Образователен Говорилник - Виртуално бистро (7). Вълнения.

  • 24 598
  • 744
  •   1
Отговори
# 645
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Имате ли карантинирани деца?
При нас в училище засега все още е спокойно, имаме едно детенце карантина, заради родител.

Аз все още съм умерен оптимист, както казват в отделението, в което лекуват наш приятел с тежък к19. Все се надявам, че няма да стане пълно мазало. Вече се надявам малко ирационално де.
Иначе софийските болници разкриват още к-отделения...

# 646
  • София
  • Мнения: 1 754
Ето тоз мазнюр https://m.24chasa.bg/novini/article/8588276

Мецане, с цялото ми уважение към твоята ерудирана личност мангъра е социопат. Ще го подкрепя само с негови цитати от поста на Петър Велков във фейса:

Скрит текст:
Недоразумението Атанас Мангъров

Хронологията на Мангъровите опорки, грешните прогнози и тяхната еволюция във времето:

🤡 21.01.2020 Атанас Мангъров в „Здравей, България” по НОВА успокои българите: „Новият мистериозен коронавирус не е грипен. По начало се среща при дивите животни. Но понякога преминава и по хората, понеже те си общуват с такива животни. Заразяването става чрез контакт с животински биологичен секрет”.

🤡 04.04.2020. Атанас Мангъров в Канал 3 с нова версия: Кoрoнaвируc мoжe дa ce прихвaнe и oт въздухa, при тoвa oт пoвeчe oт 2 м рaзcтoяниe. „Cимптoмитe мoжe дa ce прoявят към 7-8 дeн oт кoнтaктa, нo мoжe дa e пo-крaткo или пo-дългo- Мoмeнтът нa зaрaзявaнeтo e кaтo мoмeнтa нa зaбрeмeнявaнeтo – никoй нe знae кoгa e cтaнaлo“.

🤡 30.01.2020: "Трябва да се спазват всички мерки, за да не се заразят хората, които лекуват евентуалните заболели - маски, ръкавици. "Това си е една животозастрашаваща инфекция, която има много големи възможности за заразяване - достатъчно е да се ръкувате с болен, за да се считате за контактен."

🤡 25.02.2020: "Маските създават измамно чувство на сигурност, но те защитават донякъде. Повече предпазват тези, които са болни, да не разпространяват заболяването."

🤡 11.09.2020: Доц. Мангъров пред БТВ: Маските ни пазят толкова, колкото червеният конец от болести

🤡 08.02.2020: "Епидемията от новия коронавирус ще отшуми до лятото"

🤡 29.02.2020: "Този вирус ще изчезне, когато се затопли, но здравните власти не смеят да го кажат."

🤡 22.03.2020: „Най-вероятно пикът на заразата ще бъде след 2-3 седмици. [...] Епидемиологията на това заболяване е същата, като тази на грипа. През лятото няма грип..."

🤡 24.03.2020: Мангъров пред в. Труд: Трябва да се тестват за коронавирус много повече хора.
🤡 14.10.2020: Мангъров пред БНТ: Тестването е абсолютно безсмислено. Това е само трошене на пари, категоричен е доцентът.

🤡 25.03.2020: "Необяснимо е това инатене да не се въвеждат т.нар. "бързи тестове"

🤡 23.04.2020: "Над 300 хил. у нас вече са били заразени." - прогноза просто по усет

🤡 23.04.2020:  Атанас Мангъров пред БНР: ” За да стигнем до ниво, когато може да очакваме затихване на тази епидемия, хората, които са се срещали с вируса, трябва да станат над 70 на сто от населението на страната, което прави някъде около 4 милиона“. Няколко месеца по-късно той съобщи – в поредно интервю – че епидемията в България отшумява. Странно защо е така, след като самият Мангъров в продължение на целия период на карантината повтаряше, че епидемията ще отшуми само след като 70 на сто от населението се срещне с вируса.

🤡 Да напомним още едно от твърденията на Мангъров по това време в същия дух, което бе доказано грешно: „Че вирусът в Китай е изчезнал, защото 70% от китайците са преболедували вируса…“ -.това първо е нелепо да го твърдиш за толкова кратко време, че се е случило, второ беше доказано, че е невярно и то именно с любимите бързи тестове на Мангъров, които показаха между 1% и 5% срещнали се с вируса в различни провинции в Китай и въпреки това ситуацията бе овладяна.

🤡 27.04.2020: Мангъров при Цветанка Ризова: На въпроса дали е научил нещо ново за коронавируса, отговаря: „Нищо ново не съм научил, защото нищо ново няма. Това си е една остра вирусна инфекция, което си е едно самоограничаващо се заболяване. Тези, които казват, че са излекувани, те не са излекувани, те са хора, на които им е минало. Тези, които са били в достатъчно тежко състояние, за да се нуждаят от кислород, от дихателна подкрепа, просто те са били държани живи дотогава, докато не са преодолели това състояние, в което са изпаднали, а при някои това не се е случило. Заразяването става по всички възможни начини – въздушно-капков, фекално-орален, контактно-битов път. И понеже това е нов вирус, който никой не го е карал, рано или късно той ще мине през населението на цялото земно кълбо, ако, разбира се, той не изчезне, защото поначало тези коронавируси не са пригодени да живеят в човешката популация. Те живеят сред животни”.

🤡 03.05.2020: "У нас ги няма "сухите съчки"

🤡 12.05.2020: "В страната няма нито един починал директно от Ковид-19"

🤡 21.05.2020: "260 хил. са имали контакт с коронавируса." - Нещо доцентът рязко занижи стойностите месец по-късно

🤡 26.05.2020: "Всички мерки наложени от българските власти са били с най-добри намерения."

🤡 29.05.2020: "Дoц. Мaнгърoв: Дeбнaт дa тe зaпишaт, чe cи умрял oт кoрoнaвируc. Явнo e мнoгo ceкcи.[...] Втoрa вълнa нa кoрoнaвируca в Бългaрия и в държaви oт нaшaтa чeргa e нeocъщecтвимa..." - Още една неосъществима прогноза.

🤡 13.06.2020: "Всички ние сме само един мухъл по земята."

🤡 19.06.2020: "Няма да има втора вълна на Covid-19, инфекцията ще си тлее."

🤡 09.07.2020: "Хоспитализираните ще нарастват, защото пътеката стана 1200 лв."

🤡 22.07.2020: "Според доц. Атанас Мангъров, макар броят на заразените да расте, процентът остава същият"

🤡 28.07.2020: "Атанас Мангъров на турне за коронавируса с Румен Петков" - сеене на масова дезинформация сред нямащите достъп до интернет пропагандата им.

🤡 22.08.2020: "Прocтo eпидeмиятa cи cлeдвa cвoя нoрмaлeн хoд. И тoвa ce дължи нa фaктa, чe въпрeки вcичкитe прикaзки, нaрeдби, зaплaхи и oгрaничeния, ниe вce пaк дeйcтвaхмe нoрмaлнo. [...] Тoвa e нeщoтo, кoeтo в мoмeнтa дaвa пoлoжитeлeн рeзултaт. Зaщoтo тoвa e нoрмaлнoтo, тoвa e мeдицинcкият нaчин..."

🤡 11.09.2020: "Аз миcля, че в Бългаpия cе cпpавихме много добре. Ние направихме българския вариант на шведския модел."

🤡 07.10.2020: "Ръст няма! Само ловим бройки, като изследваме ученици" - "само ученици"

🤡 09.10.2020: "Затварянето на възрастните хора е форма на медицински фашизъм"

🤡 14.10.2020: "Само един гост на "Денят започва с Георги Любенов" засега категорично отказва да се изследва - инфекционистът доц. Атанас Мангъров.

🤡 17.10.2020: "Мангъров склони да си направи тест за COVID-19"

🤡 19.10.2020: "25% заразени - наближаваме постигането на "стадния" имунитет..."

Слагам и този фамозен клип, разкриващ самозванеца Мангъров, с негови собствени думи: https://www.facebook.com/petarangelovvelkov/videos/vb.1288605388 … ce=user_video_tab

Въпрос към хората със специалност психология: честата смяна на мненията, позициите и настроенията, какво заболяване се води?

Благодаря на Доц. Мадуров, аз добавих своя солиден принос, който имах от миналото, за подбора! Добавяйте и вие с коментари отдолу!

Имаме карантирани деца, повечето заради това, че са били контактни. Едно е само с положителен тест.

