? за бебе на 5 дни

  • 1 754
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 000
На кутията с АМ има схема
Забъркай по схемата, но не насилвай
То ще изяде това от което има нужда
започне ли да излива в ъгълчето на устата....спри да даваш
Това е ......

Но при всички положения е най-добре да стимулираш кърмата
Слагай на гърдата при всяко помрънкване....
Ти си знаеш де...Дано да ти слезне кърма....тя наистина е безценна
Ако искаш да кърмиш.....не давай добавка
Защото кърмата се регулира според необходимостите на бебето
Дадеш ли добавка.....няма да се регулира правилно и в един момент ще си минете само на АМ

# 16
  • Мнения: 532
По-добре изчакайте с АМ.Нормално е около 5-ти ден да дойде кърмата.Най-добре за бебето е да се кърми.Да го слага дори на всеки час ако трябва на гърдата и така ще се стимулира процеса.Дори като крайна мярка се прилага от някои лекари приемане на ампула окситоцин - хормон,който предизвиква слизането на кърмата (но само под лекарски контрол).Та АМ е най-най- краен вариант.Успех!

# 17
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Ами в болницата на нас ни обясниха, че до 10-тия ден е на колкото дни е бебето с 0 - нула отзад, т. е. ако детето е на 5 дни, значи 50 мл.

Сериозно  Shocked и как ви обясниха бебе на 10 дни успява да изпие 100гр? Rolling Eyes

На 5 дни май беше около 30гр.......  какви са тия цифри то има съвсем мъничко стомахче.....

Да, абсолютно сериозно. Тяхното смятане е такова - 1-ви ден - 10 мл., 2-ри ден - 20 мл.,....., 9-ти ден 90 мл. и от 10-ти нататък до края на първия месец по 100. Естествено всичко зависи от детето. Сигурно има бебета, които ги изпиват, както има такива, които и на 20-ти ден немогат 100 мл.

# 18
  • Мнения: 27
Абсолютно съгласна съм със zuzi, не всички деца са еднакви, да не говорим че когато кърмиш не можеш да видиш колко е изяло детето- то само си преценява

# 19
  • Мнения: 1 284
да и според мен 50 пък то ще си изпие колкото иска, моят около 30 искаше

# 20
  • Мнения: 1 029
 
Тяхното смятане е такова - 1-ви ден - 10 мл., 2-ри ден - 20 мл.,....., 9-ти ден 90 мл. и от 10-ти нататък до края на първия месец по 100. Естествено всичко зависи от детето. Сигурно има бебета, които ги изпиват, както има такива, които и на 20-ти ден немогат 100 мл.
[/quote]
И на мен така ми обясниха в болницата, но не мисля, че бебето ми, което се роди 2.800 кг може да погълне в първите си дни същото количество като едно бебе, родено например 3.500 кг и дори повече. Освен това не мисля, че за един ден стомахчето може да се е разширило толкова, че да изяжда с 10 мл повече от предходния.
Педиатърката ми пък даде следната схема: І седмица - до 70 мл., ІІ седмица - 80 мл, ІІІ седмица - 90 мл, ІV седмица - 100 мл., ІІ месец - 110 мл, ІІІ месец - 120 мл, ІV месец - 130 мл, V месец - 150 мл и т.н.
В крайна сметка всяко бебе си е различно и само си показва колко иска и мисля, че е необходимо да се насилва да яде по норматив.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт