фиброаденом-да го махам ли?

  • 185 889
  • 762
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Точно след месец най-сетне се видяхме с доктора.След прегледа ми каза,че възелчето/фиброаденома/ е намалял и ми изписа някакви хапчета и да се видим пак след месец.И дума не издума за операция.А аз през това време се свързах с хомеопата си и пиг от неговите "илачи".Може пак да му звънна  Wink
Не писах до сега,защото нямаше никакво развитие и затова... Hug

# 46
Здравейте, искам да попитам тези, които вече са минали през операция за фиброаденом, колко време е престоят в болница, каква упойка избрахте и подробностти около самата операция?
Аз съм н 25 години имам фиброаденом и фибро кистозна мастопатия откриха го преди година, около 1см, препоръчват ми операция, но все пак сама да реша сега или понататък.Реших да я направя в близките месеци, защото съм постоянно притеснена и само за това мисля.

# 47
  • Мнения: 126
И аз имах фиброаденом,преди 3г.(тогава бях на 21г.),но го махнах.Сметнах,че е по-добре да го махна отколкото да го мисля,дали ще стане злокачествен и дали ще го отстранят на време.Операцията  я извършиха в прословутата болница в Дървеница,където чух и се нагледах на всякакви случей.За тези които се интересуват за тази операция ще кажа:операцията трае най-много 30-40мин. с местна упойка,операцията е лека и  след като го махнаха ме пуснаха да си ходя.Сега имам малък козметичен белег.За инфо никой не е застрахован-преди мен оперираха едно 16 годишно момиченце.Така,че мили момичета/жени проследявайте редовно гърдите си  Wink
Сега когато уча е Медицинския,един професор по Патоанатомия ни каза,че фиброаденомът може да не се маха,но трябва да се следи.
Така,че ти решаваш Wink
Желая успех на всички които имат подобен проблем  bouquet

# 48
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Здравейте, искам да попитам тези, които вече са минали през операция за фиброаденом, колко време е престоят в болница, каква упойка избрахте и подробностти около самата операция?
Аз съм н 25 години имам фиброаденом и фибро кистозна мастопатия откриха го преди година, около 1см, препоръчват ми операция, но все пак сама да реша сега или понататък.Реших да я направя в близките месеци, защото съм постоянно притеснена и само за това мисля.

Аз съм оперирана 4 пъти и 4 пъти са махали фиброаденом
Предстои ми 5 операция съвсем скоро.
ако искаш повече инфо ми пиши на лични.

# 49
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
преди мен оперираха едно 16 годишно момиченце.

Бях на 16 когато ми извадиха първия. ама моят случай толкова съм го писала и дъвкала, че не искам да доскучавам на публиката вече, че станах банална с моите фиброаденоми, операции и прочие.

# 50
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Три пъти сам минавала по ножа. Още първия път лекарят ми каза "Махай, това е бомба със закъснител". От опит знам, че мамографът не е толкова надежден, при положение, че бучката е по-встрани, но на ехограф при същия случай се отчете киста. Пробвала съм двата вида упойки и препоръчвам местна, защото ставаш и тръгваш, горда, че си решила проблема. Стискам палци, не е толкова страшно   bouquet

# 51
  • Мнения: 22
Оперираха ме преди 3 дни,от вчера съм си в къщи.Моята операция беше с пълна упойка и останах под наблюдение 2 дни,не знам как са пуснали другите момичета, след такава операция трябва много пазене- стават понякога инфекций,поставят се и дренажи,не трябва да се вдига тежко и т.н.Боли като се излезе от упойка,все пак са те рязали,не искам да плаша никой,но не и чак толкова безобидно,колкото го изкарват някои.
Аз си го открих преди 5-6 години,но бях на 23 и не се реших да се подложа на операция.От тогава не беше пораснало,но ми обясниха ,че при хормонални промени,евентуално забременяване може да се уголеми.Още повече,че докато не се извади и направи хистология никой лекар не може да е сигурен в диагнозата.Нагледах се на ужасни неща в онкологията и това е най-безобидното в сравнение с останалите,така че всеки би те посъветвал да се решиш,докато не е станало късно.И за мен беше трудно решение-имам хубав бюст,с който съм се гордяла и един белег не е приятна гледка,надявам се гърдата ми да си възвърне формата Sad Praynig

# 52
  • Русе
  • Мнения: 511
Аз имах и на двете гърди абсолютно симетрично! И когато ги напипах се чудех това част от мен ли е? И дали го е имало преди.  След 2 седмици обаче се уголемиха двойно и отидох на лекар. След като трима ми казаха различни неща, реших да отида в София. Препоръчаха ми доц.Гаврилов в Онкото. Той ми взе биопсия и след 1 час ми каза, че е най-добре да се махнат, защото ще продължават да ръстат. На другия ден ми направи операцията и лежах в Онкото 5 дни. Имаше една жена, която разправяше за дъщаря си. И тя имала фиброаденом и я оперирали в Хасково, след което веднага я пуснали да си ходи към Свиленград. Обаче от пътуването шевовете се поразтворили и след няколко дни операцията забрала и се наложило пак да я режат.
Всеки случай е индивидуален! Най-сигурният начин да се разбере какво точно да се направи е биопсията! Болезнено е, но поне за кратко!
Аз съм много доволна от доц.Гаврилов и продължавам да ходя на контролни прегледи при него. Имах и други бучки, но те изчезнаха сами.

# 53
  • Мнения: 126
... Имаше една жена, която разправяше за дъщаря си. И тя имала фиброаденом и я оперирали в Хасково, след което веднага я пуснали да си ходи към Свиленград. Обаче от пътуването шевовете се поразтворили и след няколко дни операцията забрала и се наложило пак да я режат...
Хм,а аз след това се разходих с нашите а след това със съпругът ми(тогава мое гадже от 1 ден) Joy След това се прибрах,легнах си и вечерта пак се видях със съпругът ми.Тогава и му казах,за да не се притеснява а той се ококори невярващ  hahahaКолкото и невероятно да звучи така си беше.Ама само каква физиономия ми извади тогава Joy

# 54
  • Мнения: 22
При мен също имаше жена,оперирана преди 10 г и сега и махнаха още 3 нови фиброаденома.Първата и операция била с местна упойка и си тръгнала веднага,също и се спукал кръвоносен съд и се върнала след 2 дни-пак я разшили,за да изчистят раната,имала огромни съсиреци кръв,та работата станала двойна.Сега се оперира с пълна упойка и си стои 4 дни в болницата,под наблюдение.Така че шега не бива,пазете се!  Naughty

# 55
  • Мнения: 999
Аз имах на лявата гърда.Беше 1см. и за 3м.порасна с 1мм. Оперирах се преди една година и другият месец съм на контролен преглед.
Операцията не е сложна.Бях готова за 30мин.Аденома беше от страни на гърдата и доктора разряза ареола и от там стигна до него и го махна.Сега дори нямам белег.

# 56
Мили момичета, моля да ми помогнете с опита си! На 22 години съм. Преди 2 седмици напипах бучка в лявата гърда. Отидох при гръден хирург /Д-р Хинев - Окръжна болница, Варна/. На ехографа се видяха по 3-4 фиброаденома и на двете гърди. Доктора каза да не се плаша, не било нищо страшно, една бърза козметична операцийка ще ме оправи. Каза ми, че не били проблем по принцип, но при евентуална бременност или друга рязка хормонална промяна, може да се уголемят много и да се превърнат в проблем. Нищо не спомена дали може да станат злокачествени. Аз и не питах, бях си глътнала граматиката. Близо 3 години вземах противозачатъчни, и го питах има ли някаква връзка и дали мога да ги почна отново. Той отговори, че няма проблем, не влияят по никакъв начин, което ми звучи малко нелогично, защото все пак са хормони newsm78.
Ще ми кажете ли какво означава козметична операция и дали на някой са му махали по няколко фиброаденома от различни места на една операция? Задължителна ли е биопсията, боли ли, и аз ли трябва да си я поискам? Възможно ли е да се появят в следствие на силен стрес? И някоя от вас имала ли е усложнения и какви по време на бременност? Незнам точно на какъв лекар се ходи за този проблем, ако можете да ми препоръчате някой добър във Варна! Rolling Eyes

# 57
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Дисертация мога да напиша по въпроса.

Ама съм писала, писала и вече не ми се пише.

Махани са ми 5 фиброаденома.

Веднъж 2 наведнъж от различни места понеже това питаш.

И операцията никак не е козметична. Ако чакаш дълго време да станат големи е много много по-сложно. Последният ми фиброаденом го отгледах близо 6 години и стана огромен.

Не ги дръж, фиброаденомите се махат, и ако питаш дали могат да станат нещо лошо, - отговорът е - да могат.

Така, че взимай мерки навреме, трябва ти хирург мамолог за тази работа.

Ако имаш добър специалист не е нужно да искаш биопсия, той ти я прави директно, биопсията ориентира в много голям процент какво е...

и така.....пак се отплеснах newsm78

# 58
  • Мнения: 2 657
Киара,моят първи фиброаденом/тогава незнаех,4е е такова да/ мъжа ми го напипа още докато бяхме гаджета.Беше малко топ4енце,колкото грахово зърно-не обърнах внимание и минаха години.Забременях,родих и 4ак когато оперираха мъжа ми от бучка на тестиса,аз се сетих за моето топ4енце-година след като бях родила.То оба4е ве4е беше станало с размери 4/4см.
Оперираха ме,тогава ми казаха,4е ако искам могат да ми направят биопсия,но пак ще ме режат и аз реших да не ми правят-тъй като съм бъзлива.
Сега декември 2006/година след предишната/ ми махнаха още един фиброаденом пак на същата гърда.
Февруари отидох отново на ехо,тъй като пък на другата гърда имам мастопатия.Оказа се,4е на тази оперираната имам нов фиброаденом с размери 1см.
Март отидох при Гаврилов на преглед в Монтана,направи ми биопсия но от бу4ката дето ми стои след операцията.С две думи не останах доволна от прегледа-направо си ме претупа с едно пипане,но не пипна където трябва.След 2 месеца ще мина пак на ехо и след това пак ще мина при него,замислям се-но ще мина след ехото Peace
Двете операции ми бяха с пълна упойка,защото съм си бъзла,но ако лягам пак-ще легна с местна.Много трудно излязох от упойката втория път.

# 59
  • Мнения: 2 657
Лио,душа Hugкак си????пиши ми на ли4ни какво стана с теб Hug

Общи условия

Активация на акаунт