второто раждане

  • 1 331
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 369
Родих много по-лесно и бързо .(с епидурална )
[/quote]
Извинявайте за може би глупавият въпрос н но какво е точно епидурална

# 16
  • Мнения: 261
Мдааа, оказва се всичко е индивидуално. И мен така ме успокояваха, че втория път е по-бързо и лесно. Казваха ми да се спра в града /аз все пътувах нанякъде/, за да не родя по пътя  Grinning. А то какво стана: преносих и ме вклюиха на система. От това всичко протече много по-бързо, но и доооста по-болезнено. А и вторите бебчета сякаш по правило се раждат по-големи от първите, та видях повече зор с малчо.

# 17
  • Мнения: 694
Първото - 30кг. , предизвикано раждане с епидурална от 12:00 - 17:00, много лека бременност
Второто - 20кг. , изтекоха ми водите от 20:20 - 21:50, много трудна бременност

# 18
  • Мнения: X
При мен второто раждане определено беше по-безболезнено,но аз от опит и от вече понасъбрана информация не исках окситоцин да ми включат.В резултата и по бързо стана всичко,защото просто си изчакахме бебето само да си тръгне.А иначе беше доста по-едро от баткото.Възстонових се по-бързо и защото не ми правиха епизеотомия,та нямаше и много шевове.
За килограмите-със първата бременост качих 15,с втората-17 но и в двата случай си ги свалих бързо/не мисля,че имаше разлика /

# 19
  • Мнения: 11
при мен 2-то беше с по-малко качени кг. и по-леко раждане.

# 20
  • Мнения: 816
И аз качих по-малко кг., но това е защото внимавах. Родих с пъти по-леко,лесно и бързо:)

# 21
  • Хасково
  • Мнения: 726
определено второто раждане беше много по-бързо и съответно по-леко, килограмите които качих двата пъти- горе-долу еднакви.

# 22
  • Мнения: 216
Първия път родих за около 8 часа, а втория раждах 5 часа  Hug През втората бременност качих 5 килограма повече Sad

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Моето мнение е ,че няма закономерност. Второто ми раждане беше много по-лесно от първото, въпреки че и двете ми бремености бяха леки.
  Имам близка, която при първо раждане роди супер лесно  почти 4 кг. бебе, без нито един шев, за 3 часа. Второто обаче е продължило към 14 ч., а бебето се е родило 2900 кг.,а шевовете и тя не знае колко са.

# 24
  • Мнения: 3 042
Обикновенно второто раждане е по-бързо и по лесно от първото, но понякога става и обратното.
При мен второто раждане беше и по-бързо и по-лесно.

И през двете бременности качих почти еднакви килограми. Е, през втората бременност бяха с 1-2. Wink

# 25
  • по света
  • Мнения: 1 587
По-бързо е наистина,но не е по-лесно поне при мен беше така.

# 26
  • Мнения: 3 042
Цитат
Родих много по-лесно и бързо .(с епидурална )

Извинявайте за може би глупавият въпрос н но какво е точно епидурална

"епидурална" - това е вид анестезия.
Виж ТУК и ТУК

# 27
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
Аз качих много по-малко килограми и родих по-лесно от първия път.И двата пъти раждах нормално,вторият път направо беше песен

# 28
  • софия
  • Мнения: 555
първа бременност - лека почти не я усетих, 12 кг качих, при раждането нямах достатъчно силни контракции и ми сложиха системи с окситоцин след това за 4 ч. получих пълно разкритие, 4 напъна ми бяха нужни, имах епизотомия и 10 дена не можах да си седна на задните части.
втора бременност - ужас, много притеснения да не излезат по-рано бебчовците, 22 кг. качих, изтекоха ми водите без контракции, пак системи окситоцин, разкритие за 45 минути, за всяко бебе по 3 напъна, само 4 външни шева, възстановяване за нула време.

Общи условия

Активация на акаунт