Меню за рожден ден

  • 1 938
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 495
Благодаря ти  bouquetНезнам, дали ще ми остане време за да ги приготвя, но вече си ги копнах и със сигурност ще се опитат Grinning

# 16
  • Мнения: 6 243
Ето ти едно лесно и много ефектно предястие, което преди време ми предложи Фрея в този форум: печени картофи.

Разрязаните на половинки картофи се изпичат във фурната с кожата, като само ги наръсваш с малко сол (най-добре едра) и зехтин. Отгоре с шприц (може и с лъжичка) правиш розичка от млечен пастет (меко сирене, например филаделфия, ескуиза, в краен случай крема или дунавия + заквасена сметана) и украсяваш с пушена риба. Може да се сложи и нещо друго -наприме пъстърма, но това вече не е оригиналния вид на картофите.
Тук има снимка
http://sladkahapka.multiply.com/photos/photo/1/39.JPG

# 17
  • Мнения: 667
За предястие: рулца от шунка с пълнеж руска салата. 
Купувам нарязана на тънки филийки шунка, пълня с руска салата и завивам на рулца. Става много бързо. Руската салата я приготвям обикновенно предния ден, ако нямаш време става и с купена, напр. на Кенар.

Приятно изкарване на празника.

# 18
  • София
  • Мнения: 974
Благодаря ти  bouquetНезнам, дали ще ми остане време за да ги приготвя, но вече си ги копнах и със сигурност ще се опитат Grinning

То не пречи като за първи път да направиш 1/2 доза даже е препоръчително.
Хубавото е, че можеш да направиш еклерите от предишната вечер, а чак в деня на купона да ги напълниш....така си спестяваш малко време.

Ето ти и моята рецепта за тестото, ако се решиш дееее Joy


Еклери

1ч.ч. вода
1/2 ч.ч олио
Се слагат да заврат, после постепенно с непрестанно бъркане се прибавя 1 ч.ч. брашно . Като се хомогенизира сместа се маха от огъня и постепенно 1 по едно се прибавят 5 яйца с интензивно бъркане до напълното им поемане от сместа.

Първият път като ги правих се побърках от бъркане и се отказах за доста дълъг период от време да ги правя пак. Но  newsm78 някой е измислил миксера и можеш да си помагаш....става по-лесно и бързо Joy

# 19
  • Мнения: 1 860
 Реших и аз да направя еклерите за утре, но ми трябва малко по-подробно обяснение. Като например как ги оформям, пека ли и как да им остане дупка за пълнежа? newsm78 Някой може да ми се смее на въпросите, но... Blush

# 20
  • София
  • Мнения: 974
Реших и аз да направя еклерите за утре, но ми трябва малко по-подробно обяснение. Като например как ги оформям, пека ли и как да им остане дупка за пълнежа? newsm78 Някой може да ми се смее на въпросите, но... Blush

Май вече е късно за отговор на въпроса ти .....но все пак  newsm78
Аз не ги оформям, тестото става гъсто и си взимаш от него с лъжица. Като в зависимост от размера на лъжицата е и големината на еклерите. По време на самото печене те се надуват и отвътре остават кухи.
Бях споменала да не се покриват след като се извадят, това е защото ако ги покриеш те спадат и остават меки.....тогава малко им се губи формата и става по-трудно пълненето.
Оставаш го да изстинат и те леко се втвърдяват, тогава си режеш капачето и пълниш...после еклера поема от влагата в плънката и си става мекичък.
Успех Hug

# 21
  • Мнения: 1 860
 Anim, благодаря!   Hug Малко късно ми е за гостите, но ще си ги направя за нас, звучи ми много вкусно. А, на каква температура печеш?  newsm78

 Направих картофките на sladka hapka, станаха страхотни.

# 22
  • Мнения: 6 243
Направих картофките на sladka hapka, станаха страхотни.
Радвам се, че са ви харесали. У нас е фаворит това предястие. На картинката - понеже е за гости  Wink, има два вида пушена риба. А за ежедневна консумация слагам само пушена пъстърва.

# 23
  • София
  • Мнения: 974
Anim, благодаря!   Hug Малко късно ми е за гостите, но ще си ги направя за нас, звучи ми много вкусно. А, на каква температура печеш?  newsm78

Ами около 200 С - даже и на по-силна фурна съм ги пекла (моята е мах 270 С) но трябва да внимаваш да не ги изгориш. Надуват се доста и след първата тава ще можеш да прецениш на какво разстояния едно от друго да ги правиш. И понеже стават доста като количество препоръчвам ти да направиш 1/2 доза като за проба - и ги прави по-малки, ако ще използваш моята плънка. Иначе ще станат тежки и няма да ви харесат толкова .
Моята доза за тестото е чаена лъжичка, но от по-големите (ориентировъчно стават големи колкото дъното на една пластмасова чаша - това ми е пред погледа в момента hahaha)
Пекат се до зачервяване


Успех и да разкажеш като ги направиш Hug

Общи условия

Активация на акаунт