Бебетата ви имат ли режим на спане?

  • 4 689
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Режима му го промених аз, но когато стана на една година.Преди това спеше три пъти на ден, като третото спане беше от към 17.30ч. до 20ч.Но стана така, че след това запиваше чак към 23ч.За това му оставих само следобедното спане.Беше трудно една седмица, оттогава спи на обяд от 14до 17ч.и вечер ляга в 22ч.

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 593
В различните периоди е имала различни режими. Но винаги съм знаела кога трябва да спи. Общо взето, не съм й правила аз някакви промени, винаги аз се нагласям към нейния режим  Wink

Откакто е навършила годинка- спи само наобед ( между 13 и 17, зависи кога заспи), а вечер заспива между 20- 21ч.

# 32
  • Мнения: 4 428
Не съм налагала никакъв режим, тя сама си го създаде и аз се ръководя по нея.
То детето си показва кога му се спи и кога му се играе, няма като му се играе да го карам да спи и обратното.

 smile3521

И ние сме така. Въобще не съм си правила труда да й правя режим за спане. Но тя попринцип си е поспалива, поне за сега, и спи по 1-2 часа почти между всяко ядене Grinning

# 33
  • Мнения: 7 474
Имаше режим на лягане, който се спазва стриктно вече 5 г. Peace

# 34
  • Мнения: 532
Не съм налагала насилствено режим.Тя сама си го създаде.Сутрин заспива към 11:00ч. и спи максимално 2 часа и после втори път след обяд спи към 15:30 - 16:00ч. за 1-2 часа.Някой път спи и по половин час само.
Наистина е хубаво да има режим,но съм против да будиш детето когато се е изморило и само е заспало.Ако искаш да му изградиш ти режим опитай се да повтаряш едни и същи неща всеки ден по едно и също време и така детенцето започва да спазва режим.
Успех!

# 35
  • Мнения: 85
Не съм налагала никакъв режим, той сам си го създаде. Сутрин спи от 9 до 11ч., след обяд от 13-14 до около 16:30ч. Понякога сутрин заспива по-рано или се буди по-късно, друг път след обяд дремва за около час.
Вярно е, че е хубаво да си има режим, но не съм съгласна да се буди детето, когато е заспало уморено, пък и аз лично не бих могла да го накарам да спи, когато той не желае.

# 36
  • Мнения: 2 292
Има режим. Денем спи по 2 пъти, сутрин и следобед, но не в абсолютно точен час . Вечер обаче вечеря в 19Ч30 , къпане и ляга в 8 (плюс минус 15 мин) и толкоz

# 37
На тази възраст е малко трудно да се създаде режим, пък и аз смятам 4е е неуместно - децата си създават сами режим. През разли4ните периоди спят разли4но - когато са съвсем малки спят през по-голямата 4аст от денонощието, после колкото по-растът по-рядко спят...
Ние  спим по 3 пъти на ден и знам кога горе-долу, но не и под режим...
Каката запо4на да спи по 2 пъти когато беше на 10-11 месеца и след годинката запо4на да спи по 1 път и така до сега ( сега е на 4 год.)

# 38
  • София
  • Мнения: 5 079
Никакъв режим нямаме за нищо, а през деня почти хич не спи... #Crazy

# 39
# 40
  • София
  • Мнения: 3 925
Дани също няма режим и спи когато му се спи.Понякога спи и до обяд и следобяд,а понякога само на обяд за около 2 часа.Всеки път е различно,но мен това,че е без режим не ме притеснява.

# 41
Единствения режим който спазва бебо(на 6 мес.)е нощния сън, през деня се моля да поспи за да свърша нещо в къщи,а и май ни мъчат вече зъбки и е доста крив cry

# 42
  • Мнения: 3 042
Не съм и налагала никакъв режим,тя сама си го създаде.
и ние така
и ние  Peace

и ние сме така  Party  Peace

Винаги сам си е определял режима на спане и си го спазва стриктно, до момента в който реши да го промени пак сам.
До към годинката спеше по два пъти на ден. След това почна по 1 път. За 1г си смени три пъти сам режима. Първо спеше от 14 ч до към 16,30ч. После от 13,30 до 16,30 ч . Сега спи от 14 - 14,30ч до към 17,00ч. Какъвто режим си определи сам аз го следвам и се нагаждам според него, дори и да не ми изнася много.  33uu

# 43
  • Мнения: 3 205
Само през нощта - заспива в 22 часа и се буди към 5-6 часа. През деня не спазва режим, нито пък аз го приспивам. Ако му се спи - заспива сам, ако не - играем.

# 44
  • Мнения: 437
Да, има режим. Сама си го направи. На 5 месеца е и спи от 21:00 до 6:30 сутринта. После пак спи от 7-8 до 10 сутринта. Към 12 часа пак заспива за 30 минути. След това спи от 14 до 17 часа.В 19 часа пак спи за 30 мин.
Всеки ден е така. Рядко й се случва да си наруши режима. някой път пропуска дрямките по 30 минути.

Общи условия

Активация на акаунт