На какви групи сортирате прането?

  • 4 426
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22 935
Десега не бях чувала за тези кърпички. Значи това е тайната ви да пускате всичко на едно. Laughing  Ама моята природа е да се съмнявам и пак не вярвам, че бяло и черно пуснати в една пералня ще излязат като бяло и черно,а не "бозаво". Laughing Ще потърся и ще пробвам при цветното пране. Но бялото ще си остане в отделна пералня. Laughing
Вярно е,че действат,но според мен си е риск пускането на смесени дрехи.Веднъж кърпичките не УСПОЯХА на едни червени панталонки на малкия,пуснати случайно със снежно бели дрешки.Всичко стана розово и оттогава си знам да не експериментирам.Иначе позлвам кърпичките от 5-6 г.и съм много доволна.

# 61
  • Мнения: 3 334
-цветно
-бяло
-вълнени и чувствителни материи /предимно зимата/.

# 62
  • Мнения: 5 475
-цветно
-бяло
-вълнени и чувствителни материи /предимно зимата/.

и аз така ,плюс финно бельо. Peace

# 63
  • Мнения: 1 427
Тъмно и светло! Peace

# 64
  • Мнения: 18
На тъмно и светло деля. Кърпите вървят към светлото. Чаршафите така или иначе запълват цяла пералня - няма какво да ги деля Wink Над 40 градуса пера мнооого рядко

# 65
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Детски дрешки- на 60 градуса
Бяло- на 60 градуса. Вътре слагам чаршафи, хавлии, тениски, бельо, абе всичко, което е бяло.
Цветно- на 50 градуса. Тук се включват всички дрехи с устойчиви цветове.
Черно- на 40- дънки, всичко черно, червено, синьо и т.н. с тъмни цветове, включително маратонки.
Зимата пера отделно пуловери и блузи с по- чувствителна материя на 30 градуса.

# 66
1. Бяло
2. Цветно
3. Черното и пускащите боя - отделно
4. Бельо - на ръка
5. Чорапи - на ръка

Ако пък, Валентина, пералнята ти се окаже наполовина празна винаги аз бутам някоя чиста дреха от посочените групи, защото иначе се била "разцентрирвала" според моето мъжле и така не се разхожда из кухнята... имам предвид, че пералнята ми не се разхожда полупразна докато центрофугира!

# 67
  • Мнения: 22 935
1. Бяло
2. Цветно
3. Черното и пускащите боя - отделно
4. Бельо - на ръка
5. Чорапи - на ръка

Ако пък, Валентина, пералнята ти се окаже наполовина празна винаги аз бутам някоя чиста дреха от посочените групи, защото иначе се била "разцентрирвала" според моето мъжле и така не се разхожда из кухнята... имам предвид, че пералнята ми не се разхожда полупразна докато центрофугира!
Това,в случай,че нямаш опция 1/2 пране на пералнята,предполагам.

# 68
  • Мнения: 390

После открих цветоулавящите кърпички (Appachiacolore или нещо от сорта се казват, 2,60-2,90 лв в Метро за 10-12 бр. в кутия) и се родих.

Бу, мерси за тези кърпички  bouquet
Досега делях прането на светло, тъмно и детско.
Тъмното, обаче го събирам по-дълго време, защото повечето дрехи са ни светли, но с тези кърпички ще си реша проблема Laughing

# 69
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Десега не бях чувала за тези кърпички. Значи това е тайната ви да пускате всичко на едно. Laughing  Ама моята природа е да се съмнявам и пак не вярвам, че бяло и черно пуснати в една пералня ще излязат като бяло и черно,а не "бозаво". Laughing Ще потърся и ще пробвам при цветното пране. Но бялото ще си остане в отделна пералня. Laughing
Вярно е,че действат,но според мен си е риск пускането на смесени дрехи.Веднъж кърпичките не УСПОЯХА на едни червени панталонки на малкия,пуснати случайно със снежно бели дрешки.Всичко стана розово и оттогава си знам да не експериментирам.Иначе позлвам кърпичките от 5-6 г.и съм много доволна.

В началото и аз не вярвах и все пак пусках бялото само със светли дрехи (нямам достатъчно бели за една пералня, ако ще да събирам 2 месеца). Но постепенно пробвах, пробвах и се уверих.
А на кутията си пише ако дрехите са силно цветни (червени примерно) да се слагат по 2-3 кърпички на една пералня, за да няма фалове.

# 70
  • Мнения: 1 403
Бяло
Цветно
Чаршафи и кърпи
Бельо - на ръка

# 71
  • Варна
  • Мнения: 25 242

И аз, и аз  Peace Изключение мога да направя само за нещо много замърсено, или ако съм сигурна че пуска боя.

# 72
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Всичко пера заедно с изключение на дънки /защото боядисват/

# 73
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Така  Grinning
Малко съм пообъркала името на кърпичките, но ето ви снимка (линк към по-голяма) да си прочетете името сами и да знаете какво да търсите:


# 74
  • Мнения: 2 804
На две !
Дрехи които пера с белина на 60-90 градуса и другият куп пера на 40 градуса с кърпичка за отстраняване на отделящите се бои от някои дрехи .

Общи условия

Активация на акаунт