Искам съвет за образование!

  • 2 558
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Liska, Блонди, направо ме заинтригувахте за граматиките. Тия изказвания ме карат да се съмнявам, че изобщо съм учила двата езика.  Заради спрежението на глаголите във френския и подчиненото наклонение ли мислите, че е труден?  Thinking

сравнявам френския с немския и българския.
е, не мога да си изкривя душата, че немският е песен.
Я, виж, що неграмотни мами пишат тук, па пак
ще помагат на децата си по граматика, а Блонди
се затюхкала за фламандския... Laughing

# 16
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Блонди - английски детски градини и училища има много, особено в Brussels. Пусни тьрсачката и ще ги намериш. Аз знам още за International school of Brussels, BEPS -http://www.beps.com/ и това в Tervuuren

# 17
  • Мнения: 11 315
Liska, Блонди, направо ме заинтригувахте за граматиките. Тия изказвания ме карат да се съмнявам, че изобщо съм учила двата езика.  Заради спрежението на глаголите във френския и подчиненото наклонение ли мислите, че е труден?  Thinking

сравнявам френския с немския и българския.
е, не мога да си изкривя душата, че немският е песен.
Я, виж, що неграмотни мами пишат тук, па пак
ще помагат на децата си по граматика, а Блонди
се затюхкала за фламандския... Laughing
Joy Joy Joy Абе да им имам аз на немците шибания словоред. Вече и насън на немски говоря ooooh!

Блонди, сори за офтопика.
Сега сериозно. Колкото повече, толкова по-добре. Малкия сладунчо няма да се усетиш кога на теб ще ти преподава уроци по фламандски. Нали ги гледам моите разбойници. Вече спорим за спрежението на глаголите в минало време. hahaha

# 18
  • Мнения: 5 475
Аз бих избрала по-доброто образование. Наистина може би е трудно детето ти да учи на език, който ти не владееш, но нали затова са учителите да го научат, а не майката в къщи да им върши работата. Crossing Arms Това последното е малко и на майтап, сигурно ще се наложи да се помага, така че сядайте да учите холандски!  Hug

и аз съм на същото мнение!  Peace

# 19
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ако аз трябваше да избирам - по-доброто образование! Няма значение, че аз не знам езика, важното е детето да го научи и да се чувства добре в училището.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Доколкото съм запозната, в Белгия без фламандски може, ама без френски - не  Laughing
Бих заложила на фламандската детска градина/училище. Явно френският ще го научи - от вас/чрез вас и т.н. А фламандският наистина не е чак толкова труден, по-лесен е от немския, да не говорим за френския, който за мен е непосилен  Laughing!!! Ако имаш време, сядай и го учи и ти, само от полза ще ти е, а децата учат лесно езици. Сега само български ли чува около себе си детето? ТВ/радио на какъв език слушате, с приятели фламандци не контактувате ли?

# 21
  • Мнения: 1 854
Фламандския е много по-лесно разбираем и проговорим от холандския, защото говорят по бавно, по меко и по разбираемо.Поне от собствен опит това сьм установила.Когато гледам белгийски новини или тв канали ми е понякога по лесно, отколкото на холандски.И аз сьм чувала, че фламандското образование е по-добро.Кьсмет!

# 22
  • Мнения: 27 524
Благодаря ви, момичета  Hug

Вечернице, гаден си е френския, няма какво да се заблуждаваме. Ти си изключение  Grinning

Малина, у нас изобщо не се говори на френски. А и как би могло - двама дърти българи да си кривим езиците на френски - дума да не става  Stop  Laughing Купувам от Бг като луда анимационни филмчета на български. Имаме всички български телевизии. Мен треска ме тресе, че той български няма да научи. За другия/другите чужди езици си знам, че няма как да не ги научи - времето прекарано навън и без нас ще се увеличава все повече и повече и български да знае ще е проблем, а не обратното. Аз поне държа на това  Peace Фламандци нямаме познати или приятели. Тук в Брюксел са рядкост, а и как да си общуваме  Crazy



# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Блонди, първо браво, че говорите на български и искате детето да го научи! (Ще го научи със сигурност  Simple Smile)
За контактите с фламандци, предположих, че вие си говорите на френски с тях, а те биха могли да говорят на детето на фламандски. Дори и да си говорят само помежду си на фламандски, то пак ще чува речта и ще попива  Simple Smile
Има време, наистина средата ще му помогне да научи каквото му трябва  Hug

# 24
  • Мнения: 11 315
Блонди, дори сега да нямате познати фламандци, покрай детето и детската градина (училище) ще заимате Laughing. Пък за разбиране - малкия сладунчо ще превежда.
Нямаш представа колко бързо попиват, диалекти хващат и ти разказват играта.
Ако някой е чувал местния диалект дето съм (докарва го към люксембургиш), може да си представи как е у нас. Децата джагалят на български, книжовен немски и местния диалект. То си е направо друг език. Диалекта го попиха от детската градина.
Смело и "безотговорно" напред! Правиш най-доброто за детето си!

# 25
  • Мнения: 2 757
И аз мисля, че е по-добре да заложиш на доброто образование. Щом където живеете се говори френски, има и френска ТВ детето ти ще го научи. Още повече, че дори във фламандско училище да са ще имат със сигурност френски като втори език. Така че френският няма да му избяга. А фламандския ще му е в плюс, пък и покрай него и холандски ще разбира, кво по-добро. А българския ще го научи от вас щом си говорите на бг в къщи. И англйиски от училище и ТВ и ето ти 4 езика с лекота.

# 26
  • Мнения: 6 167
Ejj, искам да съм дете на Блонди.
4 езика с лекота се учат у тях)))
Шееегувам се.

Аз залагам на френския език.
Френски, български и в последствие английски.

Не залагам на езици, на които ще му е достатъчно да 'се оправя', като фламандския.
Мислейки по тия теми винаги гледам навън , не навътре.

Тоест. Как в света той ще се проектира с много добро фламандско образование за мен не е ясно.
Полското средно образование е в челните редици.
Българското май също ( сега незнам)
Словакия/ или Словения не помня,  също е доста напред, като образование. И?

знаейки езици, които света говори ( английски, френски), доброто образование е въпрос на време и родителска амбиция . Все има учебни заведения с по-високо качество ( и липса на араби) , където тоя бомбон да може да получи необходимото  Peace

# 27
  • Мнения: 11 315


Аз залагам на френския език.
Френски, български и в последствие английски.


знаейки езици, които света говори ( английски, френски), доброто образование е въпрос на време и родителска амбиция . Все има учебни заведения с по-високо качество ( и липса на араби) , където тоя бомбон да може да получи необходимото  Peace

Лени, езиците, които света говори са английски, руски, китайски и арабски - там е бъдещето. А ако отчетем и в кои държави кой език най-много се говори, можем да прибавим испански. Френския се учи само за повишаване на общата култура, от нямане какво да се прави.

# 28
  • Мнения: 6 167
права си,

светът не говори френски от времето, когато баба ми е свирила на пиано.
в случая го предпочетох пред фламандския.

но знаеш ли колко ми е било тежко и даже срамно, като затръгвам за швейцария и като трябва да отговарям, че не говоря немски и френски и те снизходително превключват на английски, а аз всеки път се заричам да почна немски поне.

# 29
  • Мнения: 11 315


но знаеш ли колко ми е било тежко и даже срамно, като затръгвам за швейцария и като трябва да отговарям, че не говоря немски и френски и те снизходително превключват на английски, а аз всеки път се заричам да почна немски поне.


Е, ти пък! Нали научи италиански. Те на кви се правят ooooh!  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт