Болкоуспокояващо за външни шевове

  • 5 548
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 187
Аз се пръсках с Оксикорд - страшно много ми помогна за шевовете.  Ама като си спомня какви болки бяха Confused....

# 16
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Nansen
Тези шевове, за които говорите от епизиотомии ли бяха?

Мда

# 17
  • Мнения: 3 334
Цитат на: klamerche
Аз се пръсках с Оксикорд - страшно много ми помогна за шевовете.  Ама като си спомня какви болки бяха Confused....


и аз така!!!

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Цитат на: T o n i
Цитат на: Nansen
Тези шевове, за които говорите от епизиотомии ли бяха?

Мда


Леле боже, ей от това най-много ме е страх!!! И страхът ми напълно може да ме мотивира да родя секцио, само и само да не ме нарежат!!! Ужас!

# 19
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Nansen
Цитат на: T o n i
Цитат на: Nansen
Тези шевове, за които говорите от епизиотомии ли бяха?

Мда


Леле боже, ей от това най-много ме е страх!!! И страхът ми напълно може да ме мотивира да родя секцио, само и само да не ме нарежат!!! Ужас!


Да, те при секциото ги вадят през носа бебета. Да не си помислиш, че има рязане някакво!  Laughing

# 20
  • Мнения: 404
Зная колко много болят тези шевове, затова ти препоръчвам*PANTHENOL*спрей.Аз го използвах и при двете си раждания,защото имах големи разкъсвания и той много ми помогна.Когато се напръсквах болката почти изчезваше.На теб успех и все пак дано да нямаш шевове.

# 21
  • Мнения: 3 663
Абе мойто всъщност не беше епизиотомия сега като се замисля... Защото не ме рязаха ами просто си се разкъсах гадно самичка (заради вакуума). Обаче Nansen, недей се шашка толкова - боли гадно 2-3 дни и после минава. Аз на 7-я вече бях забравила всичко, а разкъсването си беше гадничко.
Пък няма гаранция, че ще ти се случи - ето виж има мами дето са без нито един шев Simple Smile
Хайде късмет Simple Smile

ПП - от секциото със сигурност ще имащ повече шевчета, така че пак си помисли Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 512
Спрей "Бивацин" и седящи бани със смарадлика всеки ден по 10 мин.

# 23
  • Мнения: 3 663
Цитат на: ale_x_andra
седящи бани със смарадлика всеки ден по 10 мин.

Само да дам една идейка - аз в болницата нямаше как да си правя седящи бани (едно на ръка, че това със седенето беше леко невъзможно, второ, че няма условия там)  и затова си поливах смрадликата с една бутилка (таткото си ми носеше отварата в бутилки) . Правех го по около 15тина пъти на ден - както вече казах - ефектът беше поразителен.
Иначе дори и да се пръска раната с бивацин, ако не диша нищо не става - трябва страхотна хигиена и въздух.

# 24
  • Мнения: 1 512
Цитат на: T o n i
Цитат на: ale_x_andra
седящи бани със смарадлика всеки ден по 10 мин.

Само да дам една идейка - аз в болницата нямаше как да си правя седящи бани (едно на ръка, че това със седенето беше леко невъзможно, второ, че няма условия там)  и затова си поливах смрадликата с една бутилка (таткото си ми носеше отварата в бутилки) . Правех го по около 15тина пъти на ден - както вече казах - ефектът беше поразителен.
Иначе дори и да се пръска раната с бивацин, ако не диша нищо не става - трябва страхотна хигиена и въздух.


Първоначално и аз си правех тоалета с отвара, налята в пластмасова бутилка- първо в болницата и седмица след като ме изписаха, защото и на мен ми беше абсолютно невъзможно да си седна на д...то Cry После процедирах по гореописания начин.

# 25
  • София
  • Мнения: 512
Една хитринка за сядането - детски пояс за плаж .

# 26
  • Мнения: 3 663
Цитат на: tedinceto
Една хитринка за сядането - детски пояс за плаж .

Ха! Яко  Simple Smile Не се бях сещала, ама е много хитро Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 550
Тая отвара от смрадлика как се прави? Колко листа в колко вода? Каква е пропорцията? Аааааа, не съм много наясно с билкарството. Отвара значи, че само се запарва или да поври, колко минути?

# 28
  • Мнения: 288
Цитат на: Steisi
Тая отвара от смрадлика как се прави? Колко листа в колко вода? Каква е пропорцията? Аааааа, не съм много наясно с билкарството. Отвара значи, че само се запарва или да поври, колко минути?


за бани и компреси
 
50гр. листа от смрадлика се заливат с 2л кипяща вода. Вари се 20мин. Престоява при стайна темтература 60 мин. и се прецежда. Долива се с вода до първоначалния обем (2л)

# 29
  • Мнения: 3 550
Благодаря ти, Стефания!

Общи условия

Активация на акаунт