Бременна ли съм или не!

  • 4 754
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
Би ми било изключително интересно да прочета тази теза някъде-че при бурен секс се отделя яйцеклетката newsm78То тогава значи, че всеки ден мога да овулирам, което не е вярно.Овулацията е процес, развиващ се благодарение на определени хормони в човешкото тяло-аз поне това знам от многото прочетено до тук...
И още нещо-овулацията може да не е по едно и също време, разбира се.Затова и всички сметки и календари са ориентировъчни, но не дават 100% гаранция за деня на овулацията.За сигурност се прави фоликулометрия, има и тестове за овулация, различни признаци.Аз например забременях именно, защото не разчитах на изчисления на ум, а положих усилия да си хвана овулацията.
Може би си имала впредвид, че ако си пред овулация с бурен секс можеш да предизвикаш спукването на фоликула ли/ че много мисля вече над тази теза/ ThinkingЗа това се препоръчват и коремни преси между другото Mr. GreenНо ако овулацията ти е минала, колкото и бурно да се любите и страстно-шансът е може би едно на милион, ако си в онези проценти, в които може да се случи да имаш две овулации...два фоликула да имаш...де да знам...
Както и да е-успех ти желая. Hug

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 16:49 от пенелопа

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
При бурен секс може да се отдели яйцеклетка, която да бъде оплодена.
Възможно е да се забременее не само на датата, която считате за овулация.
Stop то ше е ебахти секса за да откъртиш яйцеклетка Mr. Green
Може да се забременее само ако има овулация...ако плувците са издръжливи може при секс два дена преди ову или ден-два след ову....Но ако овуто ти е било на 15-тия ден..чакай да забременееш ако правиш секс на двайстия ден.

# 17
  • Мнения: 1 950
АААА Херко оказа се, че можело Wink Потърсихме ние дето си ровим, ти си ни знаеш кои  Mr. Green и се оказа, че при бурен секс можело да се получи така наречената извънредна овулация, ама трябвало да е с друг партньор - демек изневяра Mr. Green.
Ама то човек като се замисли логично е с чуждия партньор винаги да е бурен секса Joy Joy Joy, особено ако някой чука на вратата  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 376
АААА Херко оказа се, че можело Wink Потърсихме ние дето си ровим, ти си ни знаеш кои  Mr. Green и се оказа, че бри бурен секс можело да се получи така наречената извънредна овулация, ама трябвало да е с друг партньор - демек изневяра Mr. Green

Абсолютно вярно Wink Ето то и "научното" доказателство:

Whilst we do not believe that under ordinary circumstances, In regular married life, extraordinary ovulation is brought on through the natural excitement of intercourse, we are inclined to believe, though we have no evidence to that effect, that intercourse had under extraordinary circumstances might stimulate ovulation and bring it- on prematurely, as, for instance, in the case of adultery..
---
Въпреки че не вярваме, че при нормални обстоятелства в редовния семеен живот извънредна овулация се причинява при естествената възбуда от сексуалния акт, склонни сме да вярваме, въпреки липсата на доказателства, че полов акт при извънредни обстоятелства може да стимулира и предизвика овулация преждевременно - например, в случай на изневяра...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 889
При бурен секс може да се отдели яйцеклетка, която да бъде оплодена.
Възможно е да се забременее не само на датата, която считате за овулация.
Stop то ше е ебахти секса за да откъртиш яйцеклетка Mr. Green

 hahaha  hahaha  hahaha

Ден на зачеване НЕ е равно на Ден на сексуален контакт. Хера е обяснила защо.

Според мен единственото смислено нещо, с което може да се свърже тая "теория" е това:
Може би си имала впредвид, че ако си пред овулация с бурен секс можеш да предизвикаш спукването на фоликула ли/ че много мисля вече над тази теза/ ThinkingЗа това се препоръчват и коремни преси между другото Mr. GreenНо ако овулацията ти е минала, шансът е може би едно на милион, ако си в онези проценти, в които може да се случи да имаш две овулации.

