Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 66

  • 16 489
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 128
Клеевата пробвах веднага, че имам в къщи. Облекчава за кратко. То е голям зор. Все ми се кашля, а като кашлям още повече се дразни и ми се кашля. Пфууу не се търпи.

# 706
  • Мнения: 5 234
Клеевата пробвах веднага, че имам в къщи. Облекчава за кратко. То е голям зор. Все ми се кашля, а като кашлям още повече се дразни и ми се кашля. Пфууу не се търпи.
Вземаш прополис на пръчка и дъвчеш малко парче като дъвка. Гарантирано няма да ти се кашля.

# 707
  • Мнения: 3 124
Аз пиех биозин мама и нито веднъж не бях болна.
Има и хомеоп.за гърло.

# 708
  • Мнения: 3 128
И на мен ми предписа биозин мама УНГ, че бях и с зачервено гърло. После дойде хремата, а с нея и кашлица.

# 709
  • Мнения: 34
Здравейте мами, в 11г.с съм и понеже гинеколожката ми беше казала, че всичко се развива нормално, каза и че мога да ходя на море и ние си дойдохме на морето 😄, плувах си имаше вълни малко се позабравих и сега чета из разни форуми, че не е много хубаво да се ходи на море и затова пиша тук за да попитам дали някоя от вас е ходила на море при ранна бременност и имали ли сте проблем..

# 710
  • Варна
  • Мнения: 147
Аз пиех биозин мама и нито веднъж не бях болна.
Има и хомеоп.за гърло.

Орионче, през цялата бременност ли го пи без да спираш?

# 711
  • Мнения: 3 124
Пих го някъде от есента до раждането (02.2020) и после също става при кърмене, т.като полож.тест бе юни и през лятото хапвах много плодове и зеленчуци.

# 712
  • Мнения: 5 012
Забравих да питам АГто може ли да се ходи на минерален басейн? Когато сме на почивка, ще се пада 5 месец, нямам оплаквания, та дали може поне за малко са влизам във водата?

# 713
  • Мнения: 471
Море знам, че не препоръчват, особено при рискови фактори. Но, може би се има в предвид да не стои жената цял ден на плажа, дори под чадъра си е жега. Според мен, ако е в границите на нормалното, не би трябвало да е проблем. Когато живеех по морето ходех буквално по два часа на плажа и то следобед. Иначе бях парцал. Може би същото се отнася и при бременност, по два часа сутрин или следобед пак за малко. За басейни, мисля, че няма проблем. Мен обаче в басейни ме в шубе заради сладката вода и хич не ми се иска да лепна нещо. Ще кажете, морето е мръсно. Ами, в Лозенец, където всички заустват фекални води в морето сигурно е така. На мен като човек от морето никога там нищо не ми е ставало, та смятам, че в морето има малък шанс от развитие на гъбични инфекции.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 791
Аз ходих на див минерален басейн в ранните седмици на бременността (май беше 5та или 6та)
Нямаше никакви проблеми, но след това изчетох какво е можело да стане и мисля в бъдещи бременности да не влизам.

Иначе в 5ти и 6ти месец ходих на море. Пак нямаше проблеми.
Прецени си риска. Риск винаги има. Но в 5-ти месец е много по-малък, отколкото във втори примерно.
Най-много да завъдиш гъбички...

# 715
  • Мнения: 1 287
Морска вода е по-добре от басейн, колкото й да се поддържа този басейн. Много топлата вода не е препоръчителна за бременни, а и самата минерализация също влияе. В тези води има често радиоактивни елементи, пък били те и в ниска концентрация.

# 716
  • Мнения: 102
Здравейте момичета, дъщеря ми на 7ми имаше рожден ден, та сега днес особено ми е много лошо, лежи ми се. Кръвното ми е ниско, ужасно се чувствам, а съм едва на 3 месеца. Дали е от преумора не знам. Все едно ме е лепнал някой вирус, само че нямам температура, нито нещо друго

# 717
  • Мнения: 5 012
Ох, много противоречиви мнения за басейните Confused
Другата седмица съм на нов АГ по НЗОК, защото първия не го харесах. Първия ми е правил веднъж ехограф, въпросът ми е втория ще знае ли това? Някъде отбелязва ли се? Защото ако не - тогава при втория ще си имам 2 ехографа.
Също така - микробиология се полага, нали? Знам я брошурата Майчино здравеопазване, но много неща сме ги правили при частния лекар и се обърквам вече.

# 718
  • Мнения: 73
Ох, много противоречиви мнения за басейните Confused
Другата седмица съм на нов АГ по НЗОК, защото първия не го харесах. Първия ми е правил веднъж ехограф, въпросът ми е втория ще знае ли това? Някъде отбелязва ли се? Защото ако не - тогава при втория ще си имам 2 ехографа.
Също така - микробиология се полага, нали? Знам я брошурата Майчино здравеопазване, но много неща сме ги правили при частния лекар и се обърквам вече.
Доколкото знам МБ се полага два пъти по ЗК - някъде в 13,14-а седмица и после със сигурност в 36-а. Ехографът е също два пъти, но моят лекар ме гледаше при всяко посещение. Аз съм на мнение, че ЖК по ЗК също е добра опция, стига да случиш на лекар.

# 719
  • Мнения: 268
Момичета , вчера бях на първа ФМ и чу че имало някаква цепнатина на долна челюст или небце ама било норма . Някоя чувала ли е нещо подобно ?моля?

Да не би да става дума за  транснухалната кухина?

Общи условия

Активация на акаунт