КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 39-а тема

  • 53 446
  • 831
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 059
Другите са течни. Мутабилето и Колибацилинума.Сарсспарилата също, само Стафизсгрията е на гранули, не знам защо. Досега не ми е изписвала гранули. Каза, че било нормално да има обостряне. Дано е лечебна, а не обикновена криза.. Защото много ми се иска да не губя вяра в хомеопатията..

# 226
  • Мнения: 2 344
Едно, да. Но аз бих изчакала. Има елементи на лечебна криза, според мен.

Има ситуации, дето...за първи път ми се случи да ми сменят поне 5 лекарства за 1 седмица, карах ковид.

# 227
  • Мнения: 4 059
Едно, да. Но аз бих изчакала. Има елементи на лечебна криза, според мен.

Има ситуации, дето...за първи път ми се случи да ми сменят поне 5 лекарства за 1 седмица, карах ковид.
А знаете ли каква е разликата между лечебна криза и доказване на лекарството?

# 228
  • Мнения: 2 344
Лечебната криза следва закона на Херинг. Аз затова казах да държите връзка с хомеопата, поне докато трае това, да прецени как се движат нещата. Освен това втори ден на стафизагрия, след антибиотик, едва ли е доказване. Не знам, просто казвам аз какво бих направила. Дано да съм права.
Има си една несигурност, страх, недоверие, разбираемо. Не е лесно, но намериш ли пътя си е струвало.

# 229
  • Мнения: 8 528
Другите са течни. Мутабилето и Колибацилинума.Сарсспарилата също, само Стафизсгрията е на гранули, не знам защо. Досега не ми е изписвала гранули. Каза, че било нормално да има обостряне. Дано е лечебна, а не обикновена криза.. Защото много ми се иска да не губя вяра в хомеопатията..
Е как едно, като говорите за 3 лекарства и другите 2 са на определени дати!!!! Как може хомеопатът да знае какво ще ви е състоянието на тези дати, че да ви предпише друго лекарство?
Я пак вижте моя споделен опит. Била съм на проследяване. Имам 1 течно лекарство. След 3 дни ми се случва нещо и дори аз разбрах, че излязох от това лекарство. Аз дори знаех, в кое съм влязла. Говорим с хомеопата. Разпитва ме подробно и чак тогава ми даде следващото. Дори само заради това, че от 1ви да 15ти може да ви се случи нещо и това генерално да промени картината, няма как да ви бъде предписано друго лекарство.

# 230
  • Мнения: 4 059
Писах и на Вайбър, отговори ми. Каза, че когато е точното лекарство имало влошаване. Попитах я колко време трае тя каза 2-3 дни. Дали може да е доказване, каза, че не е. Защо ми е предписала по дати лекарства не знам, може да е разчитала, при промяна ще се обаждам ..знам ли. Не знам..така или иначе нямам друг избор освен да чакам поне още един ден да видя накъде ще тръгнат нещата. Утре ще пусна и стерилна урина.

# 231
  • Мнения: 3 483
Хомеопатията е индивидуален подход. В този ред на мисли назначените схеми винаги са условни! В този ред на мисли хомеопатът е длъжен да предостави ясни инструкции какво се прави. Влошаване НЕ Е задължително да има.
При доказване се появяват непознати или по-различни изявяващи се симптоми (с уговорки тук). При лечебна криза върналите се симптоми са познати на човека. Понякога може и да се появи обрив (тоест проява в периферия, към "по-маловажни" органи и системи)

Лекарство се сменя само след информиране за състоянието и евентуалните промени от предното лекарство и едва тогава се прави оценка и при нужда се сменя лекарството. Ако пациентът е познат и сме запознати с неговата обичайна реакция, тогава би могло да се даде такава схема, разбира се с ясната инструкция ако има нещо междувременно, да се съобщи.

