Моля западнячките да престанат да се оплакват

  • 2 628
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
А майките в България защо се оплакват на фона ма майките и децата в Африка. Те нямат какво да ядат с дни и седмици, нямат вода, нямат тоалетни... Я забрани и на майките в България да се оплакват

 Peace
абсолЮтно подкрепям. Dreamnow, не предполагах 4е след като ти из4етох простотиите в дир_а, Ще трябва и тук да се "изявиШ". ....


аз ги прочетох.

# 16
  • Мнения: 464
И на мен ми е писнало да лсушан БГ мами да се оплакват как все нямат пари, а по ЦЯЛ ден висят по кафенета и вечер по кръчми.
ПОвечето чужбински мами нямат баби наоколо и САМ САМИ си гледаме децата, тоест вечерите и уикендите си прекарваме със семействата, а не по заведения.
Ясно ни е за живота в БГ, на който не му харесва да емигрира, по дяволите! Да видим колко ще им е лесно в чужбина, където се работи яко да се постигне нещо!

# 17
  • Мнения: 7 837
ОФФ: не знам, дали става въпрос за ника, който си мисля, но именно заради простотиите по темите й, влизам да чета в дир-а. Несъмнено става купон  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 423
Абе, ти ебаваш ли се с наши милости?
Или искаш да ми кажеш, че е по-добре
да тънеш в нищета и да не се оплакваш,
отколкото да живееш на запад и да мрънкаш.
Или ако не е по-добре, е по-престижно.
Както казват французите: "Ай, сиктьОръ?"

# 19
  • Мнения: 2 757
Аз не се крия, ползвала съм този ник и в дира и тук както виждате. По-скоро някои от вас се крият като ползват тук различен ник. Ако някой смята, че пиша простотии да не ги чете. Освен това всеки нормален средноинтелигентен четец тук ще разбере, че това забранявам е написано за вкус, а не насериозно както показва знакът след него. Не вярвах, че има хора, които не знаят какво означава.
Не съм и очаквала, че тук пишат по-възпитани и интелигентни хора от тези в дира. 90% пишат и на двете места ама тук се крият с друг ник и се правят на примерни  Laughing
Ами да - аз вегетирам, не пазарувм, излъгах че ям, за ресторантите пък съвсем и ходенето по ваканции. Айде сега кво ще кажете по въпроса?
А до тази мама, която ми обясняваше, че в чужбина си гледали децата сами да я подсетя, че и аз съм в чужбина и също си гледам детето сама. И ми е добре и не мрънкам тук като някои от вас, че им били малко парите. Като ви е било по-добре в БГ да сте си стояли там на високия стандарт... Представаям си как се постига висок стандарт в БГ - или наследен от мама и тати или дирекно или косвено бачкане за мутряги  #2gunfire
А за другата мама дето ми обясняваше, че в БГ имало и много богати. Това също го знам, но ако случайно не си забелязала говорех за бедните, които са много повече от богатите.

# 20
  • Мнения: 2 757
И на мен ми е писнало да лсушан БГ мами да се оплакват как все нямат пари, а по ЦЯЛ ден висят по кафенета и вечер по кръчми.
ПОвечето чужбински мами нямат баби наоколо и САМ САМИ си гледаме децата, тоест вечерите и уикендите си прекарваме със семействата, а не по заведения.
Ясно ни е за живота в БГ, на който не му харесва да емигрира, по дяволите! Да видим колко ще им е лесно в чужбина, където се работи яко да се постигне нещо!

А в БГ се работи яко и пак не се постига нищо. А тия дет киснат по кафетата са безработни. От къде имат пари за кръчми наистина не знам - това е поредния парадокс в БГ. Явно техни близки емигрирали роднини ги спонсорират.

