Къдрокоси красавици - 5

  • 39 774
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 442
Gabbie ще обясниш ли кое точно ти харесва в тези продукти?!
Като гледам косата изглежда мазна,залепнала за скалпа,къдриците са изкуствени,слепени и клечосани...не виждам уау ефект.
Сто пъти съм казвала,че тези продукти не са предназначени за нашите коси.Редовната им употреба води до резултата от снимката.
Не приемай лично коментара ми,не искам да те обидя,но продуктите абсолютно не са за косата ти и това което си "постигнала" можеш да постигнеш и с продукти от БГ,няма нужда да плащаш десетки евро за целта.
Имаше една мацка, холандка,която беше пуснала спонсориран пост с тези продукти и нямаше охкания и ахкания под поста.Като видях резултата,едва ли ще си поръча екстра от тях

# 31
  • София
  • Мнения: 1 781
Копирам поста от темата за профи козметиката.
Момичета, имам ужасен отзив за солей серията на Керастаз. Имам травъл. При първото ползване реших, че нещо проблема е във финиша, т. К получих ужасна коса. Спрея мъгла ми е доста безсмислен. Второто ползване бях на вилата, реших че е от водата, третото бях на морски уикенд и реших, че не съм изсушила като хората. Днес обаче отново на морето вече съм убедена че тази серия е най-безсмислена та на Керастаз. Ш е страшна греда, не прави пяна, не ми измива като хората. Маската има по слабо действие и от балсам, необходимо е тройно количество, след което като изплакнах съм с тел на главата. Сложих стандартните си финиши и изсуших. И получих захарен памук на главата 🤣. Къдрокоски ще ме разберат, малко като преди 20 години когато къдравата коса се решеше и беше като облак около лицето. Отврат! За капак миризмата е доста посредствена за Керастаз. Добре че имам ТРАВЕЛ, а не стандартен размер. Лошото е че не взех нищо друго с мен на почивката и сериозно обмислям утре да си взема някакъв дрогериен Ш и М.... Така, че който е къдрокос и обмисля покупка, да има едно на ум. Косата ми дори не е изтощена, боядисва на ниво 6 корени, това и е, не цъфти, абе доста си е Ок. Просто тази серия се оказа греда.

# 32
  • Асеновград
  • Мнения: 29
Има леко отпускане на къдриците в областта на раменете не оспорвам , но това е нормално за моята коса..държа я по 6дни в седмицата завързана (работата ми го налага) и отделно , че тежи и това допълнително ги разпъва (в момента е около 95-98 см) прилагам снимка и изсъхнала , но завързана ..

# 33
  • Мнения: 947
Аз пък искам да използвам дискусията за Deva Curl и да попитам, има ли други момичета в темата, които имат някакъв (какъвто и да е опит) с техни продукти и какво мислят за тях? Нека не забравяме разразилите се скандали покрай марката и това, че доста известни къдрокоски, много от които рекламирайки усърдно продуктите, се обявиха против тях и твърдят, че са им съсипали косата. Youtube е залят с клипчета за въстановяване на щети от Дева Кърл. Запечатан случай в съзнанието ми е този с Айша, която има невероятна коса, как показва косата си няколко часа след измиване и кичурите висят нещастно. Същата беше върл фен преди това и се кълнеше в резултата.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 440


Косата ми, мисля е 3b. Искам да е по-лъскава, но само за повод. Не ми се занимава с нея. Ползва съм само продукти на Лакме за къдрава коса и няма уау ефект, поне при мен.

# 35
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Някой питаше за тази марка
https://www.sephora.es/marcas/marcas-de-a-z/devacurl-deva/?prefn … ookie=rank10&
Проверете в Сефора

# 36
  • София
  • Мнения: 1 500
Мито няма, дойде от Испания, такса за доставка имаше, но не помня колко беше, утре ще проверя и ще пиша.

Благодаря много!

Доставката е 5,95 евро до България.

