На море в Гърция 2020 - V

  • 58 829
  • 784
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 893
... Порциите бяха малки, рибата не беше прясна. Всичко друго ще преглътна, ама сафридна брега на Черно море да ти го сервират вмирисан, не мога да го приема.
Риболовът по нашето крайбрежие на Черно Море има сезонен характер - относително слаб пролетен и по-добър есенен сезон. Юли и август риболова е никакъв. Затова са донесли каквото има - замразен местен от пролетта или дори от миналата година или замразен вносен.

# 736
  • Мнения: 1 990
То все нещо не ни е наред...
Между другото, открихме си и едно малко ресторантче, собственост на местен рибар - рибата му беше съвсем прясна и се топеше в устата.

# 737
  • Мнения: 893
То все нещо не ни е наред...
Между другото, открихме си и едно малко ресторантче, собственост на местен рибар - рибата му беше съвсем прясна и се топеше в устата.
Мдааа, бързо сте се ориентирали. Каква риба предложи?

# 738
  • София
  • Мнения: 15 222
Хлябът и водата в Гърция почти навсякъде (да не кажа - навсякъде) ни ги таксуват вече. Преди години бяха комплимент.
Това лято в Нафплио седнахме със сина ми на обяд. Аз се правя че съм минала на кето хранене, той си поръча пастицио - казах да не ни носят хляб. Не обичам да се съсипва храна.
Сервитьорът каза - "Не може. Вие сте в Гърция. Тук посрещаме гостите си с хляб."
Мило ми стана някак. Гости сме. И в България едно време посрещаха с хляб и сол.
Гости, гости ... ама после в сметката пак  бяха таксували хляба. 1,50 евро - голяма работа, къде не отишли, нали.... Ама се менят и времената, и нравите. Simple Smile

# 739
  • Мнения: 1 182
По-тъжното е, че и зехтинът от оливарницата "изчезна" от масите и трябва да си го поръчваш /и заплащаш/ допълнително.

# 740
  • Мнения: 18
Здравейте. Към 21.08 ще пътуваме за Гърция. Може ли някой да ми потвърди, че пул тест на семейство от 4 човека изваден от лаборатория (Писанец в гр. Пловдив) важи и няма да имаме проблеми на ГКПП-то в Гърция. От Писанец казаха, че от няколко седмици изпращат с пул тестове и никой не се е върнал, но ще се радвам ако някой го потвърди. Доколкото разбрах на всеки един член на семейството издават документ на английски както е нужно, но ме притеснява факта, че фактурата ще бъде една за 150 лева. Моля за мнения на хора, които са ползвали лаборатория за пул тест и са минали границата на Гърция. Благодаря предварително.

# 741
  • Мнения: 11 103
По-тъжното е, че и зехтинът от оливарницата "изчезна" от масите и трябва да си го поръчваш /и заплащаш/ допълнително.
За това със зехтина специално не са виновни. ЕС го изисква от тях по (май) хигиенни съображения. Разисквахме го някъде назад в темите, май преди 2 години го приеха, защото помня, че за пръв път в Крит станахме свидетели на новостта. Е, хората бяха успяли дори да си напечатат свои брандирани етикети Simple Smile

# 742
  • София
  • Мнения: 15 222
Монемвасия в един горещ юлски ден:


Скрит текст:






















# 743
  • Мнения: 1 182
По-тъжното е, че и зехтинът от оливарницата "изчезна" от масите и трябва да си го поръчваш /и заплащаш/ допълнително.
За това със зехтина специално не са виновни. ЕС го изисква от тях по (май) хигиенни съображения. Разисквахме го някъде назад в темите, май преди 2 години го приеха, защото помня, че за пръв път в Крит станахме свидетели на новостта. Е, хората бяха успяли дори да си напечатат свои брандирани етикети Simple Smile

Не съм съвсем сигурна, че е така, при положение, че на доста места вместо зехтин седи гадното слънчогледово олио. Но, да не разводняваме прекрасната тема Simple Smile

# 744
  • Мнения: 11 103
Не било ЕС все пак, а местен закон и лобистка политика на зехтинопроизводителите. Да бъдем прецизни Simple Smile А темата е за all things Greek, нали Stuck Out Tongue Всякакви теми са добре дошли.

https://greece.greekreporter.com/2017/12/20/olive-oil-in-bulk-ba … taurants-in-2018/

# 745
  • София
  • Мнения: 1 247
Тази година на Лимнос на няколко места нямаше и солници. Даваха сол в индивидуални мънички пакетчета, нови изисквания заради Ковид.

# 746
  • Мнения: X
Ех тази Параход с тоя Крит Heart Eyes 100 пъти го даде за пример. Sunglasses Само да дразни Stuck Out Tongue Winking Eye
Дебна за  по-човешки цени на полети за началото на октомври. Детето има ваканция от близо 20 дни тогава и съм си навила да го посетим. Гледах клипчета в Ютуб, ми то много плаж, много нещо. Joy

# 747
  • Мнения: 11 103
Ооо, октомври ще е рай! Хеле тая година, сигурно никой няма да има тогава. От Берлин не може да нямате полети на разумни цени.

# 748
  • Мнения: 1 990
За Крит има доста добри цени на Райън ер. Ние се бяхме засилили, но след като три пътувания вече ни се съсипаха, нямам сили за още едно. Догодина...

# 749
  • Мнения: 11 103
Всичко обърка проклетият вирус. От Нова година досега - едно- единствено пътуване, и то добре, че успяхме да се промушим преди тестове и простотии... и кой знае докога ще ни е то.
Друга година ако не отскочим поне 5-6 пъти до Гърция, не я броя. Солун ядене, Великден, пролетна ваканция, море 2 пъти... Ама те на, всичко хубаво си има край, само кренвиршите - два.

Айде някоя снимка от Крит за утеха, че има и друг живот https://www.flickr.com/photos/78710182@N06/albums/72157700362762571

Общи условия

Активация на акаунт