За животните с вкус

  • 5 428
  • 128
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 462
Що тъй неколтурно?  Ний обичаме колтурата.  И бахура.  Това сладолед ли е?

# 91
  • Мнения: 920
Нямам нищо против вегетарианците, докато не започнат да ми обясняват колко възвишени и благородни са и какъв кръвожаден звяр с примитивни инстинкти съм аз, защото ям месо.
Не разбирам заглавието - За животните с вкус? По-скоро За вкусните животните. Или може би за животните с любов, състрадание...

# 92
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Нямам нищо против вегетарианците, докато не започнат да ми обясняват колко възвишени и благородни са и какъв кръвожаден звяр с примитивни инстинкти съм аз, защото ям месо.

Simple Smile
Не го приемай лично.
Просто хората си споделят мислите...не е нужно да се оправдаваш за храната си, а още по-малко е нужно да се опитваш да изкараш тях "не прави", защото всеки е прав за себе си.
На някой му е жал за животните...какво ти пречи? Той просто е такъв.

И аз съм яла месо и ми е било вкусно въпреки мисълта, че аз съм същото такова месо.
...казват, че и човешкото било вкусно newsm78

# 93
  • Мнения: 920
Спомням си как Лин обясняваше на Брайн - за АЛФ
- Може би на неговата планета ядат котки, както ние ядем крави
- Но ние не ядем крави!!!
- А откъде мислиш идват хамбургерите?
- От супера.

# 94
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
 Joy Joy Joy

Децата требе да са наясно с тия неща:)
Елина много добре знае от къде идва пилешкото...гледала е филмче, но не се впечатли особено:)))

# 95
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ние си гледахме патици..........веднъж дойде баба от село и каза"За какво са ви тези патици, нито яйца снасят, нито мляко дават, само ядат........Я ги заколете"...и мама се съгласи.........Аз щях да помагам и да нося патиците..........още ми се свива сърцето като си спомня колко доверчиво идваха при мен и се гушкаха.........но след първата заклана, другите се побъркаха..едната дори полетя и кацна на съседския прозорец............Животните усещат тези неща и изживяват огромен ужас.........

След тази случка,  баба се изми и отиде на гости, а ние живяхме в  едноседмичен траур

Баба ми е казвала, че някои крави на село плачели по една седмица за теленцата си.........Представяте ли си........те знаят, че стопаните им са заклали децата им.........

Винаги си представям какво е едно наше празненство за козичките на баба........мирише им на кръв, децата им са заклани...........отвън се чуват песни и смях........ ...........Ние сме се събрали да похапнем крехко ярешко...............Вероятно тези животни живеят в страх, и примирени дават децата и млякото си на змея..........незнам колко помнят, но.........

# 96
  • Мнения: 532
Нямам нищо против вегетарианците, докато не започнат да ми обясняват колко възвишени и благородни са и какъв кръвожаден звяр с примитивни инстинкти съм аз, защото ям месо.
Не разбирам заглавието - За животните с вкус? По-скоро За вкусните животните. Или може би за животните с любов, състрадание...
Да, Г-жо Смутена-Засрамена, не е лесно за разбиране, нито позицията на вегетарианците, нито тази на консумиращите месо. Заглавието всеки може да си го тълкува както иска, аз така съм си го избрала, може би нарочно. За такива като теб, ще доизясня, че не става дума за естетически вкус, а кулинарен.
Не съм обяснявала никъде дали съм възвишена и благородна. Споделих чувства и не ангажирах никого да чете темата ми. Не съм нарекла никого звяр с примитивни инстинкти. Аз също съм яла месо цели 37 години. Не забранявам на децата ми, които са достатъчно големи и свободни да направят своя избор, да консумират месо, но винаги им давам насоки, така както аз разбирам нещата.
За всичко, което си написала навярно си права, lulumba. Съжалявам, ако съм те подразнила с постинга си, но за това се извиних още в първото изречение на темата.

# 97
  • Мнения: 920
много хубаво си казала, че организмът си иска своето. ако твоят организъм се нуждае от месо-ок, моят може пък да не се нуждае. за храната, която давам на детето си се водя предимно от неговите желания. щом не обича месо, значи няма да го насилвам. детето само си балансира менюто, ако му се даде избор. ако някога прояде месо няма да го спирам.


Ако бях оставила децата си сами да си балансират менюто, щяха да са изключително на пържени картофи и бисквити. Явно в първите 5 г. от живота им, само това им беше нужно. А сега, като отраснали се нуждаят само от пица и сандвичи.

# 98
  • Мнения: 2 309
Айде да подхванем тема за опитните животни.Никой не се сеща за тях.За може би най-важните за продължението на човечеството...Незнам защо се милее толкова по тези теми...

да живее фотосинтезата

# 99
  • Мнения: 27 524
Айде да подхванем тема за опитните животни.Никой не се сеща за тях.За може би най-важните за продължението на човечеството...Незнам защо се милее толкова по тези теми...

Споменати са по-напред. Не говорим за тях в тази тема.  Последното ти изречение не го разбрах  Thinking

# 100
  • Мнения: 1 277
Айде да подхванем тема за опитните животни.Никой не се сеща за тях.За може би най-важните за продължението на човечеството...Незнам защо се милее толкова по тези теми...

да живее фотосинтезата

И тях ги споменахме вече. Виж постингите на Момина сълза.

# 101
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От консумираното месо се синтезират 2 жизнено важни аминокиселини, които не могат да се заместят от други продукти.
Актуализирай си информацията... Ей ме на- жива съм вече 16 години без тях. И още милиони хора. Че и по-дълго живеят Wink
На тези, на които не им пука как се чувстват животните- просто не са изпитвали какво е да ти отнемат детето за да задоволи някой своя прищявка (в случая да си натъпче червата). Животните изпитват чувства точно както нас.

# 102
  • Мнения: 677
аре бе..още ги чакаме тея "2 жизнено важни аминокиселини" и отговора-кога се мре след неупотребата им..
кво стана?

# 103
  • Мнения: 920
Аз се сещам за една - нетърпимост към всички, които ядат месо.

# 104
  • Мнения: 677
в грешка си..дай пак..
и стига гузен-негонен бяха..
чакам "2 жизнено важни аминокиселини"..

Общи условия

Активация на акаунт