Нашите цветя - обща тема 2

  • 30 074
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 710
kalestia, може ли да нарисуваш точното разпределение на апартамента и на прозорците, които отваряте? Joy

Ами потърси някъде светло място, където не пече пряко слънце и зад крилото на прозорец, който се отваря. Нали вече беше уточнила за северната и южната стая и ти отговорихме къде е по-добре.

Благодаря на вас и dariVale за отговорите. Странният ми въпрос и подробностите са подорени от силното ми желание растението да оцелее в условията, в които мога да го отглеждам, а не от излишна педантичност Simple Smile

Поздрави и хубав ден Simple Smile

# 76
  • Мнения: 5 923
kalestia всички тук сме така и ние те разбираме. 😀 Дано да сме помогнали с идеи. Не обича много поливане. Почвата трябва да засъхва между поливките. Водата трябва да е престояла, със стайна температура. Аз си държа едно пластмасово шише 0.500 мл постоянно пълно с вода до саксията. Като полея, пълня отново да е готово за сл.път.

Последна редакция: пн, 27 юли 2020, 12:58 от dariVale

# 77
  • Мнения: 2 934
Magnito, Дама Трефа, благодаря! Ще изчакам до есента, че сега са някакви ужасни жеги и да не и стане нещо. Забравих да кажа, че новото сакъзче на Карзчето е уникално, дано го развъди успешно и да има да раздава.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 16 594
Забравих да кажа, че новото сакъзче на Карзчето е уникално, дано го развъди успешно и да има да раздава.
Стискайте палци да успея и ще има за всички ви.

# 79
  • Мнения: 1 715
Момичета, наистина изглежда изгорял антуриума, но той не е на слънце. До прозорец е, но с навес и слънце там не влиза никакво.
Това листо занесох в агроаптеката и ми казаха че е акари... обаче аз не виждам никакви акари. Преди 2 години така ми се разболяха 6 антуриума различни разновидности и за отрицателно време умряха. Това е нещо друго.

Имах разкошен антуриум,който растеше като луд и постоянно пускаше нов цвят (стигна до 7,8 ) толкова порасна,че започна да си обръща саксията,е като каза,че ще умира,край... По същия начин се случиха нещата,подозирам, че нещо ядеше корените,защото това се случи след като го прехвърлих в по-голяма саксия и допълних с почва,за която мои приятелки изказаха само негативи(това след случката вече научих)...След това още един загубих ,първоначално мислих,че листата са изгорели от слънцето,но той не беше изложен да директно такова.. Дано се справите с проблема,успех!

# 80
  • Мнения: 2 934
Момичета, много съм харесала адиантум-венерини коси https://www.instyle.es/medio/2019/11/07/el-sol_0dc56012_480x720.jpg,
лесно ли се гледа или е капризен, има ли някой опит да сподели.

# 81
  • In transit
  • Мнения: 12 063
believe_ антириум се размножава много лесно. Всички тези стърчащи бобчета по стъблото са въздушни корени. В природата расте влечейки по земята. Отрязваш някой от младите израстъци, слагаш го във вода и като пусне корени, засаждаш. Правила съм го многократно. Това е най-старото цвете, което съм гледала как расте. Още баба ми го беше завъдила като бях малка, а дядо му викаше "заешка п*шка" заради цветовете Joy

# 82
  • Мнения: 14 851
Снощи поснимах малко:
Скрит текст:

Рози и крокосмия в едно. А и магнолията се показва. 😃



Мушкатата в градината са добре,но дъждовете ги съсипват. Розите също са малко разпердушинени. 😃





Спирам,че ще ви отегча с крокосмия и рози. 😃🤗
Оплаквам се,че лилавата роза май не е лилава. Още са пъпки и нямам търпение да видя цвета. 😃

# 83
  • Мнения: 1 715
Здравейте,някой с идея как се размножават тези двечките?

# 84
  • Мнения: 5 631
Здравейте,някой с идея как се размножават тези двечките?

Първото е семпревивум. Откъсваш розичка и я бучваш в пръстта, тя се вкоренява.
Второто е ешеверия, май от листенце се вкоренява, но не съм 100% сигурна, някой знаещ да каже Blush

# 85
  • Мнения: X
Здравейте,някой с идея как се размножават тези двечките?

Първото е семпревивум. Откъсваш розичка и я бучваш в пръстта, тя се вкоренява.
Второто е ешеверия, май от листенце се вкоренява, но не съм 100% сигурна, някой знаещ да каже Blush
Точно така откъсваш листенца и засушаваш за 2дни, и в леко влажна почва забучкваш лекичко. Оросяваш всекидневно и чакаш. Успех Wink

# 86
  • Мнения: 1 715
Много ви благодаря!🌷Ще покажа резултата при успех!

# 87
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 378
И тук да се похваля с нова придобивка - тиландсия Simple Smile



И други китки дворни и балконски

. Има и неснимани Simple Smile

# 88
  • Мнения: 6 641
St Добри, з а първи път виждам такова цвете( от първата снимка) .
Зашеметена съм, толкова е красиво! Сега искам и аз:-)
Откъде го купи?
Розите са прекрасни!
Лилиум ли е другото?
Едно време баба ми ( Бог да я прости) гледаше в дрвора Крем. Мисля, че е вид бял лилиум. Бях влюбена в миризмата и веднъж си поседях до него около час, вдишвайки от аромата му. Чак по носа имах жълт прашец. Накрая припаднах, викаха бърза помощ , а баба ми го изкорени:-)

# 89
  • Мнения: 1 715
Поредния нов Убавец

Общи условия

Активация на акаунт