# 20
  • Мнения: 7 474
 newsm09  Е, тва не го знаех, значи на чуждо по-лекичко Mr. Green

# 21
  • Мнения: 3 376
newsm09  Е, тва не го знаех, значи на чуждо по-лекичко Mr. Green

 Peace Много внимавайте с чуждото!!! Освен ако не сте отчаяно искащи бебе  Crazy

# 22
  • Мнения: 9 990
Добре де, какво става ако всеки ден-яко секс-рутим по едно яйце?До климакс направо ще долетим Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 925
Леле, как ме развеселихте момичетааа  Hug Тъкмо ми беше супер сдухан и гаден ден и сега чета таз тема и се смеяяя  Joy Теорията за "чуждото" направо ме разби, ама нейсе може и истина да излезе...  Joy Научих нещо ново  Crazy
Та по въпроса - аз мисля, девойката да изчака до предполагаемата дата на лелката, която нещо също ме обърка и тогава тест  
 Peace
пенелопа, ами виждаш ли, трябваше по-рано да го разберем, сега останалите момичета ще има яко кекс в къщи и ще видиш как ще опустее форума    Praynig  Joy

# 24
  • Мнения: 194


Според едно проучване в Канада жената може да овулира повече от веднъж в месеца. Това преобръща конвенционалните представи относно човешкия менструален цикъл. Тези открития могат да обяснят защо цикличният ритъм като метод за контрацепция е толкова ниско надежден и могат да допринесат за откриването на подобрени схеми за лечение на стерилитета за в бъдеще.

10 % от изследваните жени са произвели по 2 яйцеклетки в рамките на 1 месец. Според учените от университета Саскачиуан в Саскатуун, Канада всички изследвани жени са показали поне 2 пика на зреене на яйцеклетки в яйчниците през същия месец.

Според ръководителя на изследването Роджър Пиърсън “ е факт, че всички изследвани жени показват поне 2 пика, а 30% от изследваните-три."

Екипът от учени е провеждал ежедневни трансвагинални ултразвукови изследвания на 63 жени между 18 и 40 год. с нормален менструален цикъл. За период от 6 седмици са се отчитали размерите на техните фоликули.

По време на проучването 50 от жените са овулирали само веднъж, 6 са имали 2 овулации, а 7 не са имали нито една овулация.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Америка ли открихме се чудя newsm78 Тези с двете овулирания ако ги оползотворят ще си имат близнаци /разнояйчни/ Но пак требе овулацията да се нацели та да стане бебе...или бебета.

# 26
  • Мнения: 194
Благодаря на всички, които се включват!
Вчера след като писах тук се разведрих, но през ноща отново ме разтресоха нервите и не можах да заспя.  А така не съм се чувствала никога. Винаги съм била спокойна-казвали са ми, че "и камъни да падат по главата ми, ми е все тая".
А човек е безпомощен пред толкова много неща-ето в случая още поне десетина дни, през които няма да е ясно дали съм бременна.
От казаното до тук мисля, че когато съм забременяла с дъщеря ми съм имала две овулации, защото баща и беше в чужбина и се върна 9 дни преди датата на менструацията ми, а цикълът ми е 31 дни. А и след 6 месечно чакане , без ласки...  едно момиченце след 9 месеца.
Ще се постарая повече да не мисля за овулации и прочие.
С най-добри чувства към всички вас.
Нека пийнем по кафе заедно.

# 27
  • Мнения: 9 094
Май по времето на първото ти забременяване си си била баш в овулация Wink

# 28
  • Мнения: 9 990
Малко извън темата може би, но-
с първото си дете и аз забременях от раз и не съм знаела кога ми е овулацията.Според видеозона и етапа на развитие на ембриона, когато отидох на лекар направихме извод, че е станало по-късно.НО това не означава, че съм имала две или повече овулации-една по нормалното време, една по-късно и една още по-късно, че да сме нацелили някоя от всички.Не, просто ми се е била изместила овулацията, което се случва доста често при някои жени.При последвала бременност и съответно-липса на цикъл-няма как да разбереш късната овулация по цикъла/ нали знаем, че късна овулация значи закъснение и на цикъла Wink/

# 29
  • Мнения: 1 701
Аз на тестове не вярвам от личен опит! Simple Smile

А за забременяването и овулацията - добре де как така бебето може да стане по всяко време. Имам приятелка, която забременя в последните дни на цикъла си след пианска вечер! Много тъпо, но бебето е факт и много си го обичат с таткото! Те по принцип се пазеха тогава, но алкохола си казал думата и тя си помислила "какво пък, то дори не ми е свършило като хората" и хайде в банята за лудории! След това мъжа и замина на специализация и секс не е правила след това! Значи няма кога да е станало освен тогава. Simple Smile
Просто ми е интересно и хич не ми се вярва да има един единствен ден в месеца и то точно по средата на цикъла, когато може да забременее жената.
Простете за невежеството! Просто се зачудих ...

Общи условия

Активация на акаунт