С надежда нова продължавам, на две чертички се надявам. ~бебеправене 377~

  • 32 938
  • 749
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 161
Ако е имало контакти през месеца има вероятност макар и малка. Но само от този на 31- ви вероятността клони към 0.

# 466
  • Мнения: 101
Ако е имало контакти през месеца има вероятност макар и малка. Но само от този на 31- ви вероятността клони към 0.
Благодаря това исках да знам значи да търся друга причината за закъснението

# 467
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Благодаря за топлото посрещане! Heart
margolotta, и аз много се радвам на мамите в моята възрастова група. Confused
А и да си на 40+ се оказа, че не е по-малко хубаво от това да си на 30г. Дори този септември ще се омъжвам, нещо което до сега не съм правила. Joy И да си призная последните години водя доста по-забавен, приключенски и пълен (във всякакъв смисъл) живот.

Днес карайки велосипеди с бъдещия съпруг и малката, повдигнах въпроса, за това дали иска да си направим още едно (не бях го правила от онзи тъжен ден) Отговорът: "Искам. Обичам да правя и отглеждам деца заедно с теб."
Сваляме забраните и спираме да се пазим. И може би този път ще наблегна на тестове и проследяване на овулация. Blush Ще се нуждая от помощта ви в тази област. Simple Smile

# 468
  • София
  • Мнения: 646
Добро утро, момичета Relaxed Coffee
И аз ви чета постоянно, но за момента няма с какво да се похваля. Наминавам да ви видя как сте, с надеждата скоро и при мен всичко да е наред и да мога да се похваля с две чертички Blush Вече си е време за второ Smirk
Слънчево утро ви пожелавам и не спирайте да мечтаете и да се радвате на живота Nature Sunny

# 469
  • Мнения: 726
Здравейте, прекрасни момичета! Възхищавам се на вашата задружност и подкрепа. От почти 3 години ви чета и сте ми давали не малко сила.
Много пъти се каня да пиша, но не знам откъде да започна. На 37, 1 дете на 10 от първия брак. С втория ми мъж се борим от 3 г. Имам 3 БХ миналата година. С множество операции, без 1 яйчник(който се оказа, че е премахнат незнайно кога без да съм уведомена за това).
За пръв път правихме инвитро на спонтанен цикъл. Тези дни ми пунктираха 1 яйцеклетка, която не успя да се оплоди.
Днес, четейки ви, стигнах до извода, че имам нужда от вас и вашата подкрепа, имам нужда да бъда част от вас, защото всяка преживява своята история.
Желая на всяка успех, а аз ще се постарая да бъда редовна.

Добре дошла, Jizelle! Дано бързо се пренесеш в отчетните теми! Какви операции са ти правили и къде, че не са ти казали, че са ти махнали яйчника, това ме втрещи...Dizzy Face
Много съжалявам за 3те БХ, дано следващият път е успешен! Как ви е спермограмата?

# 470
  • Мнения: 32
Здравейте, прекрасни момичета! Възхищавам се на вашата задружност и подкрепа. От почти 3 години ви чета и сте ми давали не малко сила.
Много пъти се каня да пиша, но не знам откъде да започна. На 37, 1 дете на 10 от първия брак. С втория ми мъж се борим от 3 г. Имам 3 БХ миналата година. С множество операции, без 1 яйчник(който се оказа, че е премахнат незнайно кога без да съм уведомена за това).
За пръв път правихме инвитро на спонтанен цикъл. Тези дни ми пунктираха 1 яйцеклетка, която не успя да се оплоди.
Днес, четейки ви, стигнах до извода, че имам нужда от вас и вашата подкрепа, имам нужда да бъда част от вас, защото всяка преживява своята история.
Желая на всяка успех, а аз ще се постарая да бъда редовна.

Добре дошла, Jizelle! Дано бързо се пренесеш в отчетните теми! Какви операции са ти правили и къде, че не са ти казали, че са ти махнали яйчника, това ме втрещи...Dizzy Face
Много съжалявам за 3те БХ, дано следващият път е успешен! Как ви е спермограмата?
И аз бях втрещена. В Пловдив са ми правени всички операции. На всяка епикриза пише, ляв и десен яйчник нормални. Предполагам преди няколко години ми правиха лапаротомия за киста и тогава са направили тази глупост. На следващия ден изкървих в корема и последва лапароскопия.
От декември съм при нов лекар и той констатира липсата на десен яйчник. Бях в шок. В следствие АМХ ми е 0.8, спермограмата на мъжа е с 4%по Крюгер. Открихме и тромбофилия.
И миомата все още си я отглеждам- много богато кръвоснабдена почти невъзможно да се махне без да има последствие за матката.