# 21
  • Мнения: 2 757
Никога не съм била с 50 стотинки в джоба, не съм студувала и тн.
Стандартът ми на живот в БГ беше относително висок, позволявах си много повече неща, отколкото в момента ( такова е положението, защото не работя още).
Не съм дошла тук, притисната от финансови обстоятелства, затова подобни оплаквания са ми непознати.
Не ми е ясно как живеете без да харчите почти никакви пари, това е фокус, който много искам да овладея, сподели моля.
Моите пари никога няма да ми стигат. Да ми дадеш и 10 000 евро ще им намеря мястото. Скотски истории, плюшкински не са ми познати.
Оцеляването тук е гарантирано, но и в бЪлгария не са началото на 90тте.
Доста хора имат висок стандарт от честен труд в БГ и позиции, които тук никога не мога да достигна. Моето мнение е, че България е страната на възможностите в момента - за хора с образование, качества , амбиция и не вечно мрънкащи и търсещи причини извън себе си има много широко поле за изява и реализация.
ако не беше съпруга ми и голямата ни любов , не бих стояла тук и един ден.



Като не си наясно за положение в БГ съветвам те да не се изказваш. Точно като туристка била в БГ за 10 дена и видяла само забележителностите и центъра на големите градове говориш и прочела по вестниците как БГ ставала широко поле за изява. Глупости на търкалета - изява и реализация на шмекерии и нищо повече.  Ама мнооого си далече от истината за реалността в БГ. Говоря ти за БГ, а не за София, Графа или Лозенец.
Това, което съм казала и ти не си разбрала е, че може да се живее нормално без да се харчат много пари и че дори една мизерна западна заплата стига за прилично съществувание. СТИГА, а не че не може да се харчат пари. Най-малкото има казина които с кеф ще ти ги вземат съвсем легално, хич и няма да ти се наложи да се замислиш кво да си купиш с тях.  Laughing

# 22
  • Мнения: 3 423
Не, ти продължаваш да се ебаваш с нас.
Кво си захапала тоя кокал и не го пускаш,
остави народа да се оплаква, като му е до
това! Нали си гледала филма, че и богатите
също плачат. Където и да живее човек, все
може да се намери за какво да се оплаче.
И да му поолекне след това. Ако пък на теб
ти олеква да строяваш западния фронт, карай,
виж, колко народ ти се върза. Ако пак не ти
олекне, скокни до Кристиания, сгъни една
фунийка, па да ти светне пред очите и да
заобичаш света, свирукайки си Make love, not war.
Не съм влизала в Дир-а, дай, да се оплача!

# 23
  • Мнения: 7 914
Не мисля, че основното оплакване на мамите в чужбина са парите...и недоимъка...
Липсват основни неща като:
- бабата и дядото ( от майчина линия)
- приятелки
- нормалния разговор на обществено место ( било с доктор или в забавачница и тн), без нуждата от речник...Защото никоя от нас тук не е напълно наясно със системата на ясли, детски градини и тн по простата причина, че не е личен опит....
- липсва ни нормалното разбиране на нашите народности черти...
- работата

такива неща....

Има много теми:"Липсва ли ви...?" , "Как се чувствате..." , "Някой ще ми преведе ли..." и тн..ама досега една тема не съм срещнала с :" Бедна съм..." или "Нямам пари..." тн

 Peace

ПП разбира се че на човек му е присъщо да иска повече от това което има....и дано винаги да е така иначе още щяхме да живеем в пещери...
А за мърморенето ела да ги видиш холандците...все времето им криво или цените по магазините.....така, че българите НЕ сме единствените мЪрморковци в Европа Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 860
 И аз не разбрах кой, къде и кога се бил оплакал.  newsm78 Може ли поне една тема, като доказателство на написаното от теб?

 Всъщност не знам дори защо пиша по тази тема, като за мен тя е просто нелепа.  ooooh!

# 25
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз ще пиша по темата, не че много я разбирам, но да обясня, че ако нещо не ти харесва в заобикалящата те среда и го коментираш, не значи непременно, че се оплакваш.

Така че - вдигам забраната, коментирайте.  Laughing

И да питам какво е дира или мира, щото и аз съм сеирджийка.  Mr. Green

# 26
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Което ти идва нелепо, не го чети, толкова е просто  Thinking ...
За останалото не се грижи, тук няма нужда ни от диригент ни от цензура  Rolling Eyes ...
 

