Парфюмни размисли и страсти - 247

  • 39 130
  • 711
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 838
А коя Нивеа е по - интересна от двете? Коя има аромата на крема от синята тенекиена кутия? Flowers Hibiscus
На  Nivea крем и лосион оприличават Moschino Toujours Glamour. Имам го, но не мога да направя сравнението с Nivea.

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 2 249

Моля, сподели своето мнение за Молинар Ванил Ф(р)ют.😁

# 92
  • Мнения: 6 930
А коя Нивеа е по - интересна от двете? Коя има аромата на крема от синята тенекиена кутия? Flowers Hibiscus
На  Nivea крем и лосион оприличават Moschino Toujours Glamour. Имам го, но не мога да направя сравнението с Nivea.

На мен Shiro  Masaki Matsushima страшно ми напомня крем Нивеа и класическия Dove аромат. 50/50 кръстоска между двете.

# 93
  • Мнения: 913
А коя Нивеа е по - интересна от двете? Коя има аромата на крема от синята тенекиена кутия? Flowers Hibiscus
На  Nivea крем и лосион оприличават Moschino Toujours Glamour. Имам го, но не мога да направя сравнението с Nivea.

На мен Shiro  Masaki Matsushima страшно ми напомня крем Нивеа и класическия Dove аромат. 50/50 кръстоска между двете.
на мен не, широ ми прилича 99% на Island cotton bath And body works, харесва ми много, когато съм на кеф за това, но му липсва креместата част:)))

# 94
  • Виена
  • Мнения: 904
Матовото бяло шишенце мирише на класическия крем нивеа, в синята тенекиена кутия. Това е и идеята. Москино то не се доближава според мен до никоя нивеа. Силвър Пърл, ако искаш ми пиши на лични, мога да ти купя или поръчам.

# 95
  • Мнения: 3 917
Срам не срам, пак идвам 😊
Що за чудо са тези? Зеления фланкър, мноого ме грабва.
edit: Питах френската рода - вдигат рамене 😄
https://www.parfimo.bg/reminiscence-les-notes-gourmandes/?c=2344 … ms%5D%5B%5D=25828

Последна редакция: вт, 28 юли 2020, 23:28 от Ellinor*

# 96
  • Мнения: X
А коя Нивеа е по - интересна от двете? Коя има аромата на крема от синята тенекиена кутия? Flowers Hibiscus
Бялата е като крема. Ето я:

Nivea Sun е с аромата на слънцезащитните им продукти.

# 97
  • Мнения: 81
Страхотна тема❤Благодаря!! Много, много обичам лилаво, това е най-любимият ми цвят завинаги😍Лилави парфюми, които съм имала са: Alien Edp, Manifesto L'Elixir, Pur Desir de Lilas Yves Rocher ( много ги обичах тези люляци), Insolence Edp   (с него се разлюбихме май) . Лилавото за мен е най-красивият и мистичен цвят, в парфюмите харесвам и обичам люляк и виолетки, но не само...Направи ми впечатление, че много момичета споделят, че обичат лилавия цвят. Може би защото  по принцип парфюманките сме мечтателни,  романтични и поетични натури🤗Не знам... просто лилави размисли и  страсти😂😘

# 98
  • Мнения: X
Добро утро,

цопвам се и аз тук и благодаря за хубавата нова темичка. Разписвам се с няколко лилави, които имам и харесвам.
L'Instant de Guerlain EDT - този ми "лилавее" на мен Wink
Promesse Cacharel
Pur Desir de Lilas Yves Rocher
Insolence Eau de Parfum Guerlain
La Nuit Tresor Lancome
La Belle Jean Paul Gaultier - този не ми е съвсем лилав, но го виждам по снимките ви и айде ще го приобщя, той ми е любимец.
Харесвам и Аметист на Лалик, но го размених преди години. С хубаво си спомням и Ел на ИСЛ, но пипера не можах да го изтърпя, а после толкова красив става.
На Амбрето и аз съм от феновете- много го харесвам и точно си мислех как мога да го нося във всички сезони. Някак ми е много мой, сякаш ми е дрешка по мярка, удобна, хубава, приятна за носене. Надявам се през студа да не избие някоя странна нотка, но пък при Нарцисо се съмнявам- повечето ги обичам много, други не са ми УАУ, но неприятни от тях- нямам...
Днес фъснах много Mon Guerlain Bloom of rose EDT- прелест е...

# 99
  • София
  • Мнения: 1 508
Е, като сте подхванали темата за кремовете, дали има наистина парфюм с мириса на дезодорант и крем Dove?Харесвам я тази миризма.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 974
Скрит текст:
Здравейте, отдавна не се бях разписвал. Нямам нищо лилаво. Напоследък ползвах парфюми предимно като дезинфектанти. Поне миришеше хубаво последните месеци вкъщи. А и разкарах всички стари отливки и мостри, които вместо да застояват, свършиха добра работа покрай изчезналия спирт от магазините и аптеките.

Вчера за първи път от много месеци насам тествах парфюми на място. Минах през Нотино и се запознах с някои неща на Maison Martin Margiela. Оставиха ме да си разглеждам на спокойствие, без да нахалстват, браво за което Simple Smile Странно ми беше да се опитвам да подуша нещо през маската, и оставих тая работа за след излизането от Мола. Та така, ето това са ми впечатленията:

At The Barber's - Ако трябва да го опиша с 1 дума: ретро. С 2 думи: ретро шик. С 1 изречение: този аромат от бръснарниците от едно време. Подхожда на името си и браво на М.М.М. че са се справили с тази задача да пресъздадат това усещане. С много лавандула, мента, мъхове, цитруси, ретро кожа, луксозен класически сапун за бръснене. За моменти, когато искам да се върна 30-50 години назад, но не разполагам с машина на времето.

Under The Lemon Tree - много приятен сладък цитрусов аромат. В началото ми напомни на току що отворена фанта лимон или просто домашна лимонада. Започва свежо и ободряващо, завършва сладичко. Представям си коктейл от свежо изстискан лимон, листо мента, лед и доволно количество захар. Ама от оная скъпата - био нерафинирана кафява захар, преработена на ръка от едрогърди девици по крайбрежието на река Амазонка. Горчиво-киселия тръпчив послемирис от цитрусите успява да противодейства добре на сладостта и като комбинация се получава приятна смес, подходяща както за летните жеги, така най-вероятно и за по-хладно време. Абсолютно унисекс.

Jazz Club - малко му е топло сега и не успя да покаже най-доброто от себе си, но ще го разуча отново като захладнее времето. Не е много сладък, само леко. Усеща се предимно тютюна, ванилията и малко ром и кожа. Тютюнът е под формата на незапалена кубинска пура, чийто листа са били разстилани върху бедрата на красиви мулатки. Ромът го усещам като да е отлежал точно 8 години и 4 месеца в дъбови бъчви от щата Арканзас. Не искам да мириша като член на клуба на анонимните алкохолици и съм доволен, че ромът тук не е натрапчив и парфюмът като цяло няма силно изявен алкохолен характер. А ванилията е Мадагаскарска - сладка, плътна и кремообразна. Дали успях да влезна в джаза? Не мога да преценя, защото никога не съм бил в Бруклински джаз клуб, какъвто са се опитали да пресъздадат създателите на аромата. Но комбинацията от тютюн и ром определено навява асоциации с нощни клубове и коктейл барове.
ScorpionKing - Благодаря за споделените впечатления! Hands Plus1
Планирам скоро запознаство с Maison Martin Margiela Coffee Break - ще споделя тук как го намирам.

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Ох, новата "нощна" версия на Mademoiselle се появи и във Фрагрантика, ще излезе средата на Август-https://www.fragrantica.ru/news/Chanel-Coco-Mademoiselle-L-Eau-P … %C3%A9e-9907.html Много се вълнувам понеже обожавам Chanel Coco Mademoiselle Intense.Blue HeartPurple HeartPurple HeartRevolving HeartsSparkling HeartYellow HeartTwo Hearts

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
Имах бялата Нивеа, но за мен тя не миришеше на крема в синята кутия, а по-скоро на белият  Нивеа софт.

# 103
  • Мнения: 1 996
Добро утро, чета ви от доста време и е време и аз да се разпиша в тази хубава тема.
Nivea Sun купих миналата година април с големи надежди, но за мен се оказа разочарование и беше подарен на сестра ми. Започва точно като плажните им лосиони, но след 20-30 минути на моята кожа избиват едни цветно пудрени акценти, които ми причиняват жестоко главоболие. Ако си беше останал монотонен плажен аромат можеше и да се спогодим.
Лилав любимец, от който пазя последните 10-15 мл като очите си за специални поводи е Dior Addict Eau Sensuelle:
Скрит текст:
Моля за мнение за Gucci Bloom Acqua di Fiori, видях, че е на добра цена в Нотино и се чудя дали да го отстрелям на сляпо.

# 104
  • София
  • Мнения: 651
Моля, сподели своето мнение за Молинар Ванил Ф(р)ют.😁

Честно казано не го харесвам много - поръчах го на сляпо пролетта  и очаквах да е много по-сладък. Мирише ми на ванилията в пакетчета и ферментирало грозде. Обаче околните го харесват и съм си го оставила да му дам шанс на по студено време

Общи условия

Активация на акаунт