# 232
  • Мнения: 4 059
Благодаря!

# 233
  • Мнения: 54 420
Пандорина, как си?

# 234
  • Мнения: 4 059
Благодаря, че попита? Нещата не се развиха по-най-добрия начин. След като и на третия ден продължаваше влошаването ми каза да спра Стафизагрията и да започна Сарсапарилата сутрин, а вечер Колибацилинум 1 М в продължение на 3 вечери. След първия и втория прием на  Колибацилинума веднага усещах едно спокойствие. След втория прием урината започна да се избистря. Аз се обнадеждих, че нещата могат и да се оправят. Но след третия прием вместо това спокойствие, което чаках изпитах силно раздразнение, почти гняв..и от този момент започна рязко влошаване отново, което продължи и на другия ден. Станаха общо 5 дена, започнаха да ме болят бъбреците..тя каза да продължавам още 4 дена Сарсапарилата но аз не издържах и взех антибиотик. Страшно ми е мъчно, че така стана, възлагах големи надежди на хомеопатията. И най-лошото е че сега не знам дали стана грешка в лечението, дозите...дали ако бях чакала още...щеше да се оправи или щях да стигна до спешното...
Какво мислите?

# 235
  • Мнения: 8 528
Предписанието ви не е класическо! Имате едно лекарство сутрин и друго вечер.

# 236
  • Мнения: 350
Здравейте, детето ми е на 4 години. Постоянно е болно, всеки месец. Досега е изпила много антибиотици. В момента е с запушен нос, хрема, кихане, кашляне. Кажете какви хомеопатични лекарства бих могла да давам защото не искам пак да се стига до антибиотик. Благодаря

# 237
  • Мнения: 46 516
Всички лекарства, включително хомеопатични, се изпиства след преглед и спрямо конкретното състояние.
Предвид пандемията, направете тест за ковид и заведетете детето на лекар, без значение дали е + или -.

П.П. АБ давам само след доказана с антибиограма бактериална инфекция. Около мен масово се пие само за зачервено гърло и запушен нос. Ако и при вас е така, сменете лекуващия лекар.

# 238
  • Мнения: 3 483
Здравейте, детето ми е на 4 години. Постоянно е болно, всеки месец. Досега е изпила много антибиотици. В момента е с запушен нос, хрема, кихане, кашляне. Кажете какви хомеопатични лекарства бих могла да давам защото не искам пак да се стига до антибиотик. Благодаря

Здравейте! Няма как да лекувате сама детето с хомеопатични средства, тъй като не сте хомеопат. Дори да "уцелите" някой-друг препарат, ефектът ще е временен. Това, че боледува постоянно, говори за слабост на конституционално ниво, т.е. на детето проблемът не е в хрема и кашлица, а на съвсем друго равнище.
В подписа ми има препратка - можете да се запознаете какво е хомеопатия, включително и какво се случва не само с конкретния човек, но и в световен мащаб от злоупотребата с антибиотици.
Поздрави!

Категорично подкрепям мнението на Не се сърди, човече за изписването на медикаменти.

# 239
  • Мнения: 350
Здравейте, детето ми е на 4 години. Постоянно е болно, всеки месец. Досега е изпила много антибиотици. В момента е с запушен нос, хрема, кихане, кашляне. Кажете какви хомеопатични лекарства бих могла да давам защото не искам пак да се стига до антибиотик. Благодаря

Здравейте! Няма как да лекувате сама детето с хомеопатични средства, тъй като не сте хомеопат. Дори да "уцелите" някой-друг препарат, ефектът ще е временен. Това, че боледува постоянно, говори за слабост на конституционално ниво, т.е. на детето проблемът не е в хрема и кашлица, а на съвсем друго равнище.
В подписа ми има препратка - можете да се запознаете какво е хомеопатия, включително и какво се случва не само с конкретния човек, но и в световен мащаб от злоупотребата с антибиотици.
Поздрави!

Категорично подкрепям мнението на Не се сърди, човече за изписването на медикаменти.
И да не дам в началото на настинката антибиотик, винаги накрая св стига до него. От нишо друго не минава. Пила е и витамини за укрепвате и какво ли не. И положението е същото

Общи условия

Активация на акаунт