Възможно ли е детето да е дехидратирано?

  • 1 192
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте! Имам момченце на 4 години. Преди няколко месеца изкара вирусна инфекция и поради тази причина често се налагаше да му меря температурата. От тогава забелязах, че температурата през повечето време на деня е около 37,2. Няма симптоми за настинка или някакви оплаквания,даже не е топъл. Ако не измеря температурата, няма да разбера за нея. Меря я под мишничката, за сравнение измерих и ректалната като повечето пъти двете стойности са еднакви. Казах  на педиатъра, но отговора беше че трябва да пие повече течности и няма нищо притеснително. На мен обаче никак не ми е спокойно. В понеделник ще настоявам за преглед и евентуално изследвания. Въпросът ми е дали наистина е възможно малък прием на течности да е причината за тази температура? Детето наистина не пие много вода или сок. Има напукани устни, но не е сънлив или отпуснат, даже напротив - енергичен е. Моля, ако някой може да помогне с опит или мнение за подобна ситуация. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 406
След като педиатърката е казала,че приема малко течности е възможно да е от това.Казвате,че и устните са напукани,ами освен да увеличите течностите и най-вече водата.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако я мерите с новите електронни термометри, за тях я дават нормална стойност.

# 3
  • Мнения: 12 761
Нека да пие повече, а ако не иска, да яде диня, пъпеш, плодове с повечко вода. А ако има нещо, то ще се види на кръвната картина и прегледа, ако това е, което ще му правят в понеделник.

# 4
  • Мнения: 285
Аз постоянно предлагам вода, но мисля че пак не пие достатъчно. Диня хапва всеки ден. Сама пуснах кръвна картина още миналата седмица. В нея има леки отклонения, но мисля че са в рамките на допустимото

# 5
  • Мнения: 10 598
Извинявай, от кога точно е бил с вирусна инфекция и имаше ли температура тогава? А, педиатърката не вижда ли активна вирусна инфекция в завишените лимфоцити? Simple Smile
Аз съм с температура 37,2-37,4 вече 20 дни. Завишени лимфоцити също. Имах съмнения за ковид, но нямам пневмония. Не съм си правила ПСР.
Пуснете още една ПКК след седмица, да видите какво се случва.
Започвам да си мисля, че сме хванали един и същ вирус със синчето ви. Тъпото е, че единственият такъв толкова продължителен вирус, за който аз се сещам е SARS-CoV-2.

# 6
  • Мнения: 285
Извинявай, от кога точно е бил с вирусна инфекция и имаше ли температура тогава? А, педиатърката не вижда ли активна вирусна инфекция в завишените лимфоцити? Simple Smile
Аз съм с температура 37,2-37,4 вече 20 дни. Завишени лимфоцити също. Имах съмнения за ковид, но нямам пневмония. Не съм си правила ПСР.
Пуснете още една ПКК след седмица, да видите какво се случва.
Започвам да си мисля, че сме хванали един и същ вирус със синчето ви. Тъпото е, че единственият такъв толкова продължителен вирус, за който аз се сещам е SARS-CoV-2.
Преди 2 месеца някъде беше с вирусна инфекция. Тогава правихме 2 пъти ПКК, като при първата имаше много занижени левкоцити. При втората, която пуснахме след 7 дни всичко беше наред. Сега завишението на лимфоцитите не е много високо.  Четох, че при физическо движение също може да се завишат леко се чудя дали е това, понеже доста ходихме преди да му вземат кръв. В понеделник мисля пак да пуснем, но и ЦРП също. При вас температурата постоянно ли е таква?

# 7
  • Мнения: 10 598
При мен е постоянно такава, да. При мен има също левкоцити понижени, но гранулоцити (неутрофилите) главно. Аз и црп пуснах - никакъв нямам.
Пробвайте без физическо натоварване да направите другата ПКК. Бихте могли също да добавите и биохимия за изследване, да видите как са му електролитите, ако се съмнявате, че е дехидратиран.

# 8
  • Мнения: 285
При мен е постоянно такава, да. При мен има също левкоцити понижени, но гранулоцити (неутрофилите) главно. Аз и црп пуснах - никакъв нямам.
Пробвайте без физическо натоварване да направите другата ПКК. Бихте могли също да добавите и биохимия за изследване, да видите как са му електролитите, ако се съмнявате, че е дехидратиран.
Много благодаря! Още в понеделник ще отидем в  лабораторията. Иначе при него температурата беше нормална сутринта, ще я следя днес как се движи

# 9
  • Мнения: 2 352
Пуснете и урина за изследване. Ако има наличие на кетони тела е на лице дехидратация.
Аз пия малко течности и почти винаги коментара на лекаря е, че трябва да пия повече вода, защото съм дехидратирана.

# 10
  • Мнения: 285
Пуснете и урина за изследване. Ако има наличие на кетони тела е на лице дехидратация.
Аз пия малко течности и почти винаги коментара на лекаря е, че трябва да пия повече вода, защото съм дехидратирана.
Аз също съм така, за съжаление и децата ми са като мен ☹️

# 11
  • Мнения: 2 352
Много е трудно да се научиш да пиеш повече течности. Въпреки, че моя прием е със зор литър на ден, ходя много често по малка нужда. Ако пия повече съм още по- често в тоалетната и започвам да се дразня Grinning а да не говоря за чувството за пълен стомах от вода колко е неприятно. Пускам си задължителни изследвания всяка година и всичко друго е перфектно, пускала съм и разширено изследвания, не стандартното ПКК, всичко ми е наред. За това не се насилвам да пия, щом всички изследвания са наред и просто не чувствам жажда. Но имам нормална телесна температура, там вече не мога да коментирам колко е нормално. Температура не се мери след разходка, веднага след сън, след баня. Трябва детето да е било в покой 10-15 Мин, за да отчете правилни стойности.
Сега детето постоянно го гоня с шишето с вода, за да се научи уж да пие. Но ако докарам да дам 200мл на ден е повод за празнуването. Вече е на годинка и е предимно на твърда храна.

# 12
  • Мнения: 285
Много е трудно да се научиш да пиеш повече течности. Въпреки, че моя прием е със зор литър на ден, ходя много често по малка нужда. Ако пия повече съм още по- често в тоалетната и започвам да се дразня Grinning а да не говоря за чувството за пълен стомах от вода колко е неприятно. Пускам си задължителни изследвания всяка година и всичко друго е перфектно, пускала съм и разширено изследвания, не стандартното ПКК, всичко ми е наред. За това не се насилвам да пия, щом всички изследвания са наред и просто не чувствам жажда. Но имам нормална телесна температура, там вече не мога да коментирам колко е нормално. Температура не се мери след разходка, веднага след сън, след баня. Трябва детето да е било в покой 10-15 Мин, за да отчете правилни стойности.
Сега детето постоянно го гоня с шишето с вода, за да се научи уж да пие. Но ако докарам да дам 200мл на ден е повод за празнуването. Вече е на годинка и е предимно на твърда храна.
Аз също съм с нормална температура, макар и да пия малко течности. Странното при него е, че след сън и по време на сън температурата му е съвсем нормална, а уж трябва да е по-висока. След това се покачва, но той е много емоционален и се чудя дали може това също да оказва влияние. Не е постоянно повишена

Общи условия

Активация на акаунт