Кое име ви допада повече?

  • 4 747
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Кое име ви допада повече?

Последна редакция: чт, 23 юли 2020, 22:17 от bubanka

# 1
# 2
  • Добрич
  • Мнения: 933
Савина.

# 3
  • Мнения: 3 422
И аз съм за Савина.
Инес е хубаво, но аз лично го свързвам с нес кафе. 🙄 Инеса не ми харесва.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 656
Савина.
Инес/Инеса не ми харесват.

# 5
  • Мнения: 3 025
Инес, без А.

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 3 016
Определено Савина ми харесва много повече.

# 8
  • Мнения: 41 043
Инеса, Ивона и прочее звучат като профанизирани версии на оригиналите - Инес , Ивон...

# 9
  • Мнения: 8 855
Какво име е Инеса? Аз за пръв път го чувам.

# 10
  • Мнения: 2 445
Аз пък съм за Инеса,звучи съвременно и модерно.Име за успял и амбициозен човек.Инеса е старогръцко име и означава чист, целомъдрен, безупречен.
Савина ми звучи като девойче излязло от малко провинциално градче,без никакви цели в живота.
Извинявам се,ако обиждам някоя дама,която носи името Савина

# 11
  • Мнения: 12 151
Между двете бих предпочела сякаш Инес или Ина.
Не съм гласувала в анкетата.

# 12
# 13
  • Мнения: 18 562
Инеса не ми харесва. Това а отзад стои като излишно и не ми звучи добре. Инес вече е друга работа-това е истинското име,нежно звучи.Инеса дори не съм го чула.  Добавеното а само го утежнява и става нелепо според мен. В случая предпочитам Савина. Двете имена са много различни едно от друго.

# 14
  • Мнения: 12 808
Инеса ми е малко странно, затова гласувах за Савина.
Но Ина ми харесва.

# 15
# 16
  • Мнения: 8 578
Инес ми харесва повече от Инеса. А самото име Инес идва от Агнес - "целомъдрена".
Савина е ОК. Чувала съм и Савелия, то ми допада повече.

# 17
  • Мнения: 1 385
Гласувах за Инеса. Повече ми харесва. Инес е испанската форма на името Агнес(а). Успех!

# 18
  • Мнения: 10
Савина на 100 %

# 19
  • Германия
  • Мнения: 3 434
Савина не ми харесва, Инеса също.

Инес повече ми допада, но не знам дали звучи добре в БГ с българска фамилия 🧐

# 20
  • Мнения: 894
Инеса си е измислено име както на някой може да му хареса Клера от Клер например и това ще е постоянно съпътстваща реакция,  но ако това не ви притеснява, а е търсен ефект...

# 21
  • София
  • Мнения: 5 763
И двете са интересни, но гласувах за Савина по лични причини.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 136
Савина ми харесва повече.

# 23
  • Мнения: 624
Савина го свързвам с неприятна позната.
Иначе името в ок, на галено Сави също ми харесва. Бях чела една книжка, в която главната се казваше Савана/Savannah и много харесах името. Та Савина ми харесва главно заради галеното Сави. 😄
Инес също ми харесва. Инеса обаче не толкова. Инеса ми е прекалено много като Ванеса, а Ванеса не харесвам. 😁

# 24
  • София
  • Мнения: 22 984
И аз съм Савина и много си харесвам името. Имам имен ден на 05.12 и си го празнувам с кеф. Мисля, че е ясно за кое име гласувах. Grinning

# 25
  • Мнения: 8 906
Инес ми харесва много, макар да го намирам за доста специфично. Инеса  - по-малко ми харесва, а и е още по-специфично.
Савина е точно провинциален и посредствен опит за малко по-различно име. Не ми допада, иначе аз не съм столичанка и съм съвсем посредствена, признавам си.

# 26
  • Мнения: 251
Благодаря на всички за изказаните мнения.
А какво мислите за името Елисавета?Харесва ми значението на името и Ели на галено,но като цялостно име е много дългичко май!?
Засега може би клоня повече към Савина отколкото към Инес/Инеса.

# 27
  • Мнения: 8 578
Елисавета определено ми харесва повече от Савина и Инес(а).

# 28
  • София
  • Мнения: 5 763
Елисавета също ми харесва, не знам какво означава. За дължината на името - моето е от само три букви и като дете исках да ми е по-дълго. Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 23 098
Савина ми звучи селско, почти като Пенка.
Инеса ми е такова едно - никакво. Инес е друга бира.
Елисавета пък ми е бабешко. И дълго.

