За кърменето ?

  • 4 289
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 70
Цитат на: pandora

Не си ме обидил, но не е достатъчно това - вЕрвай ми. Всичко това го имам, имах и желание, и подкрепа, и информираност колко е добре да кърмиш, и безсънни дни и нощи в безрезултатни опити да кърмя - е не ста'а.


Не си права за това , че нямам цици. Имам..
Но не ми се отдава кърменето както на теб. Пробвах но не става.

Не разбрах от постинга ти какво точно не става. И какво точно си опитвала. Какъв е бил проблема с кърменето.
Бебето не суче.
Нямаш кърма.
Не наддава достатъчно.
Ако не ти пречи сподели с нас.

Съветвала ли си се с консултант специалист по кърмене.
Зашото доколкото съм чувал акушерките в АГ много често решават че кърмата е рядка или недостатъчна и бутват на бебето биберона с формулата. Повечето от тия бебета е трудно да бъдат привикнати да сучат после. Много по-лесно им е да дърпат от шишето защото сукането от гърдата изисква усилия. надявам се и при теб да не е така. Много лоши съветници са и бабите в БГ които не знам как решават, че бебето остава гладно и трябва да се дохранва и то после само се отбива.
Кажи все пак какво точно не се е получило. От постинга ти не става ясно.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Тц тц тц седя и чета чета...какви мъже имало. Вие сте направо за заместници на Бу.

# 32
  • Мнения: 6 155
Цитат на: DEianaZ
Тц тц тц седя и чета чета...какви мъже имало. Вие сте направо за заместници на Бу.


 Grinning  Аха, вярно ... Grinning

# 33
  • Мнения: X
Цитат на: Ahil
Цитат на: pandora

Не си ме обидил, но не е достатъчно това - вЕрвай ми. Всичко това го имам, имах и желание, и подкрепа, и информираност колко е добре да кърмиш, и безсънни дни и нощи в безрезултатни опити да кърмя - е не ста'а.


Не си права за това , че нямам цици. Имам..
Но не ми се отдава кърменето както на теб. Пробвах но не става.

Не разбрах от постинга ти какво точно не става. И какво точно си опитвала. Какъв е бил проблема с кърменето.
Бебето не суче.
Нямаш кърма.
Не наддава достатъчно.
Ако не ти пречи сподели с нас.

Съветвала ли си се с консултант специалист по кърмене.
Зашото доколкото съм чувал акушерките в АГ много често решават че кърмата е рядка или недостатъчна и бутват на бебето биберона с формулата. Повечето от тия бебета е трудно да бъдат привикнати да сучат после. Много по-лесно им е да дърпат от шишето защото сукането от гърдата изисква усилия. надявам се и при теб да не е така. Много лоши съветници са и бабите в БГ които не знам как решават, че бебето остава гладно и трябва да се дохранва и то после само се отбива.
Кажи все пак какво точно не се е получило. От постинга ти не става ясно.


Стана, че ми спря кърмата ей така изведнъж - край, няма, финито....ма няма и капчица, разбираш ли.
Няма значение тов исках да ти кажа, че има случай в които колкото и както да опитваш не става.

Спирам със споровете, вкрайна сметка темата е за татковците.   friendship

# 34
  • Мнения: 2 596
Нашия татко го намира за страхотно, обича да ни гледа докато кърмя и спазва всичко, което му кажа. Малкия не обича шум докато яде иначе се разсейва. Тати искаше даже да я опита. Има вкус на мляко с мед, тоест манна.

# 35
  • Мнения: 5 539
Цитат на: Bisi
Нашия татко го намира за страхотно, обича да ни гледа докато кърмя и спазва всичко, което му кажа. Малкия не обича шум докато яде иначе се разсейва. Тати искаше даже да я опита. Има вкус на мляко с мед, тоест манна.


 Grinning

# 36
  • Мнения: 8 769
Цитат на: DEianaZ
Тц тц тц седя и чета чета...какви мъже имало. Вие сте направо за заместници на Бу.

След прочита на всички мнения просто не знам какво друго да кажа! Thinking

# 37
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Туфи
Цитат на: DEianaZ
Тц тц тц седя и чета чета...какви мъже имало. Вие сте направо за заместници на Бу.

След прочита на всички мнения просто не знам какво друго да кажа! Thinking


тъй, тъй....

# 38
  • София
  • Мнения: 1 228
Цитат на: planar

Виж аз не сам чел странична литература за това, но просто фактите говорят - гърдите не са това което бяха / говоря конкретно за жена ми/, а и ако искаш да направим анкета  за това. Друго си е все пак ако попитаме потърпевшите Grinning  Grinning  Grinning


Хм, проблемът е в телевизорът на жена ти  Stuck Out Tongue  Сори, че нямам снимки преди и след, иначе щях напълно да те опровергая  Wink
За гърдите на жена ти е виновно пълнеенето и отслабването, не кърменето.

И още нещо - аз кърмих 10 месеца (за протокола), но минах и през период на дохранване между 1 и 4 месеца на бебето. Та искам да кажа - не е само до желание или нежелание. Ти просто си от късметлиите да имаш жена без проблеми относно количествата. Това е.
Учудвам се как хората нападат майките, които не могат да кърмят. Макар че съм от другата страна  Wink

# 39
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: rally
...но минах и през период на дохранване между 1 и 4 месеца на бебето. ... Wink

Тоест? За колко време?  Embarassed Мерси Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 1 228
Цитат на: Altie
Цитат на: rally
...но минах и през период на дохранване между 1 и 4 месеца на бебето. ... Wink

Тоест? За колко време?  Embarassed Мерси Simple Smile


Ами когато стана на един месец, за 3 - 4 нощи Маритн се скъса да плаче. И аз - на лекар -> пробни кърмения -> по 60 мл. -> казаха, че е гладно детето. След като се наревах, че не съм способна да си кърмя детето (от което кърмата още повече намаля), взех една кутия Аптамил и запонах да му давам вечер преди заспиване. Дохранвах го и когато бях на мнение, че не се е доял. Когато го оставях да го гледа някой друг за по няколко часа - пак Аптамил ядеше. Детето стана бебе - мечта - спеше си по цяла нощ (8 часа), кротичко и усмихнато през деня. Тогава явно съм се поуспокоила, че мога да гледам бебе все пак и постепенно кърмата ми се увеличи. Когато на 4,5 - 5 месеца заместих обяда с пюре, а по късно и следобяда с каша, останалите 3 хранения си бяха изцяло на кърма. Пробно кърмене -> 180 мл.  Simple Smile
Бебето ми не се отби, нямаша проблеми, че яде Аптамил от шише, предпочиташе си гърдата.
И така до края на 8 месец. Тогава кърмата пак започна да ми намалява (имах да се дипломирам - може и от това или просто така - не знам) -> пак започнах да го дохранвам -> 2 месеца. Кърмила съм го до последната капка, която имах. Последните 2 седмици беше смело наречено кърмене де  Embarassed  - по 10 - 15 мл.
Мисълта ми беше, че не е само до желание. Като няма - няма. Като има - има си. Изпитала съм и двете  Wink
Извинете, че разводних темата  Embarassed

# 41
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: rally
...


Мерси Simple Smile
И не си разводнила темата ти, защото отговаряше на моя въпрос.  Confused
10x пак  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт