Въпрос относно детските надбавки

  • 5 033
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 492
   Ей, направо ме сразихте smile3538
нещо не ми е ясно newsm78 на каква възраст трябва да е детето за да се подават такива бележки? за работещи майки ли се отнася или за всички?

тези наши закони - много ми са неясни Embarassed
Grinning Ти детски не взимаш ли? И за работещи и за не работещи се отнася.

# 16
  • Мнения: 742
взимам - но Криската е на 4 месеца и не съм се замисляла на какъв период от време трябва да се подновяват бележките. Последно като подавах документи - бележката ми съдържаше дохода за 12 месеца назад newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 3 421
   Ей, направо ме сразихте smile3538
нещо не ми е ясно newsm78 на каква възраст трябва да е детето за да се подават такива бележки? за работещи майки ли се отнася или за всички?
тези наши закони - много ми са неясни Embarassed

Детски надбавки се получават от месеца следващ месеца на раждане на детето, като средномесечният доход на член от семейството не трябва да надвишава 200 лева.

Стрелче, ти сигурно вече си подала, но да кажа - трябва да подадеш сега бележка с доход за една година назад(нищо, че за 6 месеца те си го имат от предното подаване) и следващото подаване вече ще е след една година.
Така се получава само сега(да подаваш втори път информация за определени месеци) за да могат нещата да се уеднаквят съответно с направените промени. Все още не е излязъл образецът на молба- декларация за  доход с 12 месеца, затова си вземаш старият образец на молба-декларация и на един ред попълваш дохода за 2 месеца и най-отдолу трябва да се получи общият доход за 12 месеца.
Бележката за доходите трябва да е озаглавена Удостоверение(а не служебна бележка) и задължително трябва да има входящ номер.
Хубаво е вече да си знаеш новите номера на банковата сметка.
Дано всичко мине без да те връщат, защото ще загубиш месец и трябва да си вадиш отгоре на всичко и нови удостоверения за доходите(включващи още един месец).
Успех!

# 18
  • Мнения: 819
strelche® не знам в кой район си, но мен ме върнаха заради това, че трябвало да пише удостоверение, а не служебна бележка и да е с входящ номер. Така, че действай бързо, че в последния момент ако ти сервират нещо такова, ще си изпуснеш срока. За 1 год. е със сигурност.

Така е, мен миналият път ме върнаха за същата глупост и само заради това си изпуснах срока!При положение, че до тогава са ми ги приемали със служебна бележка!

# 19
  • Мнения: 8 917
взимам - но Криската е на 4 месеца и не съм се замисляла на какъв период от време трябва да се подновяват бележките. Последно като подавах документи - бележката ми съдържаше дохода за 12 месеца назад newsm78
Ако не се лъжа - от 10 март т.г. е това с 12-те месеца. Колкото до "удостоверение" - отдавна е така и наистина държат на него Close Peace

# 20
  • Мнения: 742
взимам - но Криската е на 4 месеца и не съм се замисляла на какъв период от време трябва да се подновяват бележките. Последно като подавах документи - бележката ми съдържаше дохода за 12 месеца назад newsm78
Ако не се лъжа - от 10 март т.г. е това с 12-те месеца. Колкото до "удостоверение" - отдавна е така и наистина държат на него Close Peace
така е - и сега като се замисля - те изтичат този месец, т.е трябва да предавам нова бележка с доходи до м. август вкл.
А това означава ли бележка и от съпруга ми?
Стрелче, сори че ти измествам темата...и благодаря - чрез теб ще си оправя и моите бъкии Embarassed
Благодаря ти! newsm51

# 21
  • Мнения: 4 473
Благодаря на всички за отговорите!  bouquet

По адрес съм към община "Красна поляна". Днес не можах да отида и явно утре ще се разправям Tired. Дано не ме върнат, че предният път така ми вдигнаха кръвното  Close, че и аз се разтреперих, но и на тях не останах длъжна Twisted Evil

Последно да попитам, някоя от вас подава ли ръчно написани декларации (за всеки от родителите) за временна липса на доходи?

# 22
  • Мнения: 8 917

така е - и сега като се замисля - те изтичат този месец, т.е трябва да предавам нова бележка с доходи до м. август вкл.
А това означава ли бележка и от съпруга ми?


Този месец - т.е. до утре се подават доходи до предходният месец включително. Понеже не може да знаеш предида изтече месеца колко доход ще получиш, нали? Wink Ако ще ходиш днес или утре трябва да подадеш УДОСТОВЕРЕНИЕ за получени трудови доходи/обезщетения за периода август, 2005 - юли, 2006. Това важи и за съпругът ти  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
Ако не се лъжа - от 10 март т.г. е това с 12-те месеца. Колкото до "удостоверение" - отдавна е така и наистина държат на него Close Peace

Не си спомням точна дата, но да, някъде от около март месец е изискването за 12 месеца. Дори тогава си спомням, че пусках на служителите по две бележки(за 6 месеца и за 12 месеца), защото в някои социални служби приемаха едните в други другите и да не се връщат напразно хората.
А това за удостоверението е от доста отдавна и се чудя как има още счетоводители(или там който ги пуска бележките) да не знае .
Понеже знам, че всяка служба си е отделна губерния и предупреждавах ако има някакъв проблем да дават моят телефон и аз се уговарям какво точно трябва със служителката по телефона и после пускам нещата по факса. Не съм имала проблеми да ми връщат документите на хората. Всеки път написвам на лист всички необходими документи за детски и го прикрепям към Удостоверението за доходи.

Най-интересното е, че с толкова подготвени документи точно с моите имах проблем - заядоха се, че трябва подпис и от съпруга ми на молбата-декларация. Аз и до сега твърдя, че не е необходимо, защото аз съм деклараторът и аз декларирам, че имам съпруг и две деца, но това си беше като борба с тикви и просто го подписах.
 
  Стрелче - когато някой от родителите няма доходи за съответни месеци просто попълва една декларация свободен текст. Декларация от ..... Аз еди кой си с ЕГН и адрес еди кои си декларирам, че за този и този период нямам доходи. Дата и подпис.

  Документи:
1. Молба-декларация(по образец) - с подписи и на двамата родители(разбира се ако са двама)
2. Удостоверения за доходите от двамата родители(ако няма доходи декларация свободен текст) - задължително с изходящ номер номер
3. Ако децата са ученици - сл.бележки от училищата
4. Копия от актовете за раждане на децата(обикновено само за справка)
5. Копие от акт за граждански брак или Решение за развод(обикновено само за справка).
6. Копие от лични карти на родителите(обикновено само за справка).
Дано да не съм забравила нещо!

# 24
  • Мнения: 4 473
 Документи:
1. Молба-декларация(по образец) - с подписи и на двамата родители(разбира се ако са двама)
2. Удостоверения за доходите от двамата родители(ако няма доходи декларация свободен текст) - задължително с изходящ номер номер
3. Ако децата са ученици - сл.бележки от училищата
4. Копия от актовете за раждане на децата(обикновено само за справка)
5. Копие от акт за граждански брак или Решение за развод(обикновено само за справка).
6. Копие от лични карти на родителите(обикновено само за справка).
Дано да не съм забравила нещо!

По т.2 за изходящ номер от къде? Shocked

До момента не са ми искали никога копия от акт за граждански брак и лични карти Shocked

Етиа, благодаря за изчерпателният отговор!  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 022
Благодаря на всички за отговорите!  bouquet

По адрес съм към община "Красна поляна". Днес не можах да отида и явно утре ще се разправям Tired. Дано не ме върнат, че предният път така ми вдигнаха кръвното  Close, че и аз се разтреперих, но и на тях не останах длъжна Twisted Evil

Последно да попитам, някоя от вас подава ли ръчно написани декларации (за всеки от родителите) за временна липса на доходи?

Аз подавам такава декларация, но винаги нотариално заверена, досега не са ме връщали за нищо, и аз съм район Красна поляна

# 26
  • Мнения: 5 468
Не можах да изчета цялата тема, ама аз веднъж имах въпрос и звъннах в Социалното, отговориха ми, без да ходя по опашките и да чакам и накрая да ми кажат - Връщаме те за еди какво си...
Телефонът е 9350550.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 421
 Документи:
1. Молба-декларация(по образец) - с подписи и на двамата родители(разбира се ако са двама)
2. Удостоверения за доходите от двамата родители(ако няма доходи декларация свободен текст) - задължително с изходящ номер номер
3. Ако децата са ученици - сл.бележки от училищата
4. Копия от актовете за раждане на децата(обикновено само за справка)
5. Копие от акт за граждански брак или Решение за развод(обикновено само за справка).
6. Копие от лични карти на родителите(обикновено само за справка).
Дано да не съм забравила нещо!

По т.2 за изходящ номер от къде? Shocked
До момента не са ми искали никога копия от акт за граждански брак и лични карти Shocked
Етиа, благодаря за изчерпателният отговор!  bouquet

 Имах предвид в общият случай ако представяш удостоверение за доходи, а не за декларацията със свободен текст.

Написала съм всички документи, които са изисквани на хората на които съм издавала бележки.

Не можах да изчета цялата тема, ама аз веднъж имах въпрос и звъннах в Социалното, отговориха ми, без да ходя по опашките и да чакам и накрая да ми кажат - Връщаме те за еди какво си...
Телефонът е 9350550.
пак казвам - всяка социална служба явно си е отделна губерния/което е бсурдно разбира се, но.../. Затова е добре да звъните на конкретната/където ще подавате/, а не на която и да е.

На мен лично всеки път ми искат копие от актовете за раждане и личните карти/просто за справка/ и затова съм си направила по едно копие и си нося. А на доста хора в други социални служби дори не им го споменават.
 
 Напълно е излишно да се носи декларацията/тази за липса на доходи/ при нотариус за заверка. Със сигурност приемат без такава, а според мен е глупаво - как нотариуса ще заверява нещо, което не знае дали е така. Декларацията затова е свободен текст и собственоръчно написана и подписана за да си носи евентуалните последствия/ако е лъжа написаното/ този, който я е написал.

# 28
  • Мнения: 1 492
Само да допълня, че ми искаха копие от труд. договор и тр.книжка за справка.
А днес подадох молбата за първокласниците, сега ми поискаха оригинален акт за раждане за справка и копие за тях. Бележката от училище също трябвало да е удостоверение с вх.номер.
Така, че носете копия и оригинали от всичко какво се сетите Grinning

# 29
  • Мнения: 5 619
От 10.03.2006 г. влезе в сила изменението, че детските се отпускат за 12 месечен срок. Това всички, подали молби след тези дати. Ако си подала преди 1.03.2006 г., обаче, молбата ти е зе 6-месечен период и срока й е изтекъл на 31.07.2006 г. Сега трябва да подновиш молбата и тя ще ти е със срок 1.08.2006-31.07.2007 г.
Трябва да представиш документи за доходи за 12 месеца назад.

Общи условия

Активация на акаунт