Пазаруване от Aliexpress.com 59

  • 32 077
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 114
Няма ли някой друг, който може да я вземе?

Ами нямаше кой да отиде...

# 616
  • BG-DE
  • Мнения: 5 148
Опитайте пак да се свържете някак с пощенския клон, защото ще я върнат. Бързо оздравяване 🤗

Последна редакция: сб, 05 дек 2020, 22:49 от Menerva

# 617
  • Мнения: 1 814
Няма ли някой друг, който може да я вземе?

Ами нямаше кой да отиде...

Ако пратката не е препоръчана, всеки може да я вземе майка,сестра,мъж...на мен много пъти ми се е случвало да пратя някой за пратка,не е имал фал!

# 618
  • Мнения: 8
Здравейте! След отворен диспут, алиекспрес иска да върна продукта на търговеца за пълно възстановяване на сумата или да ми върне много малка част, която не ме устройва. Въпроса ми е някой връщал ли е стока обратно на търговец и как става това, големи ли са таксите на пощатата?

# 619
  • Мнения: 2 408
Здравейте! След отворен диспут, алиекспрес иска да върна продукта на търговеца за пълно възстановяване на сумата или да ми върне много малка част, която не ме устройва. Въпроса ми е някой връщал ли е стока обратно на търговец и как става това, големи ли са таксите на пощатата?
БГ пощи са най-изгодни. Смятате така че да ви дадат R*BG номер за да може да се докже, че продавача е получил пратката. Проблем може да възникне при наличи на батерия (или друго забранено вещество) в пратката. Тогава се търси куриер. https://www.bgpost.bg/bg/calculator
Скрит текст:

# 620
  • Мнения: 1 722
Здравейте! Понеже не съм говорила с продавач досега, нещо не се справям. Откъде се пращат лични съобщения на продавачите като отговор? Уж, отговорих, но не виждам нищо като хронология, а само неговото съобщение до мен. Съжалявам за глупавия въпрос! Simple Smile

# 621
  • Мнения: 64
Здравейте,закупих техника от европейски склад на Алиескпрес...

Правилно са Ви отговорили че Ви трябва счетоводител. Разбира се, че ще си признаете като разход стойността на стоката по получената фактура. Ако е необходимо счетоводителят Ви ще начисли с протокол ДДС, който ще внесете и в последствие ще си прихващате. Можете и да поискате продавачът да Ви изпрати фактура с данъчния Ви номер, макар че едва ли е необходимо. Следете си оборота.

# 622
  • Мнения: X
ДДС върху какво? Хвърчащи лист с надпис "Фактура"? Върху сума с вече платено ДДС?
Ех ако нещата ставаха така колко пари щяха да се изперат.

А и дамата която говори за себе си в мъжки род каза, че няма регистрация по ДДС.

# 623
  • Мнения: 64
Да, щом не е регистрирана по ДДС няма да може да си възстановява ДДС по вноса, но мисля, че ще трябва да си го начисли. Фактурите от чужбина не е необходимо, а и няма как да отговарят на изискванията на закона за счетоводството. Явно обаче последващия купувач на стоката й иска да му издаде фактура и затова тази стока дамата трябва да си я заприходи и да начисли ДДС с протокол, като няма митническа декларация. Но трябва да потърси професионална помощ, аз сега не се занимавам с това

# 624
  • Мнения: X
Сега, минаваме малко по границата на закона. На практика няма фактура, а лист разпечатан на принтер. Фактура от ЕС за страна извън страната на сделката няма начислено ДДС - ДДС се внася в страната в която е регистриран купувача.
Ако иска да осчетоводи разходооправдателен документ, единствения вариант я да продаде сам на себе си и да внесе 10% върху сделката. Което е невъзможно, защото - пратката е на името на фирмата, а ако не е, собственик и ЮЛ са свързани лица. Най-много да си докара данъчна проверка.
Фактурата от последваща доставка не е от значение, защото ЮЛ ще си внесе ДДС и не влияе на EBITDA. Ако е чист още едни 10% данък и още 10% за да ги извади под форма на дивидент.
Накратко - не става така.
Или му плаща 10% ДОО по данъчна декларация на комшията за да се сдобие с разходен документ - ако се навие, или си прави сметката следващия път.

Варианта с фактура за транспорт е ...чист.

# 625
  • Мнения: 25
Аз да Ви кажа нищо не разбрах и тотално се обърках. А и счетоводителят ми не може да ми даде ясен отговор какво да правим. Не мисля, че съм инцидентен случай за внос на стоки чрез европейски складове на Алиекспрес. Станалото - станало. Но как да процедирам занапред, за да е законно издържано?

# 626
  • BG-DE
  • Мнения: 5 148
Консултирайте се с друг счетоводител, все пак трябва стоката, която продавате да бъде заведена по някакъв начин.

# 627
  • Мнения: 64
Дамата вносителка да потърси в ЗДДС и в ппзддс отговора.

# 628
  • Мнения: 14 851
Отдавна не съм поръчвала нищо и не ви следя,но влизам да питам с B card,тези на Изипей,може ли да се плаща в сайта?

# 629
  • Мнения: 2 408
Отдавна не съм поръчвала нищо и не ви следя,но влизам да питам с B card,тези на Изипей,може ли да се плаща в сайта?
Толкова ли е сложно да пробвате? Дано някой друг да отговори. Понеже тази банка не я ползвам мога да кажа основното без което не може - кода на гърба на картата и да е от международно признат издател (виза и д-р.) При липса на код отзад няма да стане, а при някой по-завъртян "издател" може да не мине оторизация.

Общи условия

Активация на акаунт