В момента чета ... 66

  • 47 341
  • 743
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 397
Лу, щом ти казваш, че тази книга е претенциозна, само мога да предполагам какво чудо е Simple Smile))

Явно не се предава по полов път талантът. Или не по всички линии. Joy
Sweat SmileSweat SmileSweat Smile

Започнах "Заветите" и за момента ми допада. Аз също сравнително отдавна четох "Разказът на прислужницата" и съм позабравила някои неща, но не и таз гад Леля Лидия.
В тази връзка да питам нещо за първата книга, ако си спомняте финалните моменти, защото аз съм изветряла определено:
Скрит текст:
Главната героиня беше бременна, когато дойдоха да я приберат едни мъже. Ама не помня тия мъже от гаднярите в Галаад ли бяха или от опозицията? Изобщо това разбра ли се или остана като отворен въпрос.

Вени, по мой спомен нито едното - не стана ясно.

# 211
  • София
  • Мнения: 6 210
Мерси, момичета! За по-сигурно реших да я препоръчам на ММ и той взе, че я започна. Ще правя справка и с него ☺️.

# 212
  • Мнения: 6 346
Да, май наистина не стана ясно.

# 213
  • Мнения: 541
Дейвид Никълс - Винаги в същия ден

# 214
  • Мнения: 2 245
Дейвид Никълс - Винаги в същия ден
Тази книга "One day" ми беше попаднала в ръцете в един магазин втора употреба в Англия  преди 8г и случайно реших да я грабна за почивката ни във Франция,е,толкова много ме трогна,че след финала хубаво си поплаках,а мислях в началото,че е плажно четиво,че после и мъжът ми я подхвана и я изчете на един дъх ,и той каза,че дълбоко го е трогнала,така,че горещо препоръчвам,не знам защо ми напомня много  на Normal people може би не в самия сюжет,а начинът по който ме докосна,заредила съм и филма,усещам,че екранизацията ще е също толкова добра....
Малко извън темата:за любителите на книги втора употреба,мога да се похваля,че съм купувала огормни количества почти чисто нови книги от тези магазинчета в Англия за жълти стотинки:))

# 215
  • Мнения: 27
Взех си "Винаги в същия ден" онзи ден със списанието,  но нещо не ме грабна началото и я оставих , но като ви чета мисля да опитам отново.

# 216
  • София
  • Мнения: 700
Прочетох "Кръв по снега" и "Среднощно слънце" на Несбьо. Сигурно съм много пристрастна, но си е като утешителна награда в сравнение с тези с Хари. "Среднощно слънце" е по-хубава, но "Кръв по снега" можех и да я пропусна спокойно. Чела съм и "Ловец на глави" от автора, която не е от поредицата за Хуле и също не ми хареса особено. Някой прочете ли вече "Синът"?
Започнах единствената, която ми остана непрочетена на Мюсо - "Момичето и нощта", макар последните му книги да  не ми харесват толкова колкото по-старите.
В Сторител "чета" "Забравените истории на България.  7 урока за лидерство" на Ивайло Кунев. Заинтригуваха ме доста.

# 217
  • София
  • Мнения: 6 081
От книгите на Несбьо, които не са от поредицата за Хари Хуле, единствено "Синът" ми харесва. Другите са много зле.

# 218
  • Мнения: 2 245
Взех си "Винаги в същия ден" онзи ден със списанието,  но нещо не ме грабна началото и я оставих , но като ви чета мисля да опитам отново.
Донякъде е важен и преводача,аз съм я чела на английски,понякога преводачът може да осакати стила и начина на изказа на автора,дано да ви хареса.Не знаех,че се предлага със списание.За мен не е чик-лит или категория безплатно четиво ,което върви към някой журнал:)

# 219
  • София
  • Мнения: 5 969
Прочетох Захвърлени в Америка. Хареса ми.
На моменти ми напомняше на добре написано домашно. Това, което не ми хареса е, че към подбора на героите (според мен) беше подходено твърде политкоректно, с квота. Един такъв, един онакъв ... общо взето от всеки вид по един. Иначе ми хареса описанието на емоциите и преживяванията на героите, особено на жените. Успях да ги почувствам. Не разбрах защо е обвинението в расизъм. Аз лично не видях такъв.
После прочетох една кратка книжка с разкази на Катрин Мансфийлд,на издателство Биограф. Уточнявам, защото има и друга на Ентусиаст . Харесва ми да чета разкази. Оставят много на въображението, преди и след описаното в разказа.
Сега чета Трима в любовта на Арчибалд Кронин.

# 220
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Прочетох "Аз още броя дните". Пропуснах умишлено жестокостите. Просто не ми побира главата как е възможно един човек да се отнесе така брутално с друго живо същество. Направо ми се гади що за човек може да застреля и нарани дете.

Сега започнах "Гоблин". Още съм в началото, но върви добре. Успоредно с нея, вече месеци наред чета и "География на блаженството". Определено е интересна и не мога да си обясня защо толкова тромаво я чета

# 221
  • Мнения: 8 243
Купих си новия Кинг и "Заветите". Минах случайно покрай една книжарница и те ме подмамиха от витрината. Не устоях 😀 Бях се натоварила като магаре с други неща, та метнах и две книги върху самара. Тъй де, да съчетая поне полезното с приятното 😀

# 222
  • София
  • Мнения: 6 210
ston, и аз вчера забърсах няколко книги, като си мислех, че ще е хубаво да взема и гинко билоба Sweat Smile.

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 5 946
Прочетох "Аз още броя дните". Пропуснах умишлено жестокостите. Просто не ми побира главата как е възможно един човек да се отнесе така брутално с друго живо същество. Направо ми се гади що за човек може да застреля и нарани дете.
Аз също скоро я прочетох и ми остави много горчив вкус.

# 224
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 753
Взех си "Винаги в същия ден" онзи ден със списанието,  но нещо не ме грабна началото и я оставих , но като ви чета мисля да опитам отново.
С кое списание??

Общи условия

Активация на акаунт