Буболечки в кафемашината

  • 1 654
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте. Бях забравил няколко дена да изхвърля утайката от еспресо машината, като я отворих имаше бели червейчета, измих всичко плюс самия механизъм на кафемашината. Сега като отворя отсега за утайката, пълзят 2-3 буболечици, около милиметър големи, движещи се много бързо. Някой да е имал подобни проблеми и как се решава?

# 1
  • Мнения: 11 575
Автомат ли е? Пуснете един почистващ цикъл.

# 2
  • Мнения: 11
Автомат ли е? Пуснете един почистващ цикъл.

Идея си нямам, машината е philips saeco xsmall. Преди да направи кафе машината, първо изхвърля старата вода

# 3
  • Мнения: 11 575
Автомат е. Тук има ръководства:
https://www.philips.bg/c-p/HD8743_19/saeco-xsmall-super-automati … o-machine/support

Пуснете почистващ цикъл, може някоя муха да е снесла яйца и белите червейчета да са ларви.

И друго се сещам: вижте кафето на зърна в контейнера как е. Да не е от много време там? Мухлясало и влажно?

# 4
  • София
  • Мнения: 38 431
Моето Саеко беше натрупало утайка в една чупка зад избутващия механизъм и бях си завъдила винени мушици. Почисти пак и огледай за малки дупки.

# 5
  • Мнения: 5
Моето Саеко беше натрупало утайка в една чупка зад избутващия механизъм и бях си завъдила винени мушици. Почисти пак и огледай за малки дупки.

Как успяхте да се отървете от тях?
Моята машина с какво ли не я мих и пръсках... а те продължават да изкачат... въртят се постоянно около машината Sad

Общи условия

Активация на акаунт