какво може да подскаже....

  • 1 863
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 708
Ами при мен последната седмица ме налегна страхотен мързел-нищо не ми се правеше,корема ми тежеше много ,постоянно ми се спеше или не можех да си намеря удобно място.
Леко раждане   bouquet

Аз в момента се чувствам абсолютно по същия начин + малко смъкнат корем  newsm78

# 16
  • софия
  • Мнения: 555
както сигурно си разбрала -всичко е индивидуално. при мен бяха страшни болки в кръста.
почивай си повече вече и остави другите да вършат тежката работа - ти най-много да вдигаш чаши и боравиш с вилица и нож.
Леко и безпроблемно

# 17
  • Мнения: 239
Никакви признаци и при мен. Родих в 36 седмица, на третия ден от деветия месец. Пътувахме. Когато се прибрахме ме стягаше корема. Заклех се, че докато не родя няма да пътувам никъде повече. Към 00,00 часа ми се приходи по голямата ...., и друг път ми се е случвало - викам си ще свърша работа и ще ми мине. Свърших работа - мина ми, но не щеш ли пак ми се приходи.... и така няколко пъти, докато вече нямаше работа за вършене - ни малка, ни голяма и се сетих, че може би ще раждам и след 1 час вече бях родила. Изстрелях го като тапа. Много е бързало милото.
Пожелавам ти такова раждане!
Леко! stork-boy

# 18
  • Мнения: 1 910
Признаци няма. Когато попитах доктора ми на термина той каза, че може и след 2 седмиц, може и до като стигна до регистратурата да се започне... Wink

# 19
  • Мнения: 3 034
При мен нямаше...даже 1 час, преди да ме приемат в болницата нямах признаци за скорошно раждане, нямаше да разбера, че ще раждам, ако не бях отишла на преглед... Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 3 787
По книга признаците са:

6 "ПРЕДИЗВЕСТИТЕЛНИ" ПРИЗНАКА, ЧЕ СЪБИТИЕТО НАБЛИЖАВА:
- слизане на корема надолу
- разстройство
- усилени вагинални течения
- пристъп на енергия и желание за чистене (това ще е полезно, ако ме хване)
- Бракстън Хикс контракции
- и последното не знам как му е официалния термин на български "bloody show" - кафяви течения (подобни на менструация); при всички по-силни кръвотечения обаче трябвало да се консултира с лекар

3 "ПО-ИСТИНСКИ" ПРИЗНАКА, че скоро ще е време да се ориентираме към болницата: падане на тапата, изтичане на водите, и контракции на 5 минути.

- сама по себе си тапата не била повод за тичане
- води без контракции - тичаме само ако са зелени (водите изтичали само при 15% от жените; но изтекат ли, до 24 часа трябва да извадят бебето - предизвикват раждане, ако не започне само)
- и само честите и болезнени контракции са истински признак

Леко раждане Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 3 407
Нищо. Високо ми беше корема до последно, никакви води, тапи, подготвителни контракции, разстройство или каквото и да било друго. Просто си дойде денят, котракциите започнаха /много ме беше страх, че ще пропусна раждането- с две думи няма да разбере, че раждам/- е, не се притеснявай- ще разбереш  Hug
Хайде и да се похвалиш  Hug

# 22
  • Мнения: 5 026
 Предния ден подивях  #Crazy  от болки в кръста и таза, но аз не се спирах и добре, че беше хубаво времето и нямаше сняг (през февруари). И на следващия ден, от сутринта имах леки контракции, но реших, че са подготвителни, защото болките бяхя доста слаби. Попритесних се де! И в късния следобед ми падна слузестата запушалка. Това беше.
 Успех!

# 23
  • Мнения: 1 341
От началото на деветия месец имах подготвителни контракции. Това не попречи да започна да раждам на термина си. Контракциите представляваха леки менструални болки. Друг признак, че раждането наближава е слизането на корема надолу. То става очеизваждащо и за хората около теб. А кога ще  започваш да раждаш... всяка родилка пита дали ще разбере, че този момент е започнал.... ще разбереш, няма начин и те уверявам много ще се радваш, че момента е дошъл
Успех и много усмивки

Общи условия

Активация на акаунт