Трудова борса и обезщетения - 5

  • 33 936
  • 760
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 16 025
Когато съм превеждала заплати  с дата събота - винаги е било  петък. Ако датата се пада в неделя - понеделник. Това в няколко фирми, в които съм работила. С ДДСто е същото.
Как работи НОИ не знам, но може да се ориентираш  по превода на пенсиите.
Втори път те засичам  с този въпрос. Едва ли превода с  ден - два по-късно ще  жизнено важен.
Надявай се да петък 14.08, но друг път си имай резерви за няколко дни. Да не трепериш така за датата.

# 166
  • Мнения: 2 124
Някой беше писал по-назад в темата, че ще ходи до НОИ да отразят в трудовата книжка периода на обезщетението. Какво стана, актуален ли е още този печат?
От една седмица се опитвам да се свържа с НОИ-Варна отдел "Парични обезщетения за безработица и гарантирани вземания" - безрезултатно, да знам поне дали да се разкарвам.

Днес ходих до БТ, вместо обичайната служителка беше заместваща, реших, че най-накрая ще случа на някоя по-разбрана. Напразни надежди. Че и само лично можело да се отпиша, т.е. другата седмица пак ще ходя.

# 167
  • Мнения: 54 413
Е защо лично?
Аз онлайн се отписах.

# 168
  • Мнения: 2 124
Защото по кривотия и компетентност ги избират там.
Днес така или иначе въпросната ме въвлече в безсмислен спор.

# 169
  • Мнения: 4 808
Е защо лично?
Аз онлайн се отписах.
На мен ми казаха, че след като получавам обезщетение, ще трябва лично да отида да се отпиша.
Аиша, въпросът за превода на обезщетението аз го бях задала по-нагоре, не за друго, а защото моята банка има работещи клонове в събота и съм получавала преводи и в събота. Зависи кога е нареден преводът.

# 170
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
От БТ се отписах с мейл и сниман договор и заявление за прекратяване на регистрацията. Това заявление ми го дадоха, когато се подписвах и знаех, че ще почвам работа.
За НОИ беше по-голяма драма - пуснах с ПИК код заявление за промяна на обстоятелствата и нищо не се промени две седмици. Телефони не вдигаха, наложи се да пусна мейл дали всичко е наред. Наред било, същият ден пуснаха и заповед за прекратяване на обезщетението. Не се сетих да питам за трудовата книжка обаче....

# 171
  • София
  • Мнения: 391
предстои ми отписване от БО,  обезщетението ми  свърши на 31.07 / сега чакам последен превод за юли/ трябвали да ходя и до НОИ или не, след като няма да получавам повече пари?

# 172
  • Мнения: 4 808
На мен ми казаха от БТ само при тях да отида, те си придвижвали служебно документите в НОИ.

# 173
  • Мнения: 2 124
Аз само ще се отписвам (обезщетението ми изтича в неделя), работа ще почвам половин месец по-късно и искам всички формалности да са минали, но пак трябвало лично.
А до НОИ май също ще се наложи да се разходя, след като никой не ми вдига телефона - за да ми нанесат периода на борсата в трудовата книжка.
Не знам в кой век живем още!?!

# 174
  • Мнения: 54 413
Момичета, не ви трябва нанасяне в ТК.
То се вижда в системата.
На мен преди 4 години ми казаха така.

# 175
  • Мнения: 2 124
Благодаря, Дева!
От НОИ ще го виждат, но счетоводителят на коя да е фирма ме съмнява, а нали има клас прослужено време, който се изчислява на база на стажа.
Ще ходя на място - те във всяко ТП различна политика следват, никаква организация.

# 176
  • Мнения: 54 413
Да, само за прослужено време е важно да е нанесено в ТК, въпреки, че то не се зачита за такова, а само за осигурителен стаж за пенсия.
Но има фирми, които го признават.

# 177
  • Мнения: 31
Какво ще рече борсата е  спряна от производство. Когато звъннах това ми казаха, а дори не съм получил писмо.

# 178
  • Мнения: 31
Жената  от НОИ ми каза. Можете да започнете работа ако сте удобрен ще си получите тези месеци които сте бил на борса тоест от 1 април . До сега август месец . Вярно ли е това или си ме будалкат за да започна работа..

# 179
  • софия
  • Мнения: 773
В календара на НОИ пише че изплащането ще е на 17 в понеделник . Поне аз така видях .

Общи условия

Активация на акаунт