# 471
  • Мнения: 726
Ох, много зле са се получили нещата, но направо не мога да повярвам, че не са ти казали такова нещо. Пробвала ли си добавката Миомин? Не е кой знае какво, но не би попречило да опиташ да я взимаш, след консултация с лекаря ти, разбира се. В момента малко трудно се намира, но една онлайн аптека прави предварителни поръчки, аз си чакам да ми звъннат.
А за инвитрото аз бих искала да е с ИМСИ щом е с лоша морфология и имаш толкова БХ, за да подберат добро сперматозоидче, макар че пак нищо не се знае.
Ще следя как се развиват нещата при теб и ти стискам много палци! Flowers Four Leaf Clover

# 472
  • Мнения: 32
Kris_ti, тепърва ще се срещаме отново с моя лекар, за да коментираме нещата. Аз самата не бях много убедена, че на спонтанен цикъл ще се случи. А и само 1 яйцеклетка, щеше да е голямо чудо при това положение да се случи.
Ще пиша допълнително след прегледа ми какво сме решили с доки.

# 473
  • Мнения: 681
Здравейте момичета,
Най-накрая успях да изчета цялата тема и се зарадвах да открия че бебеправенето по график изтощава и други 😂 хахаха Просто като се започне всеки ден, малко или много след 2-3 ден, нещата са на автопилот.
По този повод, исках да ви попитам за препоръки с какво мога да боря сухота във влагалището. При мен е силно изразена и ако не изцвъкам голямо количество гел, на входа си ме боли и все едно се ожулвам. Няколко дни след това, ако правим нещо ми е некомфортно. Това първо води до охкане и сумтене при мен и от там мъжа ми се стресира, защото ме наранява. Всякакви съвети са добре дошли.

# 474
  • Мнения: 2 523
Raulista, предварителната загрявка помага. Може да пробвате и гелчето което често коментираме тук или подобно.

# 475
  • Мнения: 1 996
За ЦС помага и маслото от вечерна иглика, приемано от М до или от М до О по 2600мг дневно. На мен помогна и витекс, още на втория месец от приемането имах ясно изразена ЦС във фертилните дни. Геловете, които помагатза овлажняването, подпомагат придвижването на сперматозоидите и не са спермицидни са Prefert, Pre-Seed  и един специален на Ритекс. Ползвала съм последните два, много момичета в темата забременяха благодарение на първия.

# 476
  • София
  • Мнения: 648
Момичета, лоши са новините 6.98 е резултата от новото изследване. Иначе от събота не съм кървяла. 3.13 е прогестерона,но нищо не ми говори.

# 477
  • Мнения: 726
Супер нисък ти е прогестеронът. Звъни на лекаря, не знам дали може да се спаси с прогестерон като пада ЧХГ, но при всички положения аз бих се чула с лекаря си.

Редакция след мнението на Марго:
Много съжалявам, Лира, прегръдки Flowers Hibiscus

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 11:03 от Kris_ti

# 478
  • Мнения: 1 996
Lira81, много съжалявам за резултата Hug Прогестеронът е много нисък, това си е стойност за преди М, щом пада ЧХГ не може да се спаси вече. Може би ще е добре следващия цикъл да го изследваш 7 дена след О, нисък прогестерон е честа причина за БХ и поне лесно се регулира от АГто.
И аз си имам подозрения, че ми е нисък последните два месеца, БТ не се развива по учебник, но не мога да стигна до моята гинеколожка, чак септември може би ще мога да го изследвам. Дотогава се опитвам да му въздействам с фитопрепарати като чай от шапиче

# 479
  • Мнения: 427
Много съжалявам, Лира. При БХ ми беше така. Много е нисък прогестерона. Би трябвало да прокървиш до дни. Прегръдки Heart

Давам отчет след медикаментозния аборт. Всичко мина гладко без много болка. Изчистила съм се напълно. Сега ще почина малко и напред с нови сили към инвитро.

Общи условия

Активация на акаунт