На море в Гърция 2020 - V

  • 58 794
  • 784
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 3 534
Колко интересно Tereza83. Аз пък имам съвсем различен поглед. Плаж - пълно с места за кола до пясъка. Водата прекрасна, чиста, бистра. Няма мъртво вълнение, колкото пъти е имало вълни, никога не се е случило да те завлича обратно. Което е огромен плюс, особено с деца. Ние ходим на място до плаж, по някое време ни се прииска праскова, хоп отскочиш по бански до стаята и си вземеш. Никога не ми се е случвало в България. Закуски и хляб от пекарни прекрасни! По селцата пълно с детски площадки, игрища за тенис, баскетбол. И децата играят. За това съм очарована. В моя областен град няма къде свободно и безплатно да играе дете. И по плажа пълно с игрища за волейбол и др.. Никъде не съм видяла забранено паркиране. Пълно е с места за коли. Навсякъде има пейки, в България може да седнеш само в заведение. Това пейка да изядеш сладолед няма. А за чадъри и шезлонги, изобщо не ми се коментира.

# 766
  • Мнения: 820
В момента съм в България на море. За 3 порции сафрид, 3 шопски салати с домашни домати и краставици (хората имат градина зад къщите и всичко се готви със зеленчуци от нея), порция дребни черноморски скариди, 3 големи домашни ракии(перфектни) и ябълков пай оставихме 77лв. Собственикът има лодка и лови рибата, както и скаридите. Каквото улови това се готви същия ден(ако има улов). Вчера например беше наловил миди и ядохме страхотна мидена супа.
Така, че и в България още се намират хубави места. А в Гърция за тези неща сметката ще е същата в евро. Ние с мъжа ми за двамата оставяме по 45-50 евро.

# 767
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Няма смисъл да се фаворитизира или оплюва нито едното , нито другото:) , всеки да си харесва и ходи където иска - както и Египет , Бали , Сейшели   ..........................

# 768
  • София
  • Мнения: 5 726
Не може да се прави сравнение между Северна Гърция и България, защото са много близки, и Северна Гърция все повече се побългарява от към обслужване и обстановка. Да само два пъти съм била в Северна Гърция. Още първия път ми заприлича на Бг, втория ми се затвърди и повече там не искам.
Преди много харесвахме ръкавите, но започнаха и те да се променят от към обслужване и усещане. Сигурно има още запазени места там, но не знам дали дълго ще се запазят. За това, нашето семейство започна да мигрира в други посоки.
За съжаление тази година няма да го видим,но и нашето няма, не искам. И да платя повече пари тук, си остава обслужването, което ми вгорчава почивката.
Всеки има предпочитания, желания, щом ги намира тук, всичко е наред. Щом ги намира в Гърция пак  така. Важното е да сме си изкарали почивката както искаме.

# 769
  • София
  • Мнения: 1 966
О, в Египет пък за около 10-тина лв. на човек се наяждаш доволно с прекрасна прясна риба и разядки в ресторантите, само не е за любители на чашката  Simple Smile Има прекрасни места, и у нас, и в Гърция. И все пак не може да става и дума за сравнение между близо 14 хиляди км брегова линия и 200км такава. В Бъллария много по-често сме попадали на лошо отношение и обслужване, също и на гадна храна, това са моите лични впечатления.

# 770
  • Мнения: 6 290
Във връзка с детските менюта- да, в Гърция не може да откара детето на пилешки хапки с корнфлейкс от първия до последния ден Simple Smile
Но пък там като поръчаш нещо с желанието да го разделиш в повече от една чиния, не те гледат на криво, че възнамеряваш да минеш тънко. Никога не сме страдали от липса на “детско” меню.

# 771
  • Мнения: X
Не може да се прави сравнение между Северна Гърция и България, защото са много близки, и Северна Гърция все повече се побългарява от към обслужване и обстановка. Да само два пъти съм била в Северна Гърция. Още първия път ми заприлича на Бг, втория ми се затвърди и повече там не искам.
Преди много харесвахме ръкавите, но започнаха и те да се променят от към обслужване и усещане. Сигурно има още запазени места там, но не знам дали дълго ще се запазят. За това, нашето семейство започна да мигрира в други посоки.
За съжаление тази година няма да го видим,но и нашето няма, не искам. И да платя повече пари тук, си остава обслужването, което ми вгорчава почивката.
Всеки има предпочитания, желания, щом ги намира тук, всичко е наред. Щом ги намира в Гърция пак  така. Важното е да сме си изкарали почивката както искаме.
Много добро обслужване има в Ла катедрал, в къмпинг Градина и в ресторанта на съседния Аполония резорт. На двете места и храната е много добра, а е относително евтина. Сафрида е по-дребен от гръцкия, но супер вкусен и струва между 8.90 лв и 10.90 лв. Обстановката, особено в Ла катедрал е супер. И двете заведения се намират на пясъка. В клипчето по-горе се вижда как е на Смокиня. Непретенциозен ресторант с ниски цени и хубава храна. Обслужването е прилично. На обедно меню мусаката е 3.50 лева. Аз лично в Гърция подобни цени не съм виждал. Разбира се в Созопол, а да не говорим за цялото ни море има още много хубави ресторанти с добро обслужване, но се надявам с тази информация да съм полезен на теб и на други съфорумки, които тази година не им се правят тестове и има шанс да не ходят на море. Клипчето на черничкия уредил се с българка е интересно. На него може да се види колко е чиста водата и колко е хубав плажа до Созопол. Сигурен съм, че на много хора ще им хареса това място, а после ако махнат тестовете пак ще се разходят до различната и приятна Гърция.

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 11:56 от Анонимен

# 772
  • Мнения: 3 638
По въпроса с храната, в България си хапвам доста миди, в Гърция съм поръчвала 1-2 пъти, не че не ми харесват, но порциите са скъпи за количеството, което сервират. Тук цяло лято хапвам миди в Добро и Хепи /София/, преди имаше много хубави в едно заведение в парка Заимов, но от 2 години ги развалиха и не съм ходила там. Мидите са черноморски и пресни. Мидена ферма Дълбока имаше и ресторант преди време на Панчерево, и там сме ходили, но го затвориха преди доста време.

# 773
  • Мнения: 856
...Това пейка да изядеш сладолед няма...
Сори за оф топика, но много се изненадах на това изречение. Къде точно в България няма пейки?
Всеки ден ядем сладолед на пейка, в парка или в квартала. Миналата седмици и на няколко други места из Бг ядохме сладолед по пейките, не само в София Simple Smile

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 12:52 от Mur

# 774
  • Мнения: 219
Мидена ферма Дълбока имаше и ресторант преди време на Панчерево, и там сме ходили, но го затвориха преди доста време.


Това е част от менюто на тази мидена ферма.
Ако и в Панчарево цените са подобни.....мерси! Аз в Гърция паниран калмар за 10Е, за 150 гр. не съм ял. Цената е била около 7Е за поне 250-300гр. Другите цени също са много "интересни". Гръцките таверни ряпа да ядат.

# 775
  • Мнения: X
Мидена ферма Дълбока имаше и ресторант преди време на Панчерево, и там сме ходили, но го затвориха преди доста време.


Това е част от менюто на тази мидена ферма.
Ако и в Панчарево цените са подобни.....мерси! Аз в Гърция паниран калмар за 10Е, за 150 гр. не съм ял. Цената е била около 7Е за поне 250-300гр. Другите цени също са много "интересни". Гръцките таверни ряпа да ядат.
Доста са прекалили. Слава Богу в България има и хубави места с ниски цени. В Гърция не само на плажа, а въобще никъде не съм виждал мусака за 1.80 евро и пиле с ориз за 2 евро. . П.П. Такова разстояние между чадърите май не е много типично за Северна Гърция.

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 12:24 от Анонимен

# 776
  • Мнения: 219
"П.П. Такова разстояние между чадърите май не е много типично за Северна Гърция."

За тази година за разстоянията още не зная, но миналата за бийч баровете в северна Гърция беше типично да ползваш чадър и 4 шезлонга само срещу консумация. Свободните зони за разлика оттук са много, много по-големи оттук и първият ред чадъри не е във водата.  Такива сравнения могат да се правят до безкрай и те няма да са в полза на бетономорие. Но не това е темата, а и кому е нужно.

# 777
  • MJF
  • Мнения: 334
Тази тема не е ли за море в Гърция?
Какво общо имат сравнения между България и Гърция, не разбирам?
Който му харесва да си ходи тук, нека си ходи. Това е тема за обсъждане на гръцки дестинации. Странно ми е да чета тук за Градина, Созопол и пиле с ориз..
Калмарите им ако ще и 20Е да станат, пак ще си ходя там с кеф, когато мога и ще си ги хапвам. Тук и 2 лв. да ги направят, пак никога няма да стигнат гърците по обстановка, отношение и преживяване.

# 778
# 779
  • софия
  • Мнения: 25 456
Не мога и не искам да си причинявам лайноморие. Никъде няма да намеря това, което намирам в Гърция - мило отношение, спокойствие, чистота, прясна храна без да търся със свещ. Това, което давате като пример, е пожскоро изключение, отколкото осъзната политика от страна на бг туризма.
Днес е събота, а на плажа е тихо, въпреки че има хора. Момичето не ни гледа лошо, че сме поръчали само фреш, фрапе и кафе.

Собствениците на семейния хотел ни посрещнаха топло с "Добре дошли във вашия дом". Чисто, спокойно, приветливо.
Поради необичайната за нашето семейство година, изборът за място беше ограничен и в последния момент, но не е компромис.

Общи условия

Активация на акаунт