фиброаденом-да го махам ли?

  • 186 310
  • 762
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Docsi  не е невролог, а специализант по образна диагностика. Аз по-горе бях писала, че имах приятелка, която имаше фиброаденом с локализация далеч от ръката, но след като я прегледаха, казаха, че изтръпването има общо с фа, тъй като е бил с доста големи размери и явно е засегнал нерв. След операцията моята позната няма проблеми с ръката. Успех Simple Smile

# 691
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравейте и от мен на всички писали във тази тема !
 На 36г. от гр.Варна. Имам фиброаденом в двете гърди от 2005г., единият е с размери 18мм, а другият 8мм, Д-р Ненков тогава ме прегледа и каза , че ще се следи . В последствие претърпях инвитропроцедура - имам вече син и много се надявах да изчезнат след кърмене. Да , ама не , синът ми не искаше да суче и само се цедях около 2 месеца. От 2005 г. до сега не съм ходила на преглед /не ме питайте защо / и сега искам да отида да видя накъде вървят нещата . От прочетеното от тук и от там малко се стреснах ,защото и при мен има изтръпване на ръката и болки в гърдите , особенно при натиск и преди менструация .
     Много моля , Docsi, да ми разясни има ли връзка истръпването на ръката с фиброаденома , и  да ми препоръчате добър мамолог във Варна / може и на лични/.
Ще ме извините ако има вече  отговор на зададените ми въпроси, но с малкото чудо нямам време да търся назад в темата !   Praynig bouquet
Здравейте!Няма да ви питам защо не сте ходили на преглед от 2005,но не смятам,че това е правилно което сте го направили.Фиброаденомите трябва да се следят на определен период от време за да е положението под контрол.На лични ще ви препоръчам добри специалисти в Варна с координати.За изтръпването се обърнете към невролог,но аз съм на мнение,че то няма връзка с фиброаденома.Не се стряскай от прочетеното - страха на очите са големи - не си мисли и глупости.Отиди да те види лекар - а относно д-р Ненков от Варна аз нямам лоши виждания за него и мисля,че е добър лекар.Има и други добри в Варна,но за това на лични.Тя темата стана доста обширна и трудно се търсят вече нещата в нея.Скоро ще има нова тема,която се надявам да бъде по-добре подредена.А както са казали преди мен,аз не съм невролог - а,ще съм образен диагностик и ще работя освен образна диагностика и в сферата на мамологията поради факта,че това са ми приоритети.Следователно и като мамолог ще работя.А като втора ще придобивам медицинска онкология,но всяко нещо с времето му.
Очаквайте си лично съобщение най-късно тази вечер или утре!
Желая на всички здраве!
между другото си спомних,че в предни страници на темата е коментиран този въпрос.Тогава аз,Хули и още някой изказа същото мнение като мен.Форума все пак е затова всеки да си споделя мнението.

Последна редакция: пн, 24 яну 2011, 21:01 от docsi

# 692
  • Мнения: 1 351
docsi , много благодаря за изчерпателният отговор - попитах за специалисти , защото д- р Ненков доколкото знам е гръден хирург , а не мамолог , но все пак вие сте медицинско лице и знаете по- добре от всеки тук , кой ще е полезен , още повече сте и колеги .
Дано нещата са се застопорили при мен и да се развият възможно най- добре ! Желай го и на всички търсещи решение на този проблем !
Бъдете здрав !  bouquet

# 693
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
docsi , много благодаря за изчерпателният отговор - попитах за специалисти , защото д- р Ненков доколкото знам е гръден хирург , а не мамолог , но все пак вие сте медицинско лице и знаете по- добре от всеки тук , кой ще е полезен , още повече сте и колеги .
Дано нещата са се застопорили при мен и да се развият възможно най- добре ! Желай го и на всички търсещи решение на този проблем !
Бъдете здрав !  bouquet
Д-р Ненков е хирург,след това има гръдна хирургия.Мамологията е интердисциплинарна област в която съм казвал на предни страници и в други теми кои специалисти работят в нея.Вие получихте ли си на лични координатите на част от специалистите от  Варна?Там съм описал кой с каква специалност е и къде работи.
Надявам се нещата при вас да са добре и на всички останали го пожелавам!
Желая ви успех!

