Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 13

  • 58 401
  • 791
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 577
Ооо супер тема. Фен съм на исторически филми и сериали.
Последно гледах Bridgenton /така ли се пишеше Blush /, Belgravia. И двата ми харесаха, въпреки че Bridgenton ми дойде малко в повече всичките афроамерикански благородници /че и черна кралица Flushed , което си е направо смешно от историческа гледна точка. Костюмите им също бяха малко странни и не особено акуратни, особено на кралицата. Belgravia ми хареса значително повече.
Сега видях, че в очакваните сериали има за Елизабет, ще го чакам с нетърпение. Супер попълнение към историята на Англия. Ако се изгледат сериалите в ред става доооста материал The White queen, The white princess, The Spanish princess, The Tudors  и после този за Елизабет.

# 106
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Забравяш и Reign.  Но всички имат разминавания с историята.

# 107
  • София
  • Мнения: 5 745
Бриджертън го възприемам, защото няма претенции за историческа достоверност. С една позната спорихме, защото тя твърди, че кралица Шарлот е имала черна кръв. Аз, обаче, не смятам, че херцогът на Хейстинг е бил черен като печка. Laughing
Забавлявам се с диалозите, костюмите, играта.  Най-сладки са Елоиз и Пенелъпи.

# 108
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Кралица Шарлот има някакви далечни предци, маври Simple Smile Ама черни няма. Но Херцогът на Хейстингс няма грам черно в кръвта си Simple Smile Жалко е, че хубави книги бяха подложени на новите реалности...

# 109
  • Мнения: 951
Абе хора то англичаните не се оплакват от кастинга, вие сте се закахърили, където България е толкова далече от Англия. 
Аз с удоволствие изгледах целия сезон. Никой не е претендирал за историческа достоверност. Мисля че дори книгите не претендират за това. Костюмите също много ми харесаха, независимо дали отговарят на истинските. Все пак това не е документален филм.
А херцог Саймън къде къде повече ми радваше окото, отколкото бозавите братя, които постоянно бърках, защото са почти еднакви, или другите аристократи. И Дафни ми хареса, независимо че в книгата е брюнетка и не точно така описана.
Наскоро гледах Война и Мир с Одри Хепбърн. Хареса ми, но беше доста бавен, разтеглен, монотонен на моменти. Все пак е правен 1956. Чудя се защо никой не прави нова версия. Романът е уникален.

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 6 894

Наскоро гледах Война и Мир с Одри Хепбърн. Хареса ми, но беше доста бавен, разтеглен, монотонен на моменти. Все пак е правен 1956. Чудя се защо никой не прави нова версия. Романът е уникален.

Имаше наскоро английски минисериал по Война и мир с Пол Дейно в ролята на Пиер и Лили Джеймс като Наташа. Не ми допадна особено. Пак се бяха оляли и нямаше нищо общо с руската действителност. Спомням си, че обсъждахме костюмите тук в темата, които бяха доста фриволни. Въобще руската литература е малко трудна за разбиране от западните народи.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 20:15 от Irene Adler

# 111
  • София
  • Мнения: 5 745
Ние не се оплакваме. Ние коментираме. Имаме право, нали?
А "Война и мир" има много версии.

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 6 894
Абе хора то англичаните не се оплакват от кастинга, вие сте се закахърили, където България е толкова далече от Англия. 

Смеят ли да се оплачат. Веднага ще ги обвинят в расизъм. В днешно време никой не смее да гъкне по темата, че токувиж са го отлъчили от шоубизнеса.

# 113
  • Мнения: 10 888
Прпблемът на този сериал изобщо не е решението за тъмнокожи герои. Ако бяха избрали актьори, които да имат повече от едно изражение и им бяха написали свестни диалози, щеше да се получи съвсем добър вариант.
За историческа достоверност никой не претендира, но все пак бива поне да знаеш, че такова пристягане с такъв корсет при този тип рокли, не е имало. Или че не са танцували блус долепени един до друг като сега и т.н.

# 114
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
За мен диалозите бяха ок. Всеки си има различни възприятия. Спорове на тази тема са излишни.

# 115
  • Мнения: 10 888
Аз не виждам спор, обсъждаме точно различните си възприятия Simple Smile нали затова е темата или?

# 116
  • Мнения: 5 647
За "All Creatures Great and Small" да сте срещали субтитри?

За "Война и мир"... ами тя и книгата е протяжна, на мен поне такава ми беше. Grinning Вярно, че бях доста по-млада, като я четох, сега може с друг акъл да погледна на нея. Blush

# 117
  • Мнения: 1 751
"Война и мир" преди време гледах във вариант 4 серии от 2007. Освен с руски, е с италиански актьори и сценаристи, румънски режисьор. Има разминавания и неправдоподобни моменти, но като цяло доста дълго време не можех "да изляза" от него. Хареса ми.

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 6 894
За "All Creatures Great and Small" да сте срещали субтитри?

Аз го гледах във filmiseriali.com с бг аудио.

# 119
  • Мнения: 8 952
Сега открих темата! Ще я следя с интерес!
Хвърлих бърз поглед на линковете на първа страница и не откривам екранизациите по романите на Филипа Грегъри, която пише основно за английския кралски двор.
Аз съм гледала по нейни книги "Другата Болейн" /игрален филм/, "Бялата кралица" /сериал/  и "Бялата принцеса" /сериал/ .

https://filmotekabg.blogspot.com/2014/10/other-boleyn-girl-2008.html

https://filmi123.club/15722/byalata-kralicza

https://hbogo.bg/serial/byalata-printsesa/sezon-1/epizod-1

Общи условия

Активация на акаунт