# 37
  • Асеновград
  • Мнения: 29


Косата ми, мисля е 3b. Искам да е по-лъскава, но само за повод. Не ми се занимава с нея. Ползва съм само продукти на Лакме за къдрава коса и няма уау ефект, поне при мен.
Пробвали ли сте ден преди миенето и да я можете с кокосово и какаово масло и да преспивате с него ? Аз така я съживих доста , възвърна се част от блясъка и формата на къдриците .

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 47
А, ще можете ли да ми препоръчате към кои продукти да се насоча-моята коса е между 2b и 2c.. От скоро започнах да се грижа за къдричките си... За съжаление преди това я изправя и сега ужасно съжалявам... Благодаря, предварително!
Наскоро спрях да се изсушавам със сешоар /винаги съм се сушала дори и лятото/ и установих, че косата ми се къдри сама. Когато я суша със сешоара е 2А, а иначе е 2 В. Моята е дълга до кръста, здрава, не я боядисвам, не я изправям с преса. Имам лющене на скалпа, което дерматолог ми каза, че било себореен дерматит /себорея/ и сега използвам шампоан на Дюкре Келуал ДС. Косата ми обикновено е с обем, нищо че е доста тежка. Имам дебел косъм. Описвам състоянието, за да се добие представа.

Два пъти вече се правя със стилизиращ крем за къдрава коса на Балеа от ДМ, оранжева опаковка, струва 4 лв, видях го в много от темите за къдрава коса и реших да пробвам с нещо бюджетно като начало.

Отзивите ми: косата ми се накъдря, оформят се къдрици и се запазват до следващото ми измиване след няколко дни. При спане не се връзвам. Косата ми е подвижна, няма слепване, изглежда сякаш не съм я стилизирала, т.е. естествено, имам си обем.
Като недостатък ще отбележа, че косата ми е разхвърчана и като разплетена кошница. Отгоре ми стърчи, защото не я реша да не разваля къдриците и само с пръсти оправям малко. Като цяло съм рошава, нещо което досега не ми се е случвало и не ми харесва. Все едно току-що съм станала от сън и съм тръгнала. Косата ми е малко изсушена от този продукт и не е лъскава, може би е матова. Виждам, че се използва това определение в темата /за матова коса/. Направих снимки, за да можете да възприемете лично ефекта, но не знам ще се справя ли с качването в отговора, защото ми е за пръв път.

# 39
  • Мнения: 5 480
NatureCare, аз съм най-върлата фенка на Балеа, но според мен този крем не е за теб. Косата ти не е къдрава, а чуплива, търси друг продукт. Това, което показваш на снимката за мен не е ок, изглежда сплъстено и разхвърчано.
Ноември, за лъскава коса - гелът от ленено семе ще свърши работа, но казваш, че не ти се занимава. Аз по-лъскаво нещо не мога да измисля. Какво ползваш на Лакме?

# 40
  • Мнения: 4 582
За лъскава коса съм най-доволна от балсама в кутията на боя за коса кастинг, обаче не се продава отделно (или поне аз не съм го открила и боята не ползвам вече, че не хваща).

# 41
  • Мнения: 684
Ето и моята коса - в последните 1-2 седмици рязко се изтощи. Дали заради силното слънце или май разредих маслените маски....
Но идея си нямам -сега хидратация ли и трябва, протеини ли, масла ли.... 🤪

Последна редакция: ср, 15 юли 2020, 17:00 от Blue@

# 42
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Blue,  на мен косата ти не ми изглежда изтощена. Даже много хубаво къдрички има. Може би малко хидратация ѝ трябва.

# 43
  • Мнения: 684
Благодаря, Lady Brinne 🤗
Усещам я суха и накъсана.
Смятам да поръчам хидратиращата серия на Joico. чела съм добри отзиви за нея.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 781
Габи666, на мен ми се струват съвсем не лоши къдричките от последната снимка. Изглеждат ми живи и скокливи. Не ми изглежда замазана косата, но мисля че или е прекалено дълга, или пък може леко да се етажира, за да може къдричките да се разделят от само себе си и да се сдобиеш и с повече обем. При всички положения си на прав път. Пиши като/ако успееш да поръчаш 😉.

Общи условия

Активация на акаунт