Къдрокоси красавици - 5

  • 39 755
  • 767
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 458
Абсолютно уверена съм. Косата ми започна да пада и увисва непосредствено след започването на метода и се накъдри и заздрави веднага след връщането на силиконите. Знам, че има много фактори, които могат да повлияят, но в случая методът беше единственото, което промених - не е имало стрес, диети и т.н. А дори и някакъв стрес да е съвпаднал със започването на метода, прекалено странно съвпадение е, че след прекратяването му, нещата се подобриха рязко, ама наистина рязко - в рамките на седмица косопадът намаля.

# 151
  • Мнения: 18 552
Значи е от това, но е наистина странно. Аз съм убедена, че няма как да е подходящ за всички коси. Но в последно време много се хвали, по групите има хиляди фенки, кълнат се в метода. На мен това, което не ми харесва е и ми става дори смешно е, че косите на повечето изглеждат просто мръсни, мазни и смачкани с пяна, оформени със сто вида неща, а те ги наричат "къдрици". Има обаче и такива коси, които са разкошни наистина и видимо подобрение има при тях.

# 152
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
На  мен козметиката за коса  0%  за сега ми се отразява  доста добре.
В момента редувам две серии за стимулиране на растежа.
Rapunzel  на  Lolacosmetics и Prа Bombar на Novex.
лосион и шампоан.
Според ревютата в нета би трябвало да се очакват  към 10 см растеж за 3-4 месеца.
Дали при мен ще работят ще стане ясно към края на декември.

Продуктите и на двете линии са съвместими  с метода, НО правят коста ми различна.
Същотото е и с маските и стилизантите.
Едни се отразяват  добре на косата ми, други не съвсем, а всички са подходящи за метода...
Така, че най вероятно зависи от правилния подбор на продукти, което е  най важното  за всеки един вид козметика.

Последна редакция: вт, 15 сеп 2020, 10:51 от sl

# 153
  • Мнения: 521
Аз правя метода от 2 години почти- не забелязвам минуси за сега. Косата ми си пада както преди, нито повече, нито по- малко. Един от големите плюсове е, че косата ми наистина спря да цъфти. Преди почти на всеки месец ходих на фризьор, заради цъфтежа. Моята коса обаче не е била никога третирана, само съм я тормозила с преси и сешоари.

# 154
  • Мнения: 18 552
sl тези серии намират ли се в Бг?

# 155
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Нямам представа дали се продават в България.
Купих ги от магазин за професионална козметика.
Това са продуктите, които ползвам за стимулиране на  растежа

Има и вариант с масла

Последна редакция: вт, 15 сеп 2020, 11:08 от sl

# 156
  • Мнения: 5 458
На мен това, което не ми харесва е и ми става дори смешно е, че косите на повечето изглеждат просто мръсни, мазни и смачкани с пяна, оформени със сто вида неща, а те ги наричат "къдрици". Има обаче и такива коси, които са разкошни наистина и видимо подобрение има при тях.

Да! Масово е това самозаблуждение, ще си призная, че и аз бях изпаднала в такова Grinning Виждах, че косата ми е проскубана, суха и нещастна, но си мислех, че съм в периода на "трансформация" и упорито продължавах. Случайно виждане на моя снимка от преди метода ми отвори очите.

# 157
  • София
  • Мнения: 1 781
Аз точно за това, когато много се похвали нещо винаги искам да видя как изглежда косата с него. Без да обиждам никой, но за моя вкус често показаните резултати не са съвсем ОК. Което не значи, че не са ОК, а че просто не са ОК за мен мен Stuck Out Tongue Winking Eye. Също си имам набелязани потребителки, които като похвалят нещо 100% не е за мен и бягам като дявол. Доказала съм си го с много купувани продукти на сляпо Simple Smile.
Така че, наистина мисля че ще е полезно, като хвалим конкретен продукт да качваме и снимка 'след', за да можем да си направим по-правилна преценка.

# 158
  • Мнения: 5 458
Аз не бих си качвала снимка във форума. Освен това “преди и след” пак няма да е гаранция, че съответния продукт ще се отрази добре на всяка коса. За мен е достатъчно да се споменава типа коса.

# 159
  • Мнения: 18 552
Утре го почвам. Направа съм си гел от ленено семе. Още не съм проучвала продуктите,ще полввам налините без слс,силикони и т.н.,които имам.
На мен ми е просто мното интересно как ще ми се отрази. Решала съм да тествам поне 3 седмици.

# 160
  • Мнения: 9 861
Аз пък пробвах стилизиране с бира и съм много доволна 😁 Приготвих разтвор от 2 части бира и 1 част вода и намокрих косата. Резултат след изсъхване - дефинирани къдрици.

# 161
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Миналата година оравих гела от ленено семе аз ли не успях да го улуча , коатаа ми ли не го хареса...С две думи "не повторих".
Експвеиментатор съм и прибвам много непознати за мен неща.
За козметика , ако  до свършване на опаковката няма ефект, не повтарям.
Ако забележа, че влошава състояниеро на косата(кожата), преставам да я ползвам.
Не бих си оричинила да използвазва или спазвам нещо, което ми вреди.

# 162
  • Мнения: 526
Преди няколко месеца и аз се запалих с тези продукти за коса след миене.Взех си 3 продукта за къдрава коса. Използвах ги.И  се отказах.В крайщата стана суха.А аз попринцип на 3м се подстригвам.И от 2-3 седмици ги зарязах.Колкото е къдрава толкова.Ще си правя  маските на баба.

# 163
  • Мнения: 5 458
Какви са тези продукти за коса след миене?

# 164
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
В общи линии най различни.
Както при всяка козметика, човек трябва да подбере точно това, което е за неговия тип коса(кожа).
От продукт до продукт от есин и същи вид има голяма разлика.
Писах , че последния месец минах на козметика за коса подходяща за  Curly метода.
Мога да кажа че коста различните продукти (въртя два шампоана за стимулиране на растежа) два баласама за измиване , няколко маски , два балсама без отмиване и няколко активатор за къдрици и масла
Отделно стилизиращи продукти

В зависимост от  използваните продукти и съчетаниетомежду тях   косата ми изглежда различно
По тази причина , някои от  пробваните маски отпаднаха от класацията.

Балсамите според начина на използване доколкото знам(лаик съм)  се делят на 3 вида.
Нормален с отмиване
Измиващ Co Wash
Без отмиване Lave-IN
Препоръчва се да се ползват  по указания начин
Всеки един от продуктите без отмиване   има стотици видове представители в зависимост от нуждите и видовете коса и марката
Балсам без отмиване , за терапии преди или след химическо  третиране, за  дефиниране и фиксиране на къдрици...
Мляко за коса
Лосион за скалпа
Термозащитен спрей
Активатор за къдрици
Серум
Спрей, подхранване, овлжаване , подхранване  , блясък, UV защита, термозащита, фиксиране
 освежаване на къдерците
Крем за оформяне
Гел
Олио

Последна редакция: пт, 18 сеп 2020, 09:06 от sl

Общи условия

Активация на акаунт