Как да премахна неприятна миризма от кухнята ?

  • 2 521
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте, имам следният проблем, нанесох се в ново жилище под наем, обзаведено. Проблемът е, че предната наемателка просто така е изключила хладилника и той е стоял така почти 2 седмици и като се нанесох беше мухлясъл и цялата кухня миришеше ужасно, не мога да го опиша дори. Хазяите казаха, че само могат да намалят наема и да си оправя проблема. Та, чистих хладилника с оцет, с препарат, слагах сода и кафе да обере миризмата и каквото прочетох в интернет. Не знам дали си внушавам, но вече 1 седмица и си мисля, че още мирише, вече не знам дали от мухъла или от оцета, но кухнята има странен дъх. Държа прозорецът отворен постоянно.
Моля, ако някой има идеи как се премахва неприятна миризма от хладилник и от кухня като цяло да помогне. Пробвах всякакви трикове, за които прочетох в интернет.
Благодаря !

# 1
  • Мнения: 6 298
Пробвай да натриеш стените на хладилника с лимон, изплакни с вода и остави нарязан лимон да стои в него поне 1 нощ.

# 2
  • Мнения: 38
Аз съм ползвала този обезмирисител , премахна пишкано от котка , а знаете как мирише...


https://insectexpert.net/produkt/bugaway-aerhiton-500-ml-premahva-loshi-mirizmi/

# 3
  • Мнения: 39 317
Сложи в кухнята чашки със сода бикарбонат, а в други- оцет. Това също ще дръпне от миризмите. Може да запалиш и ароматни пръчки, но и чистене ще си трябва.

# 4
  • Мнения: 12 122
Активният въглен абсорбира неприятните миризми. Продава се в аптеките и не само под формата на таблетки, но и насипен. Едно пакетче сложи в купичка и остави в хладилника. Помисли обаче, добре ли почисти под хладилника... Премести ли го, за да видиш и отдолу какво е положението?

# 5
  • Мнения: X
Неприятната миризма от кошчето за боклук премахвам с този препарат за под. Изсипвам върху кърпа само от препарата, без вода и забърсвам. След малко 2-3 пъти минавам с кърпа само с вода, да се изплакне. После го оставям отворено, за да се отмирише от препарата. Става бързо, за час може би. Силно и хубаво мирише точно този препарат, и неприятните миризми изчезват.
Бих пробвала и за хладилника, само повече пъти бих го "изплакнала" с чиста кърпа с вода. И под хладилника, дограмата в кухнята, врата, шкафове, пода, крака на маса и столове.

# 6
  • Мнения: 68 646
Не може ли да говорите с наемодателите да си приберат хладилника, а вие да купите ваш и нов.
Знам как мирише отворен стар хладилник, ужасно е, не мисля че има измирисване.
Вместо да давате пари за всевъзможни препарати, защо нсе инвестирате една сума за нов. Като напускате, може да им го оставите , срещу съответното заплащане, разбира се.

# 7
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Измий всички повърхности с дезинфектант, ако има пердета ги изпери, и сложи на печката да къкри малка тенджерка с вода и кафе за известно време.

# 8
  • Мнения: 421
Хладилника има един съд като тавичка , който се намира отзад в долната част на хладилника , там се събира водата от хладилната част . Ако не се чисти дълго време образува една лига , мухъл и вони много . Вижте дали тази тавичка е изчистена и ако не е , я  почистете , може от там да мирише .

# 9
  • София
  • Мнения: 15 460
Аз съм ползвала този обезмирисител , премахна пишкано от котка , а знаете как мирише...


https://insectexpert.net/produkt/bugaway-aerhiton-500-ml-premahva-loshi-mirizmi/
За всичко ли става, че у нас мирише на дим, след наводнение след пожар над нас, а вече и на мухъл.С кучешката съм свикнала.

# 10
  • Мнения: 39 317
Тайне, има ли някой, който да ви услужи с влагоуловител за определен период?

# 11
  • София
  • Мнения: 15 460
Тайне, има ли някой, който да ви услужи с влагоуловител за определен период?
Нямам такива познати.От роднините никой.То мухлясалите и разкиснати легла, искаме не искаме, ще ги изхвърлим, но 6-ти ден не съхнат стените.Каквото и да сложим в най-мократа стая и то ще мухляса.

# 12
  • Мнения: 38
Тайна , точно за дим не съм го ползвала , но в описанието му са описани доста гадни миризми , така ,че мисля , че ще се справи.

ето описание:
Πpeднaзнaчeниeтo нa oбeзмиpиcитeля Aepxитoн e дa eлиминиpa нaпълнo лoшa миpизмa (paзвaлeнa xpaнa, изпpaжнeния, ypинa, гниeщa мaтepия, пeтpoлни paзливи, paзливи нa xимиĸaли, cмeтищa, живoтнoвъдни фepми, пpeчиcтвaтeлни cтaнции зa oтпaдъчни вoди, eĸapиcaжи и дp.)

https://insectexpert.net/produkt/bugaway-aerhiton-500-ml-premahva-loshi-mirizmi/

# 13
  • Мнения: 17
Благодаря много за отговорите, ще приложа каквото казахте. Иначе всичко съм изчистила, шкафове, печки котлони, мислех, че така ще се оправи малко положението. Дръпнах и хладилника и почистих пода под него преди няколко дни. Сега ще видя тази ваничка и препаратите§обезмирисителите предложени тук. Блгодаря за съветите, момичета ! Simple Smile

# 14
  • Мнения: 967
Сгответе нещо вкусно Simple Smile Може миризмата да идва от някой съсед през въздуховода или пък климатика и абсорбатора да са за почистване.. Ако продължава да мирише, значи се е просмукало в стените и е за ремонт.. В такъв случай просто бих сменил квартирата :-х

Общи условия

Активация на акаунт