Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• Публикувана: 11 юли 2020, 08:06 ч.
  • Последно мнение: 11 юли 2020, 21:35 ч.

ПОМОЩ!! Трудно кърмене

• 379
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте момичета. Спешно се нуждая от вашите съвети защото съм доста отчаяна и незнам какво да правя! Родих преди 3 дни. Опитах да я кърмя но гърдите ми са доста големи и нямам зърна, детето се опитва да хване и да суче но и е много трудно. +това млякото ми не е слязло и тече само по няколко капки. Опитвам  да изцеждам, пусках им топла вода и масажирах, пробвах с помпа но пак същото. Около ареолата стоят твърди като буци. Купих силиконови зърна но пак е доста трудно. Хем неможе да захване хем няма мляко... ПОМОЩ! ☹️☹️

# 1
  • София
Здравей Ваня, да ти е честито бебенцето.
Не се отчайвай и не се страхувай - ще се справиш с кърменето. Всъщност психическата подготовка за кърмене е също толкова важна, колкото физическата. Вярвай, че ще успееш. Не се поддавай на внушения, че нямаш кърма, че имаш неподходящи гърди, че е трудно и прочие.
От това, което описваш не виждам причина да не успееш с кърменето. Три дни не са много време и е нормално кърмата да не е слезнала. Не си представяй, че ще потече веднага като река. Големите гърди и плоски зърна не са проблем. Аз самата имах такива, но в момента, в който се научих да поставям правилно бебето на гърда и с течение на времето всякакви неудобства изчезнаха. С изкуствените зърна и при нас не се получи. Всъщност това е основното - бебето да се постави правилно на гърда /гърдата трябва да е напълно открита, бебето да е плътно прилепено към майката, брадичката да е опряна в гърдата, а главичката да е свободна да се движи назад/ и правилното засукване /бебето отваря широко уста и поема зърното, без значение плоско или нормално, заедно с част от ареолата в устата си/. Не мисли за няколкото капки, които ТИ си успяла да изцедиш. Бебето знае как да суче и поема нужното му количество.
Аз освен масажите и топлите душове, мажех гърдите си и с ланолин - той омекотяваше ареолата и някак си успявах по-лесно да поднеса гърдата на бебето, за да засучи.
Също моят съвет е да не се вторачваш в това колко мляко изцеждаш, защото не всички кърмачки успяват да цедат или поне не още от началото.
Прочети и тези статии - хем за информация, хем за вдъхновение.
https://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=22552
https://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=403
https://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=22552
Горещо ти препоръчвам и книгата "Всичко за кърменето" на Христина Янева- Хедра.

# 2
  • Германия
Миличка, честито бебенце. Бъдете живи и здрави. Аз нямам опит с кърменето,за това съвет не мога да ти дам. Но искам да ти кажа нещо. Когато слагаш бебето до суче, опитай се да бъдеш МНОГО спокойна. Вземи възглавнички около теб, облегни се на тях. Да, бебето ще плаче, ти ще се изнервяш, ще мислиш, че не можеш да кърмиш, че си държеш детето гладно. Недей, не слушай приказките на околните, ти знаеш най-доброто за твоето бебе.
Успех и всичко ще бъде на ред.

# 3
има консултанти по кърмене, обади им се по телефона.
В началото кърменето може да ти се види много трудно, но после ще  разбереш, че всъщност е много лесно. Трябва търпение, поне 2 месеца, докато се напаснете с бебето.

Общи условия

Активация на акаунт