# 27
  • Мнения: 940
Лиске и на двата ти постинга се изблещих  Shocked  от първото изречение,карай по леко че ако всички ги почнеме тея скоро няма да е БГ мама ами БГ хамалин.

По темата да кажа че всички на всякъде се оплакват,ела да ги видиш тука студенти сервитъори със по кола, жилище,компютър и налични пари за купонясване и дрога и пак се оплакват а аз ги сравнявам със студентите в БГ които едва свързват двата края и пордават вестници от  мрак до мрак на студ и пек.Ама не може да се сравнява! Аз също не съм срещала постинги с оплаквания,кажи къде са за да се знае за какво иде реч че така си пишеме един вид без повод!

# 28
  • Мнения: 2 757
Всъщност защо ли изобщо съм се надявала, да разберете какво ви говоря. Щом наистина не забелязвате как от много постинги (не всички разбира се) лъха на неудовлетвореност - все нещо не ви харесва, не знам как да ви го покажа, че да го разберете - вие просто 
гледате с други очи и виждате други неща. Щом много от вас не са забелязали мизерията в провинциалните части на БГ просто не виждам
как може да се води смислен диалог с ограничени и тотално неосведомени и заблудени хора. Нормално е като идете в БГ да гледате да
си поживеете животеца по курорти и градове, заведения. Ама вие пък и не искате изобщо да погледнете какво става малко по-настрани.
Казвала съм го и преди, съвсем обикновен датчанин отишъл на почивка в Сл бряг целенасочено е взел такси и е мръднал навътре в
страната да види как живеят обикновените българи - мутрягите ги е видял по морето и е погнусен от тях. Шокиран е от немотията и
мизерията, която е видял в страната. Но я е видял, защото се е поинтересувал. Мани друго ами на българи е разказвал собствената им
история, много от нещата те изобщо не били и чули. Позор, че вие българи не знаете и не се интересувате как живее народът ви, а
виждате само приятното и това което искате да видите. Докато не си отворите очичките, разума и сърцата винаги ще си останете
невежи. Изобщо не очаквайте да разбете какво говоря. И аз не очаквам. Но очаквам поредните  помии по мой адрес. Моля заповядайте,
изливайте. Като имате такива нужди задоволете си ги, паднал им е паднал повод на саирджийте, които като гледам не са малко.

# 29
  • Мнения: 2 292
Аz до сега не съм, ама сега ще се оплача  Sad
Оплаквам се от високия наем (500 евро на месец) zа някаква си 2 стайна квартирка в която едвам се побираме с детето. Оплаквам се от иzвънредно високите общи раzноски, да не говорим zа отопление и вода и какво ли не. Оплакван се от това, че догодина ще увеличат данъците zа всичко и няма да увеличат zаплатите (даже увеличението на данъците ще ги намали с по няколко процента). Оплаквам се, че имам само 14 седмици платено майчинство, после при някаква сносна zаплата на съпруга парите на единия  секват. Пък и да има някакви добавки те са минимални на фона на мин. работна zаплата даже. Оплаквам се, че поради това и zа да стигнат средствата в къщи и д аживеем като хората и да не ни се налага да ядем найъефтините боклуци от супермаркетите се налага да си дам детето на доста скъпа гледачка и да ходя на работа. Оплаквам се, че ако ми се иска да ида вечер на zаведение или кино плащам на гледачка по 5 евро на час, zащото няма на кого да го метна. Оплаквам се, че на фона на населението в БГ, където иzключително висок процент от хората имат собствено жилище , тук такова нещо едва ли ще мога да си поzволя ...
И да те питам ,понеже раzбрах, че имаш сподобностите ти да вегетираш и да не харчиш zа храна ... под моста ли спиш, или при вас жилищата ги раzдават беz пари? Или пък си клекнала наготово в собствен дом и сега се чудиш какви глупости да пишеш от скука.

Общи условия

Активация на акаунт