# 30
  • Мнения: 894
Харесвам името Елисавета, не ми звучи старомодно, а поетично. Освен Ели, на галено се съкращава на Ети, което също е свежо.

# 31
  • Мнения: 114
От трите ми допада Елисавета. Това , че е дълго не трябва да ви притеснява. Моето име е кратко и винаги съм искала по- дълго и звучно име - затова и избрах такова на дъщеря ми Grinning Сега тя си има приятно , кратко галено име и дълго, красиво цяло име, с което също много ми харесва да я наричам. Вариантът Елисавета - Ели, звучи чудесно.
Успех с избора!

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 06:43 от mesallina

# 32
  • Мнения: 1 385
Харесвам и Елисавета, и Елизабет, и Елиза. Каквото и име да изберете - успех!

# 33
  • Мнения: 624
С малко въображение Елисавета може да си има галено Сави. 😜😃

# 34
  • Германия
  • Мнения: 3 434
Елисавета не е лошо, но като че ли Елизабета ми харесва повече

# 35
  • София
  • Мнения: 22 984
Еха, за пръв път разбирам колко хора смятат името ми за селско. Grinning

 

# 36
  • Мнения: 8 578
Савина винаги ми е звучало съвсем нормално. Не правя никакви асоциации.
Елисавета свързам с поетесата и една позната, която е на около 20 години и името не ми звучи старомодно, а класическо.

# 37
  • Мнения: 2 761
Еха, за пръв път разбирам колко хора смятат името ми за селско. Grinning

 

И аз съм изумена, предвид че обмислях точно това име за дъщеря си. Винаги ми е звучало красиво и нежно.

# 38
  • София
  • Мнения: 22 984
И на мен Grinning Знам, че си е мое, но просто ми се вижда странно да се сравнява с Пенка, Ганка и подобни, без да искам да засегна притежателките на тези имена.
 Аз също не харесвам доста имена, но просто не бих се изразила по подобен начин. И не знам как се различават градси от селски имена. Grinning

# 39
  • Мнения: 624
Савина е чудесно име. Северина също ми е красиво. И двете са имена за красива, крехка, изящна дама. 😃 Или поне така си представям Савина/Северина.
Елизабета вече ми идва леко грубо, селско както някои биха го определили.
Аз страшно много харесвам класически, дълги имена.
Елизабет, Елисавета и тн. И не обичам да наричам на галено хората с такива имена. При такова звучно име е срамота да ае съкрати до Ели да речем. Или Бети.
Аз самата съм с дълго име, и не обичам д го съкращавам. Винаги се представям с цялото си име.

# 40
  • Мнения: 41 043
Просто изумявам. Някой някъде лично в някое село да познава Елисавети? Да е чувал народна песен "Елисавето, моме"? В романите на Елин Пелин и Йовков да има Елисавета?  Ум не ми го побира как баш селско го изкарахте. Тежко, класическо, леко предвзето за днешните дни - ОК. Ама селско ми идва в повече.
Ето я най-голямата селянка Елисавета:

https://toplifehacker.com/izvestni-lichnosti/17095.html

П.П. Елисавета е славянският вариант на Елизабет (там размяната на В и Б, която се среща много често).

# 41
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Гласувах за Савина.Харесва ми и Елисавета.Инеса-не,нито пък Инес...

# 42
  • София
  • Мнения: 1 136
Елисавета е леко дълго за моя вкус, но хубаво и вече много рядко срещато име сред децата. Савина ми харесва повече от Елисавета със сигурност.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 763
И аз не намирам нищо селско в името Савина.

# 44
  • Мнения: 41 043
Ами, шокирах се, когато за пръв път видях аргумент против някое име, че било селско. Първо, няма селски имена, а архаични, остарели. И такива анахронистични/селски имена са Гица, Кера, Куна, Цона... Не Елисавета или Савина.

# 45
  • Мнения: 410
Савина и прекрасно име и е рядко срещано, в сравнение със София примерно. Елисавета също е много красиво, звучи ми аристократично,но не и бабешко 😂. Което и от двете да изберете ще ми харесва 😊

# 46
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 767
От двете бих предпочела Савина, макар че и то не ми харесва.

# 47
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 289
Гласувах за Савина.
Савелия и Елисавета също много ми харесват.

# 48
  • Мнения: 18 562
Нищо селско не виждам в Савина. Напротив-модерно ми звучи,красиво и необикновено и не често срещано на фона на всички нашумели напоследък имена.
Моето дете е Изабела(което произхожда точно от името Елисавета-означава "божия клетва","божия дъщеря".).
 Изабела е испанската версия на Елисавета,което си е най-напред библейско име.
И звучи бабешко,защото по соц. време е било модерно и идва малко руско заради руската императрица Елисавета Петровна... наистина "най-голямата селянка"  в световната история. За мен е дълго,царко и класическо. Като Елеонора и Екатерина също. Точно такива имена харесвам и аз-дълги и класически.

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 20:59 от Мис Каролин Бингли

# 49
  • Мнения: 3 034
Елисавета

# 50
  • Мнения: 2 465
Савина. На галено - Ина.

# 51
  • Мнения: 1 113
Савина за мен е чудесно име, от трите мисля ми допада най-много.
Елисавета също е красиво, за мен е малко "тежко", но си има изящество в него.

Инеса ми е измислено и със сигурност не бих го избрала.

# 52
  • Мнения: 3 034
На мен Елисавета ми звучи някак си царствено, аристократично.
Савина и Инеса не ми харесват.

# 53
  • София
  • Мнения: 8 656
Елисавета е много красиво и ми харесва повече от другите две.
Ако става въприс за селско, веднага се сещам за Саня(с-то нали преоблава в имената в тази тема) . Но и с него съм свикнала-детето на позната е с това име и е прекрасно, макар на мен да ми звучи по този начин това име.

# 54
  • Мнения: 25 760
Което и да изберете, все ще и казвате САВИ, така че важното е на вас да ви допада.

# 55
  • Мнения: X
Елисавета със сто ръце. Не достатъчно често срещано, същевременно хубаво и женствено име, без излишни западни изгъзици. Може хем на Ели, хем Сави за галено. Така щях да си кръстя моето ако беше женско.

# 56
  • Мнения: 2 998
Аз пък съм за Инеса,звучи съвременно и модерно.Име за успял и амбициозен човек.Инеса е старогръцко име и означава чист, целомъдрен, безупречен.
Савина ми звучи като девойче излязло от малко провинциално градче,без никакви цели в живота.
Извинявам се,ако обиждам някоя дама,която носи името Савина
На мен пък ИнесА ми звучи като поредната чалгаджийка или плеймейтка с измислено име.
Савина не ми е селско. Чувала съм го, но нямам познати с него. Неутрално ми е, нито ми харесва кой знае колко, нито ми е няприятно.

# 57
  • Мнения: 2 445
Нито една от Инесите които съм срещала,не е българка,а камо ли чалгаджийка,и всичките са доста успешни дами.
Всеки избира име според възгледите и вкуса си,ние не налагаме мнение,а само споделяме собственото си такова.

# 58
  • Мнения: 8 906
След поредното мнение "Савина не ми е селско" прегледах назад темата да видя за колко човека Савина беше селско име. Ами, само за един, но пък толкова се раздуха...

# 59
  • Мнения: 41 043
Ако беше прегледала не само за Савина, а изобщо колко пъти някое име е определяно като селско, щеше да видиш защо се раздуха. При това съвсем навреме и затова аргументът със селското се спомена само 2 -3 пъти, а имаше риск да стане модерен.

# 60
  • Мнения: 3 034
Савина не е селско име, но пък ми е странно, че да води в анкетата със 100 гласа.🤪

# 61
  • Мнения: 41 043
Води, защото в началото бяха само две имена - Савина и Инеса. А Инеса е просто измислено и побългарено име, с иначе хубав оригинал. И повечето пишещо гласуваха тогава. Елисавета се появи много късно и аз даже не знаех, че го има в анкетата. Та затова. Иначе и Елисавета не ми е много по вкуса - тежко ми е накак, не всеки може да носи такова име.

# 62
  • Добрич
  • Мнения: 933
Нито една от Инесите които съм срещала,не е българка,а камо ли чалгаджийка,и всичките са доста успешни дами.
Всеки избира име според възгледите и вкуса си,ние не налагаме мнение,а само споделяме собственото си такова.
Именно.Инес е хубаво име,ако си от испано-или португалско говоряща страна.В БГ Инес/а Атанасова Петрова например звучи глупаво.Връзката с чалгата е от там,че целия фолк елит и подобни кръщава децата си с чуждестранни имена,хубави за страната си,в стремежа си да измислят нещо креативно.

# 63
  • Мнения: 3 034
Криворазбрана мода.

# 64
  • Мнения: 1 385
Името Инеса не е измислено. В някои държави като Литва, Русия, Украйна се използва точно с окончанието "а". Вижте тук: http://www.behindthename.com/name/ine10s.

# 65
  • Мнения: 73
Гласувах за Савина, Елисавета също е много хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт