операция според лунния календар?

  • 1 914
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 032
Здравейте, някой може ли да каже дали 10 август според лунните цикли е ок за операция? Знам, че има неподходящи дни, но не знам къде да потърся.

# 1
  • Мнения: 246
Един от най-честите митове за хирурзите (доста от тях са суерверни),че не се оперира при пълнолуние. Познавам  доста и всичките си оперират по всяко време.

# 2
  • Мнения: 1 032
Един от най-честите митове за хирурзите (доста от тях са суерверни),че не се оперира при пълнолуние. Познавам  доста и всичките си оперират по всяко време.

за пълнолунието не помня причината, но примерно при растяща луна май беше по-силно кървенето -  забравила съм и затова питам. а пък е за детето и ми е притеснено повече от обичайното

# 3
  • Мнения: 246
При пълнолуние кръвното налягане (уж) е по-високо и от там по-силно кървене. В действителност няма такова нещо ,винаги преди операцията се гледа първо какво е времето за кървене и се преценява на момента дали ще се оперира или не.

# 4
  • Мнения: 6 166
Луната не е без ход, което е добре. В  Телец е - операции за гърло, рамене, гласни струни, щитовидна жлеза, са подходящи. Намаляваща луна е ок, най-добре е в последната седмица преди новолуние, т.е. след 11 до 17 най-късно. Марс е ретрограден до 14 Ноември. Той управлява червените кръвни телца и жизнеността. Въобще не е добре на ретрограден Марс да се правят операции. Т.е. датата е комси комса. Ако няма начин да се отложи за края на Ноемрви..

# 5
  • Мнения: 362
"Никога не докосвай с желязо онази част от тялото, управлявана от знака, чийто сектор е прекосяван от Луната"
Хипократ
Или, когато Луната е в Телец не се правят операции на гърло и т.н.....

# 6
  • Мнения: 18 295
"Никога не докосвай с желязо онази част от тялото, управлявана от знака, чийто сектор е прекосяван от Луната"
Хипократ
Или, когато Луната е в Телец не се правят операции на гърло и т.н.....
Именно. И това го приеми много сериозно, лично се убедих с моя близка. Ако не оперирате гърло, а нещо съвсем друго, ще е ок.

# 7
  • Мнения: 1 032
"Никога не докосвай с желязо онази част от тялото, управлявана от знака, чийто сектор е прекосяван от Луната"
Хипократ
Или, когато Луната е в Телец не се правят операции на гърло и т.н.....
Именно. И това го приеми много сериозно, лично се убедих с моя близка. Ако не оперирате гърло, а нещо съвсем друго, ще е ок.

Ами ще вадим мъдрец - не се е показал и се води операция. Не е гърло, но е там някъде. Не разбрах последно с тази Луна може ли или не?

# 8
  • Мнения: 18 295
Главата се управлява от Овен, костите от Козирог. Мисля, че няма проблем. Късмет!

Общи условия

Активация на акаунт