Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 13

  • 73 475
  • 735
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 10 377
Докато имах казанче все се появявашежедна ръждива широка лента. Оттогава може останало навик отвреме навреме да слагам еднократни ръкавици и да чистя тоалетната със гъба и Циф или друг абразивен препарат. Всичко пада, тоалетната чиния свети. Иначе ползвам обикновения Доместос за често почистване.

# 571
  • Русе
  • Мнения: 7 058
6-7 часа за Доместос?!! Аз дотогава ще съм умряла от миризмата. То за 15-20 минути така ми се набива в носа и мозъка, че няколко часа след чистене още я усещам. Интересно, че съм нямала този проблем при чистене с белина. Понеже и пода на душкабината чистя с Доместос. Имах малко белина Аче и реших да пробвам, тъкмо да я изразходя.

# 572
  • Мнения: 2 133
6-7 часа за Доместос?!! Аз дотогава ще съм умряла от миризмата.
Това упражнение се прави, когато излизаш от вкъщи, освен това вратата на тоалетната стои затворена. Когато се прибереш - пускаш водата няколко пъти и ако имаш вентилатор, включваш и него да поработи малко. Не е драма.

# 573
  • София
  • Мнения: 10 582
6-7 часа за Доместос?!! Аз дотогава ще съм умряла от миризмата. То за 15-20 минути така ми се набива в носа и мозъка, че няколко часа след чистене още я усещам. Интересно, че съм нямала този проблем при чистене с белина. Понеже и пода на душкабината чистя с Доместос. Имах малко белина Аче и реших да пробвам, тъкмо да я изразходя.
Не стой в банята. Аз мажа и излизам, затварям вратата и пускам вентилатора. Той и без друго след 30 минути се е измирисал.

# 574
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
6-7 часа за Доместос?!! Аз дотогава ще съм умряла от миризмата.

Поне можеш да се научиш да четеш с разбиране. За другото не знам, досега никой не е умрял от миризмата, ако изобщо не е вкъщи.

# 575
  • Мнения: 11 621
Абе то никой не умрял, ама аз от хлора кашлям до задушаване. Очите ми започват да парят и гледам да използвам такива препарати само наистина в краен случай.
Иначе от време на време използвам този Доместос, който не мирише на хлор и добре чисти:
https://markita.net/preparat-domestos-vts-gel-bor-700ml.html

# 576
  • София
  • Мнения: 10 582
Ама много сте интересни, значи!
Пита някой за препарати за нещо си, всеки си казва какво ползва и харесва. И се почва върволица коментари, дето нямат общо с въпроса.
Ако не харесваш или не ползваш нещо, не е нужно да се караш на другите, че го ползват.
Петя кашля от него, аз мога да седя с часове и да дишам хлор. Е, да се скарам ли са кви са тия лигавщини и че никой не кашля от хлор?
Хайде, малко да се замисляме какво пишем, преди да сме го публикували.

# 577
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Dicewithoutnumbers, и като го дишаш, мислиш, че хлорът е полезен ли? Ако беше така Русе нямаше да намалее почти наполовина преди 30 години. И не се карам на никого. Просто се учудвам.

Излизам от помещението, когато ползвам Доместос и пускам вентилатора. Дори отпреди преди 4-5 години и маска понякога слагам. Въпреки това миризмата ме преследва. И ако тоалетната чиния мога да изчистя и с друг препарат,то белите фуги на душкабината се изчистват само с Доместос и по неволя го ползвам.
....
Поне можеш да се научиш да четеш с разбиране. За другото не знам, досега никой не е умрял от миризмата, ако изобщо не е вкъщи.
Ами, явно не мога. Дотолкоз ми стигна акъла само да си помисля, че вечер преди лягане може да го е сложила, за да стои 6-7 часа. Хич не съм се и сетила, че може и да е излязла от къщи.

# 578
  • Мнения: 8 759
Ползвали ли сте бял оцет за почистване?
Гледах някакви клипчета как чистят с такъв и ефекта е Уау!!
Особено в миялната.

Та има ли такова чудо тук? В дм знам за един препарат с оцет, но пък той дали ще стане да го сложа в машината?

# 579
  • Мнения: 12 124
Защо не си вземеш препарат за почистване на съдомиялна. Специализиран. Има много и различни. Включително от Лидъл, W5… и не са чак толкова скъпи. Те са насочени към разграждане на мазнините, включително по тръбите и в перките. Това е важно да бъде почистено. А оцетът ще ти изчисти натрупан варовик. Не е той главния проблем.

# 580
  • Мнения: 8 759
Взех тези дали вършат работа?



# 581
# 582
  • Мнения: 12 124
Първото не съм го пробвала, но второто е идеално. Спазвам инструкциите от опаковката и блесва.

# 583
  • Мнения: 2 133
Аз ползвам този:

# 584
  • Мнения: 8 759
Сложих го и пуснах програма на 70градуса.

Дано има ефект. Ще споделя отзив.
Ако някой се интересува, поръчах ги от Нотино. Също и капсулите и гел.




Едит ::


Уау, силно съм впечатлена, хвана ме яд даже че не снимах преди/след.
Сега блести и мирише много хубаво.
Ще използвам това (лимоненото) dishwasher cleaner на всеки три месеца, пуснах на 70• за 2:05ч.

Последна редакция: нд, 06 мар 2022, 14:51 от alethea

Общи условия

Активация на акаунт