КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 39-а тема

  • 53 364
  • 831
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 528
Ами то проблемът е, че са две котките Simple Smile само за едната има лекарство. Не мога да уцеля коя кога от къде ще пие вода. Но имам спринцовка и това е добро предложение.
Видях аз твоята агитация. Вече много съм споделяла и ми се е изчерпало желанието. Пък и всеки трябва да си мине по неговия си път.
Я да ви разкажа за тази котчица малка. Намери я съседката по Спасовден изхвърлена в контейнера заедно със сестричката й. Отгледах ги с биберони у нас. Намерих им осиновители. Ама Марчето явно не й хареса при тези хора. И хоп, троп по селските улици, дойде си у нас на Богородица. Та тази малка котчица е ужасно лакома и много залепена за мен. Малко се успокои като прибрахме Иванчо, обаче продължава да е много, ама много лакома. И вече затлъстяла. Та се надявам да побутне в правилна посока ХЛ. Че иначе опасно с наднорменото тегло.

# 61
  • Мнения: 860
Тъй като днес си направих тест за антитела и аз да дам глас за 1:0 хомеопатия - ковид 19.
Днес ми е 40ти ден от първи симптом, почна с умора, загубих обоняние, температура до 37,6. Освен хом.лекарство, вземах витамин С с цинк. Това, което ми се случваше за пръв път е че дълго време поддържах 35-35,5 градуса. Пиех чай от мащерка, горещ без мед по чайник на ден.
Лекувам се с класическа хомеопатия, пиех само лекарството, с което лекувам проблем, във висока доза е. Вземах само него, ежедневно се чувах с хомеопата си.
Бъдете здрави и пазете себе си и близките си

Последна редакция: вт, 08 дек 2020, 21:00 от Stefisisi

# 62
  • Мнения: 2 344
Моля, за съвет за добър класически хомеопат в Пловдив.

И един малко объркан въпрос. Има ли някакво правило лекарството Туя да се приема след скорошен прием на антибиотик? Става въпрос за човек, с обострен хроничен фарингит, след ковид и прием на цяла торба с хапове. Назначен му е натриум мурятикум. Аз лично очаквам криза, обострене цялостно и ме е страх, че човекът ще се уплаши и откаже от хомеопатията.

Последна редакция: вт, 08 дек 2020, 22:00 от unabella

# 63
  • Мнения: 8 528
Кое от двете е назначено? Не че има особено значение.
Натриум Муриатикум е изключително голямо лекарство.
Защо мислите, че може да има Х криза?

# 64
  • Мнения: 2 344
Кое от двете е назначено? Не че има особено значение.
Натриум Муриатикум е изключително голямо лекарство.
Защо мислите, че може да има Х криза?

Натриум мурятикум е назначено.
По моя опит, при започване на хомеопатично лечение скоро след антибиотик, има изостряне на симптомите и дори някаква форма връщане, повторение на острото състояние, за кратко.

# 65
  • Мнения: 860
Кое от двете е назначено? Не че има особено значение.
Натриум Муриатикум е изключително голямо лекарство.
Защо мислите, че може да има Х криза?

Натриум мурятикум е назначено.
По моя опит, при започване на хомеопатично лечение скоро след антибиотик, има изостряне на симптомите и дори някаква форма връщане, повторение на острото състояние, за кратко.
Ако на човекът, който се лекува, това лечение му е “натрапено” и той има своите резерви и Хайнеман зда го лекува, пак ще се откаже.

# 66
  • Мнения: 2 344
Това е ясно.
Не е натрапена, а много чуждо. Има един тънък момент на преход от традиционно към хомеопатично лечение и ако това става непосредствено след антибиотик е по-трудно.

# 67
  • Мнения: 4 769
Аз знам от мой хомеопат, ако има промяна след прием на хом лекарство, веднага да намаля/ разредя приемите. Това е защото по същия начин съм питала много пъти как да преценя действа ли, в добра посока ли е, криза ли е и т. н. Това от моят опит.

# 68
  • Мнения: 8 528
Нямам опит скоро след АБ с прием на ХЛ. Може и да сте прави.
Аз вече никого не агитирам за Х или каквото и да е друго лечение, различно от масово познатото. Писах по-преди - всеки си има път, който да извърви.
Симпоми някакви може да има и доста време след приема на ХЛ. Последно при мен бяха след цели 2 седмици. От еднократен прием. Добре, че се наблюдавам и се сетих, че е нещо много старо.
Аз съм в някакъв етап да се уча на търпение Simple Smile така ми се искаше да ми "помогне" хомеопата с ХЛ Simple Smile а той в последно време все ми казва да почакаме малко и после да прецени. И все се оказва, че по-добрето е било да не взимам нищо.
Трудно е, наистина, човек да промени мирогледа си за лекарствата и че ХЛ не се пият под час и на грамаж за пръст и за гъз. Но е възможно. То цялостно е добре да поработи индивида върху себе си.

За протокола - случайно уцелих котчицата жадна и много лесно пробутах във водата гранулата. Сега ми е много интересно да видя как ще се развият събитията.

# 69
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Капките на д-р Бах задължително ли се приемат разтворени?
Понякога по цели нощи не мога да спя и имам сърцебиене, та ми иде да си взема една капка.

# 70
  • Мнения: 2 344
И аз не агитирам никой отдавна. Тук става въпрос за много близък човек, който търси пътя. Човек сам избира, но хората нямат информация, ако усетя, че някой пита, иска, търси - тогава си позволявам да давам мнение. Понякога трябва малко по-здрава начална скорост.
Относно ковид, по-горе сте писали, много познати то изкараха с хомеопатия. Не бих използвала думата "само" на хомеопатия, защото това си е точно здраво лечение.
Аз не знам дали съм го изкарала,имаше някакви симптоми кашлица, гърла, главоболие, умора, не съм се замисляла какво е било. Вярно е, че който от години се лекува така, вируси, грипове минават леко, няма драми.

Последна редакция: ср, 09 дек 2020, 10:31 от unabella

# 71
  • Мнения: 8 528
Капките на д-р Бах задължително ли се приемат разтворени?
Понякога по цели нощи не мога да спя и имам сърцебиене, та ми иде да си взема една капка.
Капките на Бах са 38. Кои искаш да вземеш?

Unabela, щом е толкова близък, споделяйте с него всичките си хомеопатични преживявания. Разказвайте му всичко, което знаете.

ММ е чул безкрайно много неща и продължава да е изключително безхаберен към собственото си здраве. Виждам как отговорът е много далече назад в живота му. Не мога да направя нищо по въпроса. Дори личния пример не работи. Това е положението.

# 72
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Капките са Рескю и ги пия всеки ден по 5 капки, разтворени в чаша вода. Разбърквам преди да пия. Хомеопатът ми ги предписа.

# 73
  • Мнения: 3 483
Не е нужно да има криза или връщане на симптоми след ХЛ след АБ терапия. Понякога даже на човек просто му "светва". Всичко зависи от правилното лекарство, доза и т.н.

# 74
  • Мнения: 77
Здравейте!

Бихте ли препоръчали хомеопат в София?
Някой сериозен, който да разбира и с внимание към детайла?

Изключително не запозната съм с тази материя, прочетох много материал, но в избора на хомеопат се затруднявам.
Притеснена съм дали ще е достатъчно опитен, дали ще ми уцели терапията, тъй като алтернативата ми е вадене на сливици и операция на синуси, за които не съм сигурна дали ще имат изобщо ефект и дали няма да ми усложнят състоянието.

Имам дълга история, която смятам че всичко е пт значение, за съжаление тази година по сетих около 10 специалиста по УНГ и още толкова друго специалисти Г, според които съм напълно здрава, нещо което очевидно не е така, щом още търся помощ.
Ще съм изключително благодарна на всеки един отговор!

Общи условия

Активация на акаунт