Запек

  • 1 899
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
В сравнение с началото е доста твърдо, когато беше само на кърма беше почти течно. Аз гледам да не я дохранвам, давам и само когато се налага, което е поне веднъж дневно. Мисля да опитам това  Нутрилон, пък дано помогне Praynig

# 16
  • Мнения: 280
Здравейте. Отскоро започнахме да дохранваме малката с сухо мляко, по веднъж на ден (в някои случаи и по два пъти), и от 2 дена има запек. Не знам какво да правя. Давах и вода от овесени ядки и правих 2 пъти клизма, но още е така. Дайте ми някакъв съвет, моля ви. Горкото ми детенце, направо се мъчи и се напъва, но без никакъв ефект. Направо и на мене ми се плаче, като я гледам Cry

сок от сини сливи и мини клизмичка

# 17
  • Мнения: 1 910
Абе вие нормални сте да предлагате да дава нещо различно от мляко на едномесечно бебе!?!?!?  Imp  ooooh!

SpRiNgOfLiFe, наистина пробвай с Нутрилон Омнео(Комфорт май го водят вече в България) на Nutricia.
Ние бяхме точно такъв случай, като вас.
Кърмата не стигаше и давах веднъж или два пъти дневно адаптирано мляко. Когато започнаха проблемите ни посъветваха да минем на Омнео (тук Нутрилон си ги уважават най-много). На вкус е различно и може да не му хареса първия път на бебечето ти. Вярвам, че проблемите ви ще отшумят. Пак ще е кашесто акото. Малко по зелено на цвят, но това да не те притеснява - с омнеото е така.

# 18
  • Мнения: 4 806
ами много е малко детенцето
подобни екстремални мерки (че и клизма) трябва да се отложат - направо си е рисковано
или увеличете кърмата
или преминете на Omneo

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
подобни екстремални мерки (че и клизма) трябва да се отложат - направо си е рисковано

 - Да, права си, Клизмолечението отдавна е отречено като универсален метод.
 - Най-малкото за това че се отмива полезната микрофлора на дебелото черво.

# 20
  • София
  • Мнения: 245
Евита имаше същите проблеми, когато минахме на изкуствено хранене. Аз взимах Фризовом - това също е сухо мляко за бебета. Давай от него и друго, което даваш по принцип в пропорция 1:2 (фризовом:друго)

# 21
  • Мнения: 115
И ние имахме същия проблем. Помогна ни "Фризовом". Опитай и със сок от круша, ябълка. ( морковът запича). Не се притеснявай, всичко ще се нормализира.

# 22
  • Мнения: 242
Препоръчвам ви страхотно средство против запек-Glycerine suppositoires-for babies-ZARBIS-на нас ни го даде нашата педиатърка, но ни каза, че го няма в БГ-продава се в Гърция, Англия, Турция и незнам още къде. Сещате се, че са глицеринови свещички, които -изпробвахме ги-действат до 10 мин. при жесток запек.  Joy

# 23
  • Мнения: 242
Препоръчвам ви страхотно средство против запек-Glycerine suppositoires-for babies-ZARBIS-на нас ни го даде нашата педиатърка, но ни каза, че го няма в БГ-продава се в Гърция, Англия, Турция и незнам още къде. Сещате се, че са глицеринови свещички, които -изпробвахме ги-действат до 10 мин. при жесток запек.   Joy

# 24
  • Мнения: 1 058
На нас ни изписаха дуфалак.

# 25
  • Мнения: 1 029
И ние сме на смесено хранене и често имаме този проблем със запичането. Няколко пъти съм й помагала с термометъра в комбинация с масажче на коремчето и гимнастика на крачетата. Един или два пъти обаче това не помогна и педиатърката ме посъветва да й дам силно подсладена вода - олоко 20 мл и тя наистина се изака малко по-късно, но не знам дали беше от водата или просто съвпадение.

# 26
  • Мнения: 1 701
Цитат
подобни екстремални мерки (че и клизма) трябва да се отложат - направо си е рисковано

 - Да, права си, Клизмолечението отдавна е отречено като универсален метод.
 - Най-малкото за това че се отмива полезната микрофлора на дебелото черво.
Ама под "клизма" не се ли разбира термометърче в дупето?  newsm78 Какво ти клизмолечение???  Sick

# 27
  • Мнения: 643
А аз като разпитвах, за подобни свещички, защото бях чула, ми казаха, че не съществувало подобно нещо #2gunfire

# 28
  • Мнения: 242
Препоръчвам ви страхотно средство против запек-Glycerine suppositoires-for babies-ZARBIS-на нас ни го даде нашата педиатърка, но ни каза, че го няма в БГ-продава се в Гърция, Англия, Турция и незнам още къде. Сещате се, че са глицеринови свещички, които -изпробвахме ги-действат до 10 мин. при жесток запек.   Joy

# 29
  • Мнения: 1 893
Препоръчвам ви страхотно средство против запек-Glycerine suppositoires-for babies-ZARBIS-
А каква е цената?

Общи условия

Активация на акаунт