# 694
  • Мнения: 1 351
Здравейте ! Получих кординатите на специалистите , за които Ви помолих  и много съм Ви благодарна !! Мисля пак да отида при д-р Ненков , и ако се наложи операция - да я направи той. Благодаря Ви за отзивчивостта !
Лек ден !

# 695
  • Мнения: 69
Здравейте
аз може ли също да получа координати на специалисти в тази област в Русе и в Бургас? Преди 1 година ми откриха фиброенденом, но мисля че имам и нов Sad. Колко време след приключване на месечния цикъл е добре да се направи този преглед?
Предварително благодаря!

# 696
  • Мнения: 444
Здравей! Прегледът трябва да се направи 7-10 ден от началото на цикъла. Специалист не мога да препоръчам, въпреки, че съм от Русе. Миналата година ходих там на преглед, докато бяхме при родителите ми, но не останах очарована. Успех!

# 697
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравейте
аз може ли също да получа координати на специалисти в тази област в Русе и в Бургас? Преди 1 година ми откриха фиброенденом, но мисля че имам и нов Sad. Колко време след приключване на месечния цикъл е добре да се направи този преглед?
Предварително благодаря!

Да разбира се!Още днес или тези дни при първа възможност ще ви ги напиша на лични за Русе и Бургас координатите.Да се надяваме,че няма да имате нов фиброаденом.Ще ви стискам палци всичко да е наред!А относно колко дни след месечния цикъл е добре да се направи прегледа според различни автори са дадени 3-7 дни след менструация,други казват 3-10 дни след менструация.Така,че и двете са верни и ще отчетат едно и също - нищо различно независимо кога се отиде на прегледа в интервалите които споделят авторите.
Всичко най-добро ви желая!

# 698
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравей! Прегледът трябва да се направи 7-10 ден от началото на цикъла. Специалист не мога да препоръчам, въпреки, че съм от Русе. Миналата година ходих там на преглед, докато бяхме при родителите ми, но не останах очарована. Успех!
Люби според различните автори е различно относно кога да се прави прегледа.Аз по-горе съм ти отговорил,освен двата варианта които написах има и един който пише - веднага след менструация без да е упоменат срок и се предполага,че имат в предвид до 10-тия ден след цикъл.Тези неща нито аз съм ги мислил,нито аз съм ги създавал - хората са ги измислили и аз само ги споделям.То в Русе специалистите са няколко човека,не знам от кого си разочарована и недоволна.Ако желаеш може да споделиш на лично.Ама то от доста от специалистите като цяло има и доволни и недоволни,затова и в форумите има и бели и черни списъци.Лек и усмихнат ден ви желая на всички!

# 699
  • Мнения: 444
docsi, относно периода за прегледа- специалист в София ми го е казал последно. Не съм медицинско лице, така че само споделям наблюдения.  Peace А относно лекарката в Русе коментарът ми е с оглед на това, че ме прегледа месец след като спрях да кърмя, тъй като според нея нямало значение, че скоро съм приключила. Разбира се ми откри два образувания и доста ме стресна. Аз изчаках да мине още половин година и отидох при специалист в София. Едното образувания го нямаше, а другото се предполага, че е разширен канал. Жената ми обясни, че е редно да се изчака поне 6 месеца след спиране на кърменето. Сега ще ходя на профилактика при нея на 6 месеца, тъй като спечели доверието ми. Успех на всички!  Hug

# 700
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
docsi, относно периода за прегледа- специалист в София ми го е казал последно. Не съм медицинско лице, така че само споделям наблюдения.  Peace А относно лекарката в Русе коментарът ми е с оглед на това, че ме прегледа месец след като спрях да кърмя, тъй като според нея нямало значение, че скоро съм приключила. Разбира се ми откри два образувания и доста ме стресна. Аз изчаках да мине още половин година и отидох при специалист в София. Едното образувания го нямаше, а другото се предполага, че е разширен канал. Жената ми обясни, че е редно да се изчака поне 6 месеца след спиране на кърменето. Сега ще ходя на профилактика при нея на 6 месеца, тъй като спечели доверието ми. Успех на всички!  Hug
Права си,че споделяш мнение - форума е затова всеки да си сподели мнението или опита бил добър или лош - е дано повечето пъти да е добър.А относно периода всеки специалист може да си твърди това или онова все пак всеки си има право на свои виждания като аз по-горе писах как е според различните автори - аз не пиша учебниците,не създавам медицината,не пиша медицински книги по тази тематика и реферати,доклади или други,а просто споделям как е според авторите и според специалисти които са създали нещо в медицината,преценили са го и същото това се е пренесло в света - няма как да ставам откривател на топлата вода Peace Моето виждане е в синхрон с това на хората които са ги определили тези неща.Следователно съм на едно мнение с авторите.
А след като не си доволна от лекарката в Русе правилно си я сменила.Но според мен не е правилно да се всява паника и хората да бъдат наплашвани за това или онова без да е доказано.Добрият специалист може да различи кое е добро и кое не е.Важното е,че вече си доволна от лекаря в София и е успял да ти спечели доверието.Но истината е,че добри специалисти има не само в София но и в други градове на страната - както аз обичам да казвам доста пъти - София не е България.
Жива и здрава и ти!
Между другото да не вземе някой да си помисли,че искам да влизам в конфликт и да се конфронтирам - категорично нямам такова желание.Освен това ми се иска да не ви се налага да се записвате в теми свързани с различни заболявания,а да се радвате само на хубави новини и неща.

Последна редакция: ср, 26 яну 2011, 11:29 от docsi

# 701
  • Мнения: 444
docsi, мнението ти е ценно, така че въобще на става въпроси за конфликти!  Hug Темата е важна и актуална за много жени и за съжаление не всичко в живота ни позволява да сме позитивни. Важното е да търсим адекватна помощ и подкрепа!  Peace

# 702
  • Мнения: 2 381
...според различните автори е различно относно кога да се прави прегледа.Аз по-горе съм ти отговорил,освен двата варианта които написах има и един който пише - веднага след менструация без да е упоменат срок и се предполага,че имат в предвид до 10-тия ден след цикъл.Тези неща нито аз съм ги мислил,нито аз съм ги създавал - хората са ги измислили и аз само ги споделям.

Докси, благодаря за отзивчивостта в темата   bouquet

С горенаписаното няма как да се съглася, защото М има различна дължина. Преглед след овулация не бих си направила. Гърдите ми стават камък твърди и няма смисъл.
Доколкото съм запозната и профилактичен преглед на гърдите се прави 3-10 дена от началото на М (първи ден на кървенето).

# 703
  • Мнения: X
Точно, че месечния цикъл е различна дължина, точно за това лекарите препоръчват на 3, 4, 5 до 10, 12 дори чист ден. На мен цикъла ми се увеличи в последните години, а имам познати, чийто месечен такъв продължава до 10 дни. Няма логика..

# 704
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
...според различните автори е различно относно кога да се прави прегледа.Аз по-горе съм ти отговорил,освен двата варианта които написах има и един който пише - веднага след менструация без да е упоменат срок и се предполага,че имат в предвид до 10-тия ден след цикъл.Тези неща нито аз съм ги мислил,нито аз съм ги създавал - хората са ги измислили и аз само ги споделям.

Докси, благодаря за отзивчивостта в темата   bouquet

С горенаписаното няма как да се съглася, защото М има различна дължина. Преглед след овулация не бих си направила. Гърдите ми стават камък твърди и няма смисъл.
Доколкото съм запозната и профилактичен преглед на гърдите се прави 3-10 дена от началото на М (първи ден на кървенето).

Май не си прочела правилно ми се вижда - аз никъде не съм казал,че прегледа се прави по време на цикъл - казах,че същия се прави след края на менструацията според различните автори  3-7 или 3-10-12 дни  след цикъл.Което си е абсолютно вярно и двете твърдения са верни,защото няма как да се открие нещо различно.
Така,че абсолютно съм точен в изказването си,но ти нещо си се заблудила.Теичка извинявам се,но и ти се заблудила - приканвам ви да прочетете хубаво кога се прави прегледа - прави се след цикъл (след края на менструацията), не ме хвърляйте в шах,ако ви трябва ще ви дам точни цитати да го прочетете.




Последна редакция: ср, 26 яну 2011, 22:37 от docsi

Общи условия

Активация на акаунт