Изследване на ХОРМОНИ – 21 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 099
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 35 942
Здравей Денис! На кой ден от Ц трябва да пусна АМХ DHEA-S   и Андростендиона? (Контрола ще бъдат ако има значение това)
Здравей!
Няма значение деня, но АМХ е добре да се пуска заедно Инхибин В на 3 ден от МЦ.
Ако изследваш ДХЕА, защото приемаш добавка ДХЕА, трябва да провериш също Е2 (+ ЛХ и ФСХ) на 3 ден от МЦ + Тестостерон

# 736
  • Мнения: 1 428
Здравей Денис! На кой ден от Ц трябва да пусна АМХ DHEA-S   и Андростендиона? (Контрола ще бъдат ако има значение това)
Здравей!
Няма значение деня, но АМХ е добре да се пуска заедно Инхибин В на 3 ден от МЦ.
Ако изследваш ДХЕА, защото приемаш добавка ДХЕА, трябва да провериш също Е2 (+ ЛХ и ФСХ) на 3 ден от МЦ + Тестостерон
Ами аз имам ПКЯ и пия Иногинол +Метфогама за инсулина,трябва ли да ги спра преди да изследвам?

# 737
  • Мнения: 78
Скрит текст:
Скрит текст:
Моля за коментар на резултатите, пускани са от 3 ден на менструацията.
Назначени са от лекар, поради нередовен цикъл.
ЛХ е висок и показва ПКЯ.
Пролактинът е много висок - трябва да се консултираш с Ендокринолог.
Благодаря за коментара, задължително ще се консултирам с ендокринолог, но съм много притеснена, тъй като до сега каквито и изследвания да съм пускала са били в норма . Сега изведнъж толкова висока стойност, много съм притеснена. Нямам представа дали подлежи на лечение този пролактин.
Според мен е добре Пролактина да се повтори на чист ден + всички други базови хормони ( посочени за на 1 стр. на темата, без АМХ и Инхибин В - тях ще оставиш за по-късно, когато се открие причината за хормоналния дисбаланс и след терапия).
Пролактинът се влияе от много неща, напр.  други хормони - ТСХ, Т3 и Т4, Кортизол, Инсулин, Андростендион и т.н ... също, ако си била на някаква много стриктна диета .... така че, не бързай да се притесняваш.
Успокой се - няма нещо, което да не може да се коригира.
Направи изследванията и се консултирай с Ендокринолог.
Ще чакам да пишеш.



Здравейте, как мога да тълкувам високия пролактин и вит. B12? Не съм раждала, но планувам скоро. Нямам здравословни проблеми.
Благодаря предварително!
Скрит текст:
Здравей!
ТСХ е висок и показва, че си с Хипофункция на ЩЖ ( това може да е причина за по-висок Пролактин) - повтори го заедно с Т3 и Т4 на чист ден ... защото само той, не е показателен, за точна преценка на състоянието на ЩЖ.
Пролактинът е висок - трябва да е около 300
ЛХ и Е2 са високи показват, че си с ПКЯ ( за която, причина може да е високия ТСХ и Пролактина)
АМХ е супер, но ако си с ПКЯ, може да е изкуствено/фалшиво повишен, така че е добре да се провери Инхибин В ( той не се влияе при  ПКЯ)
В12 ти е малко висок, но това не е проблем - може причината да е прием на продукт (МВ или нещо друго), който го съдържа и не е направена пауза от поне 30 дни.... или, ако консумираш постоянно храни, които са богати на В12.

Благодаря ти, написаното от теб звучи сякаш има някаква надежда, аз се притесних от най -лошото в интернет пише за тумори в мозъка при такава стойност на хормона. Понеделник съм на ЯМР надявам се да не е това. Аз дори и не предполагах за проблем от такова естество, не съм била на диета и изследвах хормони на щитовидната жлеза преди 20 дни и всички бяха в норма.
Ще пиша след ЯМР

# 738
  • София
  • Мнения: 35 942
Скрит текст:
Здравей Денис! На кой ден от Ц трябва да пусна АМХ DHEA-S   и Андростендиона? (Контрола ще бъдат ако има значение това)
Здравей!
Няма значение деня, но АМХ е добре да се пуска заедно Инхибин В на 3 ден от МЦ.
Ако изследваш ДХЕА, защото приемаш добавка ДХЕА, трябва да провериш също Е2 (+ ЛХ и ФСХ) на 3 ден от МЦ + Тестостерон
Ами аз имам ПКЯ и пия Иногинол +Метфогама за инсулина,трябва ли да ги спра преди да изследвам?
Спри ги за 2-3 дни, поне ( не е проблем)


goodfeel
Докато не разбереш какъв е проблема, не го мисли - бъди оптимист.
Успех на ЯМР и резултатите да са много добри Peace

# 739
  • Мнения: 343
Здравей Денис,
Днес изследвах прогестерон 11 дни след +тест за О(незнам точно кой ден ми е била О) , и ми излезе 11.70. Тествах го понеже пусках Чхг. И ми е интересно дали мога да разбера дали е имало О по този прогестерон.

# 740

Общи условия

Активация на акаунт