Стоене -7 месеца

  • 1 334
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 535
Здравейте на всички , днес малкия стана на 7 месеца , но още не може да стои стабилно освен като го държа в скута си , слагала съм му възглавнички но той още се накланя , забелязах сега от няколко дена че застава по корем на ръце и крачета като на “ четри крака” и се клати напред назад ...... ходили сме на ортопед , като беше на 6 месеца , според него всичко е нормално , но от четеното тук в форума , че повечето бебета стоят самостоятелно на 6-7 месеца почвам да се притеснявам , че малкия още не може и се клатушка на една страна . Извинявам се за дългия пост . Благодаря

# 1
  • Мнения: 3 725
Спри да сравняваш детето си с останалите.Всяко дете е различно.Не може всички да стоят самостоятелно на 6 месеца и да прохождат на 9 месеца.Моята госпожица на деня на 7 месец седна сама на дупе.На 7++ започна да пълзи.Сега е на 9 и ходи права по мебелите,но се подпира с едната ръка.Имаме познати деца ,които са по-големи от нея и дори не правят опити да се изправят сами и да се движат.За сметка на това пък всички около нас ядат и са със заместени хранения,а ние сме си на мляко и със зор кусва по няколко лъжички пюре.И честно казано адски се дразня някой като ми каже “ама виж еди кое си как хапва,виж еди кое си нещо си”.Не бих сравнявала детето си с никое друго.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 359
Съвсем нормално си е за възрастта детето. Не го сравнявайте с никой. И да ви успокоя, и моето на 7 м се клатушкаше напред назад, чак към 8 м седеше без да се килне настрани. Вече е на 1 г и 7 м и още не може да се наеме и да седне от напълно легнало по гръб положение, но изобщо не мисля, че е проблем. Ортопед ми беше казал, че понеже е много висока за тази възраст и много тежка (роди се 4600 гр и 54 см) не може още да направи коремната преса и да стане. Щом и ортопед ви е видял, спокойно се наслаждавайте на моментите с бебето.

# 3
  • Мнения: 10 757
ОМГ, спокойно Simple Smile Моето до 1 година не се обръщаше, не пълзеше, не стоеше, даже не правеше и минимални опити. И някъде около годинката за 1-2 седмици почна да се търкаля по леглото, почна да се изправя по мебелите и проходи.

# 4
  • Мнения: 11 910
Това изправяне на "четири крака" и клатушкане предхождаше при моя син пропълзяването. Започна да пълзи на 6 месеца. Първо на леглото, малко по-късно на пода. На 7 се изправи / набра по покривката и леглото и много бързо откри, че ако мести ръцете напред може да мести и краката, обаче почна да сяда самостоятелно и стабилно чак като навърши 8 месеца.
Не се тревожи, нещата с детето ти се случват в норма. Скоро ще започне да пълзи, после ще седне или ще се изправи - децата са различни. И още нещо - двигателните умения и говора не се развиват едновременно, а едно по едно.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 010
Под "стоене" - "седене" ли се разбира? Ако да то не се притеснявайте. Моят син започна да седи стабилно на 6 месеца, а около нас масово децата първо пролазиха, а после започнаха да седят чак към 8-9-10 месеца. Синът ми пък късно пролази, но беше едър и явно си му беше добре да си седи на едно място.

Общи условия

Активация на акаунт