Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 66

  • 16 557
  • 761
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 754
А аз като си знам, че имам инсулинова резистентост и допреди бременността пиех глюкофаж, дали съм в графата на сигурните с ГД? Обременяване всъщност никога не съм правила, защото проблемът с ИР се видя още с резултатите на гладно (инсулин веднъж 11 и след година 13, при което индексът ми е над 2,5). Засега на двата прегледа ембриончето вървеше с 3-4 дни напред, а аз реших, че просто беше много хубав (колко съм заблудена Joy Joy) На първия преглед по ЖК се разбрахме да си нося урина и че ще пускаме изследвания, тогава ще питам задължително. В осма съм, може би още е рано?

# 691
  • Мнения: 5 468
LiFi,  да, така е, но ги разбирам и тези, които не искат да се задълбават в изследвания. На мен за две бременности ми дотегна от изследвания. Освен всичко, трябваше да изследвам и ТСХ на всеки 4 седмици, и всичко ми дойде в повече. По средата на втората бременност дори и от прегледите ми омръзна. Grinning

# 692
  • Мнения: 5 044
Оказа се, че нямам ГД, просто бебо върви напред. АГ каза, че няма проблем щом не е от диабет.
Искам да споделя, че почва да ме е страх да ходя на 2ФМ. Напоследък тук в темите имаше мами, при които всичко е било ок на първата, а на втората ги изненадват неприятно Confused то вече си е напреднала бременността, какво може да се направи? Нищо....
От друга страна, ще ми е по-притеснено да не отида. Искам да знам кръвотока, околоплодна течност, ако мога да питам шийката колко е.... Просто съм се притеснила и все го мисля...

# 693
  • Мнения: 2 018
Yan, не го мисли прекалено. Аз съм от тия дето ги ошашкаха на ФМ в 21гс.и като се почна едно мислене, ходене по други лекари, всеки казва различно, цяла нощ рев... Още съм в неведение и чакам да мина още един преглед и след това май ще се ориентирам някак към фет.специалисти в Щерев за още една ФМ, за да видя още едно мнение. Още се чудя за НИПТ и не знам дали да се доверя и да пусна. Гледам да не го мисля прекалено, защото иначе трябва не да се гръмна, ама нещо повече. Изчакай и си отиди спокойно на ФМ, без да се притесняваш и да го мислиш излишно, всичко ще бъде наред!

# 694
  • Мнения: 3 124
Спрете да четете толкова много, това е моят съвет.Да, трудно е, аз също изпитвах страх, нормално е, но с воля се преодолява, първо за да сте спокойни с бебето, второ да не си хабите нервите в тези прекрасни 9 месеца, болести винаги ще има, като се роди детето ставате още по-чувствителни и още повече боли при всяка температура или нещо друго...но няма как, от друга страна пък има милион прегръдки и усмивки❤Желая ви здраве!

# 695
  • Мнения: 1 038
В 12 гс съм днес изпитах слаби остри пронизващи спазми за не повече от минута в областта на яйчниците . След това нищо . Къврене нямам . Трябва ли са потърся гинеколога си или е нормално?

# 696
  • Мнения: 5 468
Оказа се, че нямам ГД, просто бебо върви напред. АГ каза, че няма проблем щом не е от диабет.
Искам да споделя, че почва да ме е страх да ходя на 2ФМ. Напоследък тук в темите имаше мами, при които всичко е било ок на първата, а на втората ги изненадват неприятно Confused то вече си е напреднала бременността, какво може да се направи? Нищо....
От друга страна, ще ми е по-притеснено да не отида. Искам да знам кръвотока, околоплодна течност, ако мога да питам шийката колко е.... Просто съм се притеснила и все го мисля...

Ако до момента няма някакъв проблем, не виждам причина да те е страх. Ти сама си го насаждаш. Лято е, отпускарски сезон, бягай на море вместо да четеш в интернет и да се тревожиш.

В 12 гс съм днес изпитах слаби остри пронизващи спазми за не повече от минута в областта на яйчниците . След това нищо . Къврене нямам . Трябва ли са потърся гинеколога си или е нормално?

Яйчниците не би трябвало да те болят по време на бременност. Ако говориш за матката, нормално е да имаш неразположения. Тя се разширява.

# 697
  • Мнения: 103
Здравейте мами, преди седмица правих изследвания за васерман и други. Но ми беше интересно, че кръвната група пише, че е А положителна, а със първата бременност пазя още картончето, че е А1 положителна. Та странно. Имам час за 21ви август явно тогава ще направя в друга лаборатория това с кръвната група. Иначе всичко останало е наред

# 698
  • София
  • Мнения: 1 791
Не си давай парите за кръвна група пак.
Докторите ги интересува, само че си А+.

# 699
  • Мнения: 5 234
Здравейте мами, преди седмица правих изследвания за васерман и други. Но ми беше интересно, че кръвната група пише, че е А положителна, а със първата бременност пазя още картончето, че е А1 положителна. Та странно. Имам час за 21ви август явно тогава ще направя в друга лаборатория това с кръвната група. Иначе всичко останало е наред
Какво те притеснява? Кръвна група А има две разновидности А1 и А2. А2 е по-рядко срещана, така че всичко ти е ок.

# 700
  • Мнения: 1 038
Момичета , вчера бях на първа ФМ и чу че имало някаква цепнатина на долна челюст или небце ама било норма . Някоя чувала ли е нещо подобно ?моля?

# 701
  • Мнения: 3 159
Здравейте.
Тези дни нещо съм настинала. Имах първо болки в гърлото, които минаха с тантум верде. Сега обаче съм с хрема и съответно с дразнеща кашлица, която е в горната част на гърлото, не слиза надолу. Има ли нещо, което мога да пия да премине по бързо.

# 702
  • София
  • Мнения: 12 006
Някой дали знае колко време след секцио е окей да се прави секс?
Следящият те лекар, който би следвало да е наясно със състоянието ти, отказа ли д а ти отговори на този въпрос?

# 703
  • Мнения: 35 153
Здравейте.
Тези дни нещо съм настинала. Имах първо болки в гърлото, които минаха с тантум верде. Сега обаче съм с хрема и съответно с дразнеща кашлица, която е в горната част на гърлото, не слиза надолу. Има ли нещо, което мога да пия да премине по бързо.
Гаргара с клеева тинктура

# 704
  • Мнения: 471
Сребърна вода също е ок, аз съм си взела уред за правене на такава още преди време. Клее а тинктура, мед и лимон, липов чай, има един спрей за пръскане в гърлото с невен и прополис, аз използвам и него.

Общи условия

Активация на акаунт