Последна редакция: ср, 21 окт 2020, 11:15 от Milenita

# 647
  • София
  • Мнения: 7 277
Ох, и аз така се трогнах от жертвата на алибебегов. Чак ме избива на благотворителност Joy

Лейка, дълъг е списъкът при нас. Но добрата новина (поне за мен) е, че днес болните деца (не от Ковид, а с настинки и др. подобни) са влизали онлайн Simple Smile

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 20:58 от Аш

# 648
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Мен не ме избива на благотворителност Simple Smile Simple Smile

Особено към хора, за които данъците и осигуровките са глоби - трябва да се избягват на всяка цена Simple Smile

# 649
  • Мнения: 6 319
Благодаря, Бърди, сетих се кой е. Виждал съм го и в медиите.

Миленита, ти ме уби! 😃😀😃

Наистина, няма какво да ти отговоря.😃

Половината от тези изказвания съм ги пропуснал, а с другата половина, с която съм запознат, съм съгласен все пак трябва да ти кажа.

Лейка е казвала, че Мангъров е много добър доктор. Пък тя е специалист. По медицински въпроси напълно й вярвам. Изцяло.
Еми ужасно е каквото се случва, ама той нали точно това каза, че няма как да се спре.
Да, за това, че през лятото щял да изчезне, за съжаление не позна. Но за другите работи май така се случват, както той каза, и доцент Чобанов говори съвсем същото.
Всичко това е голяма гадост, разбира се. Най-лошото е, че нещата са напълно непредсказуеми.

# 650
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Мецане, трябва да призная, че в последните 8 месеца той не се изказва на висотата, на която го познавахме преди Simple Smile
Добър педиатър е. Добър инфекционист е. К19 ще е краят му като лекар...
За съжаление не е само той.
Но според мен тепърва ще виждаме сривове и възходи напълно неочаквани.
Много ти благодаря Simple Smile

# 651
  • Мнения: 6 319
Е, ако ти мислиш така, значи сигурно аз греша. Ама все пак, за доста неща той излезе прав, не е ли така?

# 652
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Не знам мецане, доста авторитети и наши и чужди обърнаха палачинката по няколко пъти. Вероятно защото е ново, незнам. Или защото здравият разум отстъпва.
Мангъров е добър лекар. Оказа се недобър човек. Аз мислех, че двете неща вървят заедно. Но Онзи ден у майка ми гледах интервю с наш известен и добър уролог, който разпалено обясняваше, че ако си емпатичен към пациента ти пречи на работата.
Та не знам.

# 653
  • София
  • Мнения: 16 211
За нито едно не излезе прав.

Доктор без емпатия е "ковачница за пари".

# 654
  • София
  • Мнения: 10 825
Синът ми е под карантина от днес.заради дете с +тест от класа им. До 29ти ще са в карантина,. Не съм в течение, но явно са намалили карантината от 14 на 10 дни

# 655
  • Мнения: 2 182
Броят 14 дни от деня на последния контакт. Ако е бил в петък, до 29-ти.

# 656
  • София
  • Мнения: 10 825
Не знаем кое е детето, не било позволено да казват. В понеделник бяха на училище и според сина ми (доколкото може да му се вярва, разбира се) не е имало отсъстващи. Днес, малко преди да тръгне за училище, им писаха че минават дистанционно до 29 ти

# 657
  • София
  • Мнения: 5 570
Миленита, разбиха ме цитатите от изказвания на Мангъров. Клоунада е всичко в нашата държава, уви! Добре, че не гледам телевизия, спестявам си много Simple Smile

Иначе в нашето училище има два карантинирани класа. Според мен има вероятност за ДО с увеличаване на случаите.

# 658
  • София
  • Мнения: 6 707
При нас в училище има 2 деца с Ковид, днес дезинфекцират и са онлайн.

# 659
  • Мнения: 19 337
Имате ли карантинирани деца?
При нас в училище засега все още е спокойно, имаме едно детенце карантина, заради родител.
В цялото училище ли имате само едно дете заради положителен родител или само във вашия клас?
Първото ми изглежда направо невероятно.

А какъв е този клас 0 при нас? ПУК ли се има предвид? Да не са направили детска градина, без да съм разбрала?

Общи условия

Активация на акаунт