каза! И ако не е тайна, колко плащаш месечно и откога плащаш, продължаваш ли сега? Някаква екстра към фонда ли е или просто си стандартно доброволно допълнително осигурена там?

# 18
  • Мнения: 700
Стандартно доброволно допълнително осигуряване. Работодателят ми беше сключил договор с тях. Имах най-широкия пакет, който включва операции, манипулации в болница и хоспитализация до 5 дни.
Сега смених работодателя и вече съм с Доверие. Доверие обаче нямат договор с Шейново. Така че имах късмет тогавашния ми работодател да ми "плати" раждането. Е, то аз съм си го изработила 100 пъти, но това е друг въпрос.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 901
Стандартно доброволно допълнително осигуряване. Работодателят ми беше сключил договор с тях. Имах най-широкия пакет, който включва операции, манипулации в болница и хоспитализация до 5 дни.
Сега смених работодателя и вече съм с Доверие. Доверие обаче нямат договор с Шейново. Така че имах късмет тогавашния ми работодател да ми "плати" раждането. Е, то аз съм си го изработила 100 пъти, но това е друг въпрос.

Ега ти, дори не ми е хрумвало да се поинтересувам дали моят застраховател може да поеме луксовете по раждането ми! Пфу! Нищо, другия път ще видя!

# 20
  • Мнения: 7 640
а уговорката с доктора остава за твоя сметка Laughing, защото едва ли имаш фактура за нея

Общи условия

Активация на акаунт