Не мога да разбера бащата на приятеля ми какво иска

  • 8 902
  • 148
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 25 878
Без семейни ангажименти. Това търсят работодателите най-вече.
И да, отглеждането на дете много често е ад. Безсъние, умора, нерви... Да имаш дете не е като да имаш жива кукла, която само да гушкаш. Това е мъка, която прави майката, а не процесът на раждането. Сигурна съм, че рано или късно ще го разбереш и когато преживееш първата си безсънна нощ над болното си или просто плачещо без да знаеш защо дете, ще си спомниш думите ми. 
Изживей младостта и свободата си, това време никога няма да се върне! Peace

# 91
  • Мнения: 6 940
Без семейни ангажименти. Това търсят работодателите най-вече.
И да, отглеждането на дете много често е ад. Безсъние, умора, нерви... Да имаш дете не е като да имаш жива кукла, която само да гушкаш. Това е мъка, която прави майката, а не процесът на раждането. Сигурна съм, че рано или късно ще го разбереш и когато преживееш първата си безсънна нощ над болното си или просто плачещо без да знаеш защо дете, ще си спомниш думите ми. 
Изживей младостта и свободата си, това време никога няма да се върне! Peace
О да, аз не очаквам да си играя с кукла. Знам, че е трудно, но просто това няма как да ме спре. Както не е спряло и толкова много други жени.
А за живеенето вече съм го казвала, на който му се живее да живее, моите приоритети са други.

# 92
  • Мнения: 9 923
Без семейни ангажименти. Това търсят работодателите най-вече.
И да, отглеждането на дете много често е ад. Безсъние, умора, нерви... Да имаш дете не е като да имаш жива кукла, която само да гушкаш. Това е мъка, която прави майката, а не процесът на раждането. Сигурна съм, че рано или късно ще го разбереш и когато преживееш първата си безсънна нощ над болното си или просто плачещо без да знаеш защо дете, ще си спомниш думите ми. 
Изживей младостта и свободата си, това време никога няма да се върне! Peace
 
  202uu

# 93
  • Мнения: 68
Само човек без работа може да има такива желания на тази възраст. Бухтичке,замисли се колко от твоите връстнички имат такива мисли и терзания за бебета,женитби и...newsm78. Според мен си се вкопчила в приятеля си като удавник за сламка. Остави го той да се оправя с родителите си. Щом още отсега имаш проблеми с тях, ако след време се ожените, ще станат още повече. Има време за семейство и бебета. Нищо не споменаваш за твоите родители,как те приемат цялата история

# 94
  • Мнения: 6 940
Само човек без работа може да има такива желания на тази възраст. Бухтичке,замисли се колко от твоите връстнички имат такива мисли и терзания за бебета,женитби и...newsm78. Според мен си се вкопчила в приятеля си като удавник за сламка. Остави го той да се оправя с родителите си. Щом още отсега имаш проблеми с тях, ако след време се ожените, ще станат още повече. Има време за семейство и бебета. Нищо не споменаваш за твоите родители,как те приемат цялата история
Ех, еми то ако отвориш предната ми тема се оказа, че явно и други хора "без работа" е имало все пак. Или може би има някаква фиксирана възраст, на която да поискам семейство и деца ли? Като те чета май си прочела първото и последното мнение от темата и така си решила да пишеш. Обаче това, което пишеш просто не ме инетересува в момента. Интересува ме какви са подбудите на баща му да действа по подобен начин и какво можем да направим по въпроса.

# 95
  • Мнения: 955
ако искаш да разбереш какво иска баща му и какви са му чувствата към теб седни и си поговори с него.изложи и твоето виждане по въпроса.ако се притеснява човека че ще си провалите образованието - ами успокой го.дори ако трябва го увери в това че ти нямаш против сина му да работи в семейния бизнес,но пък че това е личен избор и неможеш да му наложиш.нека е там където се чувства добре.ако искате да живеете заедно - ами че живейте.за бебета и семейство по принцип никога няма подходящ момент.но това не означава че ги няма.решавате двамата,излагате плюсовете и  минусите и преценявате дали е по силите ви.може да ви се наложи и двамата да работите и да учите.докато дойде момента за бебе.обмислете добре двамата с приятелят ти за да може да защитите адекватно решението си пред родителските тела.успех.

# 96
  • sofia
  • Мнения: 8 957
Разрешението е лесно: пренеси се при него. ......
Да да, точно това си мислех да направя. Да не съм луда. Вярно, че живеят в къща, но не е толкова голяма. Баба му живее на първия етаж, майка му и баща му живеят на втория, а той и брат му на третия. А аз дори ако си наредя всичките неща едно върху друго сигурно пак няма да мога да ги събера в стаята му. Ще трябва да се правят безумни ремонти и пак няма да има място и ще е ужасно пренаселено. Нямам намерение да се съобразявам с още минимум 5 човека всеки ден.
За нищо на света не отивай да живееш в подобна къща.......ако ще не сметки да ти плащат, ами и за храна да ти дават.

Интересува ме какви са подбудите на баща му да действа по подобен начин и какво можем да направим по въпроса.
Що не го попиташ на въпросната вечер за разговори или айде - младежа да го попита....ама ей така - право куме в очи...иначе са само догадки.

# 97
  • Мнения: 6 940
За нищо на света не отивай да живееш в подобна къща.......ако ще не сметки да ти плащат, ами и за храна да ти дават.
Не се притеснявай, дори не ми е минавало през ума да направя такава глупост. Още повече, че имам къде да живея.

Що не го попиташ на въпросната вечер за разговори или айде - младежа да го попита....ама ей така - право куме в очи...иначе са само догадки.
Ами може би ще се опитаме да го направим тази вечер. Честно казано и на мен ми се иска.

# 98
  • Мнения: 5 622
 А аз не разбрах какво лошо има баща му да му купи апартамент. И означава ли това, че той иска синът му да живее там сам, без теб?

# 99
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Така че, може това семейство да е от този тип и ако приятелят ти приема нещата нормално, не е добра идея да изнасилваш нещата така, както ги виждаш ти - може и гледната точка на приятелят ти да е различна също... (ако не беше, смятам, че отдавна щеше да е провел сериозен разговор с техните - а щом не е, помисли защо).

Бухте, преди да проведеш разговора с приятеля си, помисли внимателно.
После - говори спокойно и внимателно разбери какви са неговите чувства по въпроса за отношенията с баща му.
Напълно вероятно е той да няма проблем с това. Не пренасяй твоите мисли и чувства погрешно върху него, това ще е грешка и може да се окажеш в ситуация ти да си мислиш, че той мисли като теб, а това съвсем да не е така и да се подразните от това взаимно.

# 100
  • Germany
  • Мнения: 2 030
Не знам дали ще ти напиша нещо ново, защото май всички варианти бяха разгледани вече Wink Според мен цялата работа няма нищо общо с теб Simple Smile Мисля, че бащата просто не приема връзката ви за сериозна и не знам дори дали си я слага в сметките. Въобще не стои въпроса дали те харесва, одобрява и т.н., той просто смята, че синът му е още малък, предстоят му толкова неща...да учи, да завърши, да прави кариера, да поеме бизнеса му ако щеш. Аз не виждам нищо лошо в това, че иска да го осигури материално, той си му е дете, а и щом има възможност...Абе с 2 думи искам да ти кажа, че баща му смята, че синът му е на един етап от живота си, а вие двамата май сте на съвсем друг етап Simple Smile Не знам дали ще ме разбереш, но ако приятелят ти не поговори с родителите си колко сериозна е наистина връзката ви и как решенията вече се вземат за двама ви, те едва ли ще го приемат сами. Много от нас са имали сериозни връзки на 19-20 год., но лично аз никога не съм смятала, че ще създам семейство с този човек, ехе колко връзки са ме чакали още Laughing Вие обаче, явно имате планове...е кажете ги тогава Peace Успех

# 101
  • Мнения: 9 990
Тук съм съгласна с Бу-премисли хубаво всичко и не се отдавай на емоцията , ако разговорът тръгне не в желаната от теб насока.
А аз не разбрах какво лошо има баща му да му купи апартамент. И означава ли това, че той иска синът му да живее там сам, без теб?

Няма лошо да му купи, но май няма такава идея-освободил се бил някакъв етаж в къщата, в която всички живеят,та да ходел там.Аз поне така разбрах.И най-вероятно покана до този момент към Бухтичка няма, но тя пък и не желае да се бута там Thinking

# 102
  • Мнения: 6 940
А аз не разбрах какво лошо има баща му да му купи апартамент. И означава ли това, че той иска синът му да живее там сам, без теб?
В това, че въпросният апартамент може да е къщата до тях, а на мен ми се струва напълно безсмислено. Че той ако иска да живее там ще си живее у тях. Той просто иска да живее с мен, а баща му вариант да живеем заедно там не е споменавал.
И още повече, ако баща му купи някакъв апартамент има много голяма вероятност да реши, че след като той е дал парите, той ще се разпорежда. А аз такова нещо не искам, ако ще е така изобщо не искам и апартамента, имам си къде да живея.

Бухте, преди да проведеш разговора с приятеля си, помисли внимателно.
После - говори спокойно и внимателно разбери какви са неговите чувства по въпроса за отношенията с баща му.
Напълно вероятно е той да няма проблем с това. Не пренасяй твоите мисли и чувства погрешно върху него, това ще е грешка и може да се окажеш в ситуация ти да си мислиш, че той мисли като теб, а това съвсем да не е така и да се подразните от това взаимно.
О, и той се чувства зле, аз нищо не пренасям. Той самият ми прати онази вечер в 12:30 СМС и ми каза, че досега е говорил с баща си и му е много гадно. Мисля, че двамата сме горе-долу на едно и също мнение по въпросите.

# 103
  • Мнения: 6 940
Тук съм съгласна с Бу-премисли хубаво всичко и не се отдавай на емоцията , ако разговорът тръгне не в желаната от теб насока.
А аз не разбрах какво лошо има баща му да му купи апартамент. И означава ли това, че той иска синът му да живее там сам, без теб?

Няма лошо да му купи, но май няма такава идея-освободил се бил някакъв етаж в къщата, в която всички живеят,та да ходел там.Аз поне така разбрах.И най-вероятно покана до този момент към Бухтичка няма, но тя пък и не желае да се бута там Thinking
Не е етаж от къщата, а съседната къща. И в момента не е празна, има наематели, но можело да ги изгонят. А да се бутам там не знам дали искам. Все пак си е къща и то на центъра на Варна, но пък е точно до тях и ако баща му смята да ни командва се съмнявам, че ще изтърпя.

# 104
  • Мнения: 9 990
Един съвет-оставете бащата да купува каквото иска.Ще мине време, ще улегне и той.Тогава може да ви дойде дюшеш, ако не сега PeaceНе бързайте да режете мостове.Поставете си връзката наяве.Заявете, че сте сериозни и искате просто да сте заедно като начало.Помислете върху перспективи-какво ви чака от тук  напред.Афиширайте го. И смело напред.Но не режете връзки, опитвайте се да сте по-дипломатични.

Общи условия

Активация на акаунт