Хитринки за всякакъв случай - 24

  • 44 069
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 416
И мен ме вълнува същият въпрос. Вчера ми свърши Вениша и от мненията тук за Спот се колебая дали да не пробвам него, но в квартала не го откривам.

# 46
  • Мнения: 948
Аз го купувам от квартален магазин(местна верига).Да,запазва цвета.

# 47
  • Мнения: 12 003
Важното при употреба на Спот за петна е да се третира и максимум до 20 минути да се пусне пералнята. Не бива да се използва при отложен старт, особено ако материята не е 100% памук. Развалих си един любим потник, в който имаше 5% ликра, защото третирах  вечерта и пуснах на шест часа отложен старт, за да простирам сутринта. Подейства деструктивно на материята, въпреки, че петното изчезна и цвета не мръдна. Сега продължавам да го нося в къщи, но за излизане не става.

В Пловдив се предлага и в малките хранителни магазини, при при праховете за пране, препаратите и сапуните, в почти всички домашни потреби, във веригата Лекси, в специализираните магазини за перилни препарати.

# 48
  • София
  • Мнения: 10 513
Аз искам да попитам от къде си купувате Спот на Перилис и пази ли цвета на дрехата? Нещо като Vanish ли е?
Аз лично от вениш не съм доволна.
Спот купувам от малки магазинчета за препарати по пазарите. По кварталните магазинчета често има.
В Елитис има, но само големите опаковки, които са без спрей.
Пръскам петното и пера веднага. Нито натърквам, нито запирам, нито чакам часове. Престоява, само колкото да заредя прането и препарата за пране.

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 07:50 от Dicewithoutnumbers

# 49
  • Мнения: 5 382
Вениш имам, но не е по-ефективен от Спот на Перилис. В Елитис, в Re Fresh, в My Market го има.

# 50
  • Мнения: 5 094
Здравейте, как да почистя гардероб от естествено дърво и гръб от талашит, който от влага е с жълти петна и мирише неприятно на влага? Забърсах два пъти с почистващите кърпички от Лидл, но петната и миризмата остават.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 26 185
А от къде идва влагата?
И ние сме с такъв,каквото и да слагам има неприятна миризма и дрехите се умирисват...всеки ден отварям вратите за по няколко часа и пак мирише лошо

# 52
  • Мнения: 5 094
    А от къде идва влагата?
    И ние сме с такъв,каквото и да слагам има неприятна миризма и дрехите се умирисват...всеки ден отварям вратите за по няколко часа и пак мирише лошо
            Влагата от въздуха идва и от дограмата, конденза е много през студените месеци. И аз държа гардероба отворен, но няма резултат.

    # 53
    • Sofia
    • Мнения: 26 185
    Може би влагоуловител да ползвате през зимата.

    # 54
    • Мнения: 5 094
    Може би влагоуловител да ползвате през зимата.
           Имаме и го включваме, явно е недостатъчно. А в него са зимните дрехи и ги пера сега заради миризмата. Но ако не обезмирися гардероба, прането няма да помогне.

    # 55
    • Мнения: 39 038
    В друга тема дадоха много хубави предложения за ползване на корк за изолация на външни стени, дори и за первази около прозорци. Може би ако залепите корк ще си решите проблема. А що се отнася до миризмата най- вероятно е от влагата по талашита, който си е боклучав продукт и бих го заменила с нов. А също и ползване на вакуум пликове. Така прането няма да се умирисва със сигурност.

    Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 14:39 от mariat

    # 56
    • Мнения: 884
    Дрехите ,които няма да носите в този сезон може да ги сложите в вакуумни торби. За другите аз си взимам едни ароматизатори за гардероб с мирис на памук. Но ние нямаме влага в гардероба макар,че през зимата стените около прозорците са целите мокри и направо капи вода от тях. Тази зима ще взимаме влагоуовител

    # 57
    • Мнения: 1 497
    И при нас един скрин беше замирисал на мухъл. Мъчих го известно време с проветряване, ароматизиране и какво ли още не - само временен резултат имаше - ден-два не мирише и после пак. Сменихме фазера, почистих добре гладките части и сега е добре.

    # 58
    • Мнения: 5 094
    Благодаря за мненията и идеите за влагата Flowers Hibiscus
    Ценни са ми и ще опитам да приложа каквото е възможно и при нас.
    Вакуумни торби не съм ползвала, ще потърся и поне ще си спестя периодичното пране на дрехите ...

    # 59
    • Мнения: 566
    много са замърсени прозорците /от няколко години не са чистени  /........
    как чистите външната страна на прозорците на високите етажи ....с телескопичната чистачка сякаш не мога хубаво да изчистя ъглите

    Общи условия

    Активация на акаунт