Лято горещо вече стана, много скоро бебчо ще се гушка в мама! Тема 9

  • 21 174
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 595
При мен моментите, в които съм си вкъщи са редки и затова малко ще ми е тегаво ако съм в градския на другия край на града и се подмокря обилно Satisfied Иначе ако изтекът вкъщи, няма проблем, но всъщност се надявам нищо да не тече, за да мога да остана колкото се може по-дълго време вкъщи и да отида за финала в болницата Relaxed

Преди малко имах един разговор с приятелката ми, която роди преди почти месец. Канеше се през цялото време да си легне след като свършим, за да поспи с бебето. Ами легнала си е и той си е отворил очите на мига Satisfied

# 706
  • Мнения: 1 355
Аз пък през цялата бременност бях с болки, но явно е било на нервна почва заради докторът изрод. В момента, в който разбрах, че приказките му от 1001 нощ, че имам скъсена шийка, са пълна измишльотина - спря да ме боли 😲 И сега 38+3 продължава нищо да не ме боли, само ми се стяга коремът, честно казано се чувствам физически много по-добре сега, отколкото през цялата останала бременност... И всичко явно е било  заради огромния стрес, под който бях 😑

# 707
  • Мнения: 245
Момичета, да ви питам за броя на движенията на бебето, четох че трябвало да са не по малко от 10 за 2 часа, вие броите ли? При мен далеч не е така..

# 708
  • София
  • Мнения: 799
Момичета, да ви питам за броя на движенията на бебето, четох че трябвало да са не по малко от 10 за 2 часа, вие броите ли? При мен далеч не е така..
Наистина ли трябва да са толкова? Open Mouth Аз не ги броя и честно казано не се и замислях. При мен има часове, в които е пълно затишие и нищичко не усещам и има часове, в които е дискотека. Даже мисля, че си има свой режим и сравнително добре си го следва.

# 709
  • Мнения: X
И аз не броя движения. Моя си има собствен режим. Усещам си го и на моменти чак боли като се размърда, явно това ми дава спокойствие.

# 710
  • Мнения: 212
И при мен е така - не ги броя, но са достатъчно често, за да не се тревожа. Ако нещо се замисля, че отдавна не съм го усещала, го побутвам лекичко и веднага ми отговаря.

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 179
И аз не ги броя. Мисля, че една идея по-малко движи, но пък за сметка на това ме опъва по диагонал супер силно. Явно му е леко тясно вече. Иначе, за щастие, аз като легна да спя и той се окротва. Сега в момента се опитва да пробие корема ми с крак Joy Направо си боли...

# 712
  • Мнения: 337
И аз съм чела тея неща с движенията, но изобщо не ги броя, защото за мен не е нормално всички да усещаме по толкова движения за определен час... Различни хора сме, различни бебета, няма как да мърдат еднакво. Важното да си ги усещаме от време на време.

Относно заглавията, аз нямам претенции, което изберете, всички са интересни 😊

# 713
  • Мнения: 1 899
Аз също не ги броя, има си “режим” детенцето ахаха 😄 Най му е любимо да ми потрошава ребрата към 1-2 пред нощта.

# 714
  • Мнения: 1 355
О, това с движенията са пълни глупости, както си имат периоди на активност, така и периоди на затишие. Аз ако само броях движения, до сега да съм се побъркала и да съм започнала да си говоря сама 😂

# 715
  • София
  • Мнения: 595
Не му броя движенията, но моят бебок е доста подвижен. Струва ми се, че е и инатче (като майка си Flushed ), защото ако случайно не го усещам и започна да го бутам, той никога не реагира, което ме втрещява още повече. Добре, че не се паникьосвам лесно и имам търпението да изчакам. После обаче се започват едни танци... нещо бързичко ще да е Smile

# 716
  • Мнения: 2 379
Днес успях да сменя дунапрена на коша за кола и на столчето на баткото...голям зор, момичета. Бях изпрала всичко по коша преди 2 месеца и съм забравила коланите как и от къде да се подпъхнат, че докато ги сложа......
И мен ме е налегнал един мързел. А вечер, докато заспя хубаво и дошло време за градина, едва ставам, че да събудя детето.
За водите на спалнята имам протектор, мисля да почвам да слагам и еднократни подложки непромокаеми като сядам, че не знам дали ще има време да пера и подсушавам меката мебел, ако стане нещо у дома. Даже се бях замислила и за памперс за възрастни.  За навън не ме притеснява сякаш толкова, защото вече нямам много ходене насам натам. Още карам колата, само за ЖК ходя с автобус, че паркирането е зор. А ми остана още един преглед, ако не родя до тогава.

# 717
  • Мнения: 108
Моя бебок също си е доста активен има затишие около 20 мин и после 30 мин дискотека както казвате много рядко да не го усеща около час но общо взето постоянно си се движи, но пък вечер изобщо не го усещам сутрин като се събудя чак тогава се буди и той аз го знам вече първо прави едно движение (събужда се) след 10 мин се започва определено му е тясно но не ме боли като се опъва единствено където е неприятно когато усетя и лакти и колена и крака едновременно навсякъде хаха

# 718
  • Мнения: 165
И аз да дам отчет от днешния преглед - 36 г.с. Simple Smile 3100 гр бебе, ще пия Магнезий още 10 дни и го спирам. Каза, че няма смисъл да ходя на запис на тонове, при положение, че не се вижда нещо притеснително. Ако има нужда, той ще ми каже Simple Smile
Също каза, че мога да му звъня по всяко време на денонощието, успокоих се Simple Smile

# 719
  • Мнения: 202
Откакто повърнах на улицата (бях във втория месец), хич не ми дреме дали ще ми изтекат водите пред хората 😄😄😄 Голям срам ме хвана впоследствие, но ми беше толкова лошо, че ми беше все тая в онзи момент.

Дари, в 36гс и при мен също така вървят килограмите на бебето. Нещо намекнаха ли ти, че върви голям и ако така продължава ще обсъждате секцио?

Общи условия

Активация на акаунт