Към мамите раждали в "Света София" - бивша "Тина Киркова"

  • 1 387
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 109
аз раждах там с уговорка с лекар. след 9 часа контракции се наложи да ми направят спешно секцио. горе-долу съм доволна.
само бих допълнила: АКО РАЖДАШ СЕКЦИО задължително си искай обезболяващи след като те преместят в отделение (течен аналагин в сок, ако не можеш да го пиеш иначе). не дават без да си поискаш, а понякога и да си искаш, пак се правят на застреляни.

# 16
Ами аз там раждах, преди по-малко от 2 месеца. Бях с уговорка на лекар. Не беше зле. Не бих казала, че съм очарована от обстановката и държанието, но очаквах и по-лоши работи. Мислех да бъда във ВИП стая, но нямаха свободни, затова бях в нормална. Ако ти е за пръв път, това е по-добрия вариант, защото другите майки ти помагат, когато нещо не знаеш. Акушерките бяха... абе зависи на каква попаднеш. Има и симпатични, има и от тези, на които целият свят им е крив. И със санитарките е така. Абе в общи линии условията са нормални и няма да сбъркаш ако отидеш там.

# 17
  • Мнения: 535
Загорка а ти кога поиска епидурална упойка след като имаше разкритие и силни контракции или преди това. Защото след 4 или 5 см разкритие искаш не искаш не може упойка , за това тя се заявява още в началото

Естествено, че съм наясно, че упойката трябва да се бие преди да са зачестили прекалено контракциите, защото след това не можеш да стоиш достатъчно неподвижно и е опасно.
Въпросът е, че когато и да поискаш, те викат "Ей сега, ей сега" и т.н. и после в един момент "Е-е, то вече станало късно!" #Cussing out
Да не говорим, че още на училището за родители, което организират, аз попитах доктора дали се плаща тази упойка и колко струва, за да сме подготвени и той знаете ли какво каза ...!!! - "Амо попринцип трябва да ви кажа, че не се плаща." и толкоз, т.е. уж не се плаща, ама ако искаш, ще трябва да си платиш. Поне да бяха казали, че се плаща предварително, но пък как да знаеш дали ще ти е необходима  newsm78 Абе хич не е измислена като хората тази процедура с упойките...

# 18
  • Мнения: 472
Аз също раждах там преди около 7 месеца. Аз стоях в предродилна зала около 12 часа, така че видях много. Според мен има деление, но това е нормално. Раждаше една глезла - племеничка на една от акушерките. Че раждането боли, боли, но тази беше направо за пребиване. Та специално за нея сложиха чисто нови чаршафи, суетяха се много хора. Като ме приеха да раждам беше най-студения ден през Януари, дадоха ми да се завия само с чаршаф  - 5 пъти помолих да ми дадат одеало и всички се правиха на застреляни. На сутринта един дивен скандал на всички и нещата си дойдоха на мястото. Раждах без уговорка, ползвах само ВИП, по мое желание. Навсякъде има добри екипи, има и криви, но важното е ти да си отстояваш позицията иначе те правят на глупак. Наистина епидуралната упойка е включена от здравната каса и е безплатна за пациента, ако си решила да раждаш с такава трябва много да си строга за да не те пропуснат между капките!
Леко раждане

Общи условия

Активация на акаунт