Противогрипна ваксина сезон 2020/2021

  • 18 747
  • 328
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Колко време ваксината може да се съхранява в хладилник, някой знае ли?

# 46
  • Мнения: 2 204
Вече има инфлувак в аптеките. За ваксигрип май пак ще трябва да се чака октомври.
Ще чакам Ваксигрип-а аз.

# 47
  • София
  • Мнения: 6 010
Вече има инфлувак в аптеките. За ваксигрип май пак ще трябва да се чака октомври.
Ще чакам Ваксигрип-а аз.

Защо, каква е разликата?

Аз сега четох листовката на Flucelvax Tetra и пишеше, че не е за деца под 9 години. Моят син тръгва на ясла скоро, а аз съм бременна и се надявах да можем да я сложим. Дали тази Ваксигрип е подходяща за по-малки деца?

# 48
  • Мнения: 246
@julisa  Ваксината се съхранява от 2 до 8 градуса в хладилник до изтичане на срока на годност (около 6 месеца са горе долу). Стига да следите температурата,няма проблем.
@Госпожа Лаленце и двете ваксини могат да се прилат за деца над 3 години. За съжаление листовките не винаги предоставят пълната и точна информация за продукта. В някой страни дори са удобрени и за възраст над 6 месеца. При деца може да се наложи и втора доза ,така че се консултирайте с лекар.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 010
@Госпожа Лаленце и двете ваксини могат да се прилат за деца над 3 години. За съжаление листовките не винаги предоставят пълната и точна информация за продукта. В някой страни дори са удобрени и за възраст над 6 месеца. При деца може да се наложи и втора доза ,така че се консултирайте с лекар.

Благодаря за отговора!
А имате ли идея защо в листовката пише:

Предупреждения и предпазни мерки
Вие или Вашето дете трябва да говорите с Вашия лекар преди ваксинацията, ако Вие или Вашето дете имате:
- проблем с кървене или лесно образуване на синини


Аз съм с тромбофилия и по време на бременността съм на кръворазреждащи инжекции. Търсих каква е връзката на ваксината с кървенето, но не намерих.

# 50
  • Мнения: 246
Това е заради пациенти с повишен риск от кървене (например на антикуагулантна терапия).При всяко приложение на лекарсктво,макари и подкожно се очаква,че може да има малко кървене или да се образува хематом.При тези пациенти просто рискът е по-голям .Посъветвайте се с лекар как ще намалите риска ,като Ваксигрип може да и да бъде приложена интрамускулно (боли малко повече).

# 51
  • София
  • Мнения: 1 791
Детето ти май е малко за противогрипна.
По-добре, ако тромбофилията ти позволява, ти да си сложиш ваксината.

И аз съм бременна - 32г.с. Запасих си една инфлувак тетра  в хладилника, но се чудя да не изчакам ли ваксигрипа? Каква е разликата наистина?

# 52
  • Мнения: 2 204
И аз съм бременна - 32г.с. Запасих си една инфлувак тетра  в хладилника, но се чудя да не изчакам ли ваксигрипа? Каква е разликата наистина?
Принципно не би трябвало да има разлика, но аз съм си внушил, че Ваксигрип-а ми понася по-добре, а внушението е сериозна работа Simple Smile А и Ваксигрип-а е производство на Инситута Пастюр във Франция, имам им по-голямо доверие от останалите производители.
Иначе, като се изключат субективните мнения, като моето, и двете ваксини са одобрени в Евросъюза и двете работят.

# 53
  • Мнения: 246
Съдържанието на двете ваксини (щамовете които покрива) са едни и същи.Разликата идва от технологията на производство.При Инфлувак се използва цял инактивиран антиген, докато при Ваксигрип е инактивиран, фракциониран (буквално нарязан) . Това значително улеснява "представянето" на антигена на имунната система а от там и по-пълен имунитет.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 010
Сега питах в една аптека за ваксина - нямало, не се знаело кога ще има, карали им по 10 и свършвали за минути.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 715
Сега питах в една аптека за ваксина - нямало, не се знаело кога ще има, карали им по 10 и свършвали за минути.
Честито, прекрасни новини! Пожелавам ти лека бременност. Записвам се в темата, да следя за Ваксигрипа. Аз вчера взех две Инфлувак от Медеята в Дружба за мен и мъжа, а личната каза, че за Калин става Ваксигрип. Тя става за деца над 6 месеца и в листовката го пише. Инфлувак е за деца над 3 години, при по-малките пише, че безопасността и ефикасността не са установени. Миналта година си сложихме пак с мъжа Инфлувак и бяхме чудесни цяла зима. За жалост малкото кара ужасно тежко грипа, беше на година и 4 месеца и не искам да си припомням просто. Та за това сега съм твърдо решена да му сложим Ваксигрип. Надявам се да е също преди да тръгне на ясла...
П.С. Наистина им карат по 10-12 бройки и попитайте да си оставите телефона, ако може като им докарат да ви се обадят. Аз така направих и веднага ходих да ги купя.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 010
Мерси, Деси Simple Smile Оставила съм телефона и съм се записала за 3 броя, днес ходих за друго и питах - още чакат. Вие миналата година какви си сложихте?

# 57
  • София
  • Мнения: 3 715
Инфлувак си сложихме и миналата година. И аз не знам каква им е разликата, но личната беше убедена, че не става за малки деца тази.

# 58
  • Мнения: 2 480
Ваксигрип е по-качествена.

# 59
  • Мнения: 417
Здравейте, знаете ли дали в аптечната мрежа вече има Ваксигрип? В нашия град намирам само Инфлувак

Общи условия

